• 9 gruodžio, 2021
|

„Minijos“ mainų programos dalyviams – tarptautinė konferencija

Tarptautinės konferencijos akimirka. Vandens atsakingo vartojimo problema aktuali visų šalių gyventojams.

Šią savaitę Gargždų „Minijos“ progimnazijoje verda kultūrų samplaikos katilas. Pagal „Erasmus+“ programą vykdoma mokinių mainų programa. Šįkart pažinimo ir socialinių kompetencijų ugdymas orientuotas į vandens tematiką. Tad antradienį neatsitiktinai vyko tarptautinė konferencija „Kas yra vanduo?“.

„Minijos“ progimnazijos mokytoja Stefanija Piaulokienė „Bangą“ informavo, jog švietimo įstaigoje šią savaitę svečiuojasi portugalai, bulgarai, vokiečiai, graikai.

Pasak S. Piaulokienės, tarptautinėje konferencijoje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus ekologė Kristina Stulpinienė, Jūrinių tyrimų centro Duomenų ir jūros aplinkos politikos skyriaus vedėja Aistė Kubiliūtė bei „Minijos“ progimnazijos tarptautinės veiklos partneriai iš minėtų šalių.

„Ruošdamiesi mainų programai Lietuvoje, mokiniai parengė pristatymą apie Klaipėdos rajono – kaip keturių vandenų krašto – vandens išteklius, atliko Minijos upės pakrančių, esančių Gargždų miesto teritorijoje, gamtos stebėsenos darbus, mėgėjiškus upės vandens kokybės tyrimus pagal randamas žuvų ir vandens gyvių rūšis bei parengė pristatymus anglų kalba“, – pasakojo S. Piaulokienė.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos 3–4 klasių ir 5–8 klasių mokinių vykdomo tarptautinio mokyklų mainų projekto „Vanduo yra gyvenimas“ tikslas yra supažindinti mokyklos bendruomenę su vandens svarba žmogui ir jo aplinkai, padėti įsisąmoninti, kad vandens ištekliai yra riboti, ir ugdyti atsakingo vartojimo įgūdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių