Medinių grindų montavimo būdai – kurį pasirinkti?

Visi žinome, jog pamatinis jukumo ir komforto interjero elementas namuose – grindys. Dėl išskirtinai malonaus prisilietimo, vis dažniau pasirenkamas medinis pagrindas. Norint džiaugtis grindų ilgaamžiškumu, svarbios ne tik aukštos kokybės medžiagos, bet ir montavimo būdas. Šiai dienai yra išskiriami 2 populiarūs medžio grindų montavimo būdai, kuriuos aptarsime šiame straipsnyje.

Parketlenčių tipai

Prieš aptardami montavimo būdus, pirmiausia susipažinkime su parketlenčių tipais. Dvisluoksnės parketlentės yra suklijuotos iš dviejų medienos sluoksnių. Apatinis sluoksnis dažniausiai yra iš beržo faneros, kuri yra itin pralaidi šilumai. Šias parketlentes galima kloti ant tinkamai paruošto betoninio arba klijuoti ant medinio pagrindo.

Trisluoksnės parketo lentos – suklijuotos iš trijų medienos sluoksnių skirtingomis kryptimis. Vidurinis sluoksnis įprastai būna sudarytas iš spygliuočio medienos. Kaip ir dvisluoksnės, trisluoksnės lentos gali būti klijuojamos arba klojamos. Abu tipai yra tinkami šildomų grindų sistemai.

Dairotės kokybiškų, šildomoms grindims tinkamų, stilingų parketlenčių? Verta apžiūrėti internetinės parduotuvės Wilbergs asortimentą.

Montavimo būdai

Parketo pakuotė turi būti išpakuota toje patalpoje, kurioje ji bus montuojama, mažiausiai 4 dienas prieš pradedant darbus. Išpakavimas svarbus, nes mediena turi „priprasti“ prie patalpos drėgmės ir temperatūros. Jei grindys montuojamos eglute ar kitu specifiniu raštu, išpakuoti parketą patariama ne vėliau kaip 7 dienas iki montavimo. Išskiriami 2 montavimo būdai:

  1. Klojimas. Pagrindas, ant kurio klojamas parketas, turėtų būti kuo lygesnis. Jeigu klojama ant betono, svarbus tinkamas drėgmės lygis. Šildomoms grindims turi būti 2,5 %, o nešildomoms – 2,8 % pagal CM skalę. Priklausomai nuo kintančių aplinkos sąlygų, klojant parketlentes reikėtų išlaikyti 8–10 mm tarpus nuo sienų durų slenksčių, staktų, kolonų ir šildymo vamzdžių.
  • Klijavimas. Čia vienas svarbiausių elementų – kokybiški klijai. Parketas turėtų būti klijuojamas naudojant elastingus klijus. Siekiant didesnio komforto, šis montavimo būdas papildomas specialiu akustiniu paklotu. Kadangi parketo medienai būdinga minimali natūrali deformacija, elastingas paklotas sušvelnina deformacijas ir dėl jų atsirandančią įtampą klijų sluoksnyje.

Ko gero, esate girdėję meistrus sakant, kad mediena „vaikšto“. Medinėms grindims būdingi minimalūs pasikeitimai tol, kol naujas namas „nusistovi“. Tiesa, didesnius parketo pokyčius gali lemti nebent dideli oro temperatūros šuoliai ir per didelė drėgmė. Jei palaikysite tinkamas sąlygas ir prižiūrėsite unikalią dangą taip, kaip rekomendavo ekspertai, abiem būdais klotos grindys džiugins ilgus metus.

Pasirinkę tinkamą parketlenčių tipą ir jų montavimo būdą, galėsite mėgautis puikiomis funkcinėmis ir estetinėmis grindų savybėmis. Aukštos kokybės medžio grindys suteiks namams išskirtinio jaukumo ir komforto jausmą. Grįžti į namus po dienos darbų ir leisti laiką namuose bus kur kas maloniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių