Medikų „tepti“ šokoladais ar gėlėmis nevalia

STT pareigūnas Leonas Barišauskas: „Sumokame tūkstančius eurų mokesčių, todėl antrą kartą mokėti ligoninėse, poliklinikose už paslaugas nėra jokio reikalo.“

 

Ar maršrutinio autobuso vairuotojui, kuris atveža mus į Vilnių, atsidėkodami duodame šokolado? Ne? Net „ačiū“ retas keleivis išlemena. Tačiau kodėl tuomet saldžią plytelę brukame taip pat gerai savo darbą atlikusiam gydytojui?

Žmonės „perka“ sveikatą?

Korupcijos prevencijos specialistai teigia, kad gydytojų „patepimas“ turi senų tradicijų šaknis, kurias sunku išrauti. Žmonėms atrodo, kad taip jie „nusiperka“ sveikatą. Gi šokoladas nėra nekalta dovanėlė, jis pagal įstatymo raidę yra traktuojamas kaip kyšis. Nemaloniai besijaučiantys teigia ir medikai, juolab, kai tų dovanėlių išties nesulaukia, tačiau visuomenės nuomonę formuoja jas imantieji.

„Būtų gerai, jei mes tų šokoladų gautume. O dabar kaip tam autobuso vairuotojui mums net ne visi pacientai padėkoja už slaugą, gydymą. Daug pas mus ir vargšų, vienišų, apleistų senelių, jiems patiems, ką reikia, iš namų nešame, nes valstybės slaugai skiriamų pinigų neužtenka“, – ironizavo Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės slaugytojos, gausiai dalyvavusios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovo Leono Barišausko paskaitoje, į kurią jis atvyko kartu su kolege, šio poskyrio vyresniąja specialiste Egidija Nargėliene. Įdomaus pasakojimo su šmaikščiais pavyzdžiais ir iškalbinga statistika klausėsi per 40 ligoninės medicinos personalo darbuotojų.

L. Barišauskas sakė, jog medicinos įstaigose jis jau skaitė ne vieną paskaitą, ir juokavo, kad vis dėlto nemėgsta gydytojų – žmonių baltais chalatais. Slaugos ligoninės darbuotojai nepasidavė: „Ateis laikas, pamėgsite.“ Taip bejuokaujant, neprailgo paskaita apie korupciją ir jos prevenciją sveikatos apsaugos sektoriuje. Pasak L. Barišausko, statistika kol kas nedžiuginanti – net 60 proc. apklaustųjų gyventojų sveikatos apsaugą laiko korumpuočiausia sritimi, po to, gyventojų nuomone, eina Seimas, teismai, savivaldybės.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Bangos“ 5 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių