Mediniai langai: kai norisi ir grožio, ir natūralumo, ir kokybės

Jei nusprendėte, kad jau laikas pakeisti savo namų langus ir norite būtent medinių langų, pravartu daugiau apie juos žinoti – apie jų privalumus, apie naudojamos medienos rūšį ir jos savybes, apie skirtingus langų stilius. Šiame straipsnyje rasite svarbiausią informaciją apie medinius langus, kad galėtumėte priimti sau geriausią sprendimą.

Mediniai langai vertinami dėl daugybės privalumų

Nuo senų laikų įprasta, kad medinius langus dažniausiai renkasi natūralumo ir klasikos mėgėjai. Mediniai langai labiausiai tinka klasikiniam eksterjerui, priešingai nei plastikiniai ar aliuminiai langai, kurie tinkamiausi moderniam, šiuolaikiniam pastato dizainui. Tačiau gamintojai sako, kad tinkamai pasirinkus medienos rūšį ir langų stilių, mediniai langai turi universalią galimybę papildyti, papuošti beveik bet kokio stiliaus pastatą. Bet prieš tai reikėtų atsakyti į svarbiausią klausimą, kokie apskritai medinių langų privalumai.

Didžiausias medinių langų pranašumas – mediena pasižymi įspūdingomis šiluminėmis savybėmis, todėl puikiai išsaugo šilumą namuose. Mediena taip pat yra daug ekologiškesnis pasirinkimas už plastikinius ar aliuminio langus. Mediena – natūrali medžiaga, kurią vėliau (kai langai taps netinkami naudoti) galima perdirbti. Be to, ir pats medinių langų rėmų gamybos procesas yra daug draugiškesnis aplinkai.

Įvairių testų rezultatai atskleidė, kad mediniai langai pasižymi geresne ilgalaike verte, palyginti su plastikiniais langais. Tyrimai įrodė, kad medienos tarnavimo laikas yra dvigubai ilgesnis, jeigu ji tinkamai prižiūrima ir puoselėjama.

Žinant tiek privalumų, sunku sugalvoti priežastį, kodėl nereikėtų rinktis medinių langų. Iš tiesų yra tik viena priežastis, kartais atgrasanti nuo tokio pasirinkimo – medienos priežiūros lygis. Skirtingai nuo aliuminių ir plastikinių langų rėmų, medieną reikia reguliariai apdoroti ir padengti dažais, kad ji būtų veiksmingai apsaugota nuo klimato pokyčių, nuolat besikeičiančių oro sąlygų ir deformacijos.

Kietoji ar minkštoji mediena?

Atsakyti į šį klausimą nėra taip lengva, jei nežinote pakankamai informacijos. Nuo medienos pasirinkimo priklauso ir savybės, ir kaina.Pasižvalgius po langų ir durų gamintojų bei montuotojų „Megamas“ asortimentą, galima rasti labai platų medienos pasirinkimą.Medinius langus galima rinktis iš skirtingos medienos rūšių – dygiuotos ar nedygiuotos pušies, maumedžio, raudonmedžio, ąžuolo – priklausomai nuo to, kur bus statomi mediniai langai ir kokiomis savybėmis jie turi pasižymėti.

Minkštesnė mediena yra pigesnė, tačiau ją reikia labiau prižiūrėti, kas kelerius metus būtina perdažyti. Tuo tarpu kieta mediena yra daug lėčiau auganti medienos rūšis, todėl brangesnė. Bet ji pasižymi itin dideliu tvirtumu, patvarumu, ilgaamžiškumu. Ąžuolas yra populiariausias pasirinkimas langų gamybai.

„Megamas“ asortimente galima rasti įvairios medienos langų. Pavyzdžiui, populiariausias pasirinkimas yra iš ąžuolo pagaminti langai – jis naudojamas šimtmečius ir vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo, puikaus pritaikomumo net ir eksploatuojant sunkiausiomis sąlygomis. Iš pušies pagaminti langai vertinami dėl to, kad yra itin atsparūs atmosferos sąlygoms, nejautrūs drėgmei, tvirti, lengvai apdorojami. Iš maumedžio pagaminti langai garsėja itin aukšta kokybe, ilgaamžiškumu, patvarumu, stabilumu ir atsparumu įvairioms oro sąlygoms. O raudonmedis pasižymi tvirtumu, patvarumu ir stabilumu. Reikėtų žinoti, kad nuo medienos rūšies stipriai priklausys ir langų išvaizda: skirsis jų atspalvis bei tekstūra.

Europinio ar skandinaviško stiliaus langai?

Renkantis medinius langus, ne visi žino, kad yra skirtingi jų stiliai (arba tipai). Populiariausi – europiniai arba skandinaviški langai. Europinio stiliaus langai tinka bet kokiam interjerui ir yra puikus sprendimas ieškantiems pusiausvyros tarp jaukumo ir šiuolaikiškumo. Šio stiliaus langai dažniausiai gaminami iš pušies, tačiau galima rinktis ir kitą medienos rūšį. Kaip teigia „Megamas“ atstovas, europinio stiliaus mediniai langai suteikia namams solidumo, klasikinės estetikos, garantuoja šilumą, sandarumą, saugo nuo išorinio poveikio. Kad medinius langus būtų kuo lengviau pritaikyti prie interjero ir žmogaus poreikių, galima rinktis skirtingų parametrų langus (Euro 68, Euro 78, Euro 92).

Kitas medinių langų pasirinkimas – skandinaviško stiliaus langai. Tokie langai yra mažesnio rėmo ir didesnio stiklo ploto. Jie gaminami pagal skandinavišką patirtį, tačiau naudojant pažangiausias technologijas, todėl atitinka visus aukščiausios kokybės standartus. Skandinaviško stiliaus langų išskirtinumas – jų lengvumas. Šie langai gali būti pritaikomi net ir sudėtingiausiems architektūriniams sprendimams.

Jeigu patiems apsispręsti sunku, kokius medinius langus rinktis, visada galima pasikonsultuoti ir pasitarti su specialistais. „Megamas“ komanda pasiruošusi padėti – ir atsakyti į klausimus, ir padėti išrinkti medienos rūšį bei langų stilių, ir profesionaliai sumontuoti. Kreipkitės telefonu +370 646 09870 arba el. paštu info@megamas.lt.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių