„Minijos“ progimnazijos aplinką praturtino dalyvaujamasis biudžetas

Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas, „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė, projekto „Pramogauju, tyrinėju atrandu“ idėjos autorės, pedagogės B. Ratkuvienė ir R. Litvinaitė, vicemerė V. Riaukienė, „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams D. Lažinskienė ir Sporto centro direktorius V. Liutikas.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos skveras šį rugsėjį pasitiko neatpažįstamai pasikeitęs. Ugdytiniai pramogauti, tyrinėti, mokytis kviečiami naujai sutvarkytose erdvėse. Du modernūs kupolai, daugiafunkcis sporto aikštynas, sutvarkyti takai, įrengti vabzdžių nameliai, pastatyti suoliukai – progimnazijos lauko erdvė praturtinta Klaipėdos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto „Tavo idėja“ lėšomis.


Atliepia mokinių poreikius
Šiltą pirmadienio popietę atnaujintą progimnazijos skverą įvertino atvykęs Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė. Jie pagerbė vykdytų projektų autorius, vykdytojus. „Įspūdis puikus. Jau anksčiau važiuodavau pro šalį, mačiau, kad jau stovi abu kupolai. Tačiau viską vertinant iš arčiau širdis džiaugiasi dar labiau, net truputį euforiją jaučiu“, – atvirai sakė meras B. Markauskas. Anot jo, nuostabu, kai žmonės pateikia savo idėjas, kurios kartais leidžia pamatyti daugiau nei Savivaldybės specialistų akys. „Minijos“ progimnazijos kieme nuo šiol ir modernus sporto aikštynas. „Neabejoju, kad visa sutvarkyta teritorija atlieps ne tik mokyklos, bet ir gargždiškių poreikius. Manau, šiltuoju metu čia bus būriavimosi. Tai senoji Gargždų miesto dalis, daug medžių, kurie taip pat kuria puikią erdvės atmosferą“, – neabejojo Klaipėdos rajono savivaldybės vadovas.
Vicemerė Violeta Riaukienė pasidžiaugė, kad progimnazija turi bendrą viziją, pagal kurią palaipsniui vysto aplinkos erdves: „Žinoma, visko iškart neįmanoma padaryti, tačiau infrastruktūra tvarkoma palaipsniui. Netradicinės mokymosi erdvės, sąlytis su gamta labai reikalingi dalykai šiuolaikiniam mokiniui, kai nuolat ieškoma vis kitokių mokymosi būdų.“


Beveik 100 000 Eur
Projektą „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“ inspiravo Gargždų miesto bendruomenė ir patys „Minijos“ ugdytiniai. „Vyko kūrybinės dirbtuvės mokykloje, apklausėme mokinius ir teiravomės, ko jie norėtų savo kieme. Gavus atsakymus vyko apibendrinimas, susisteminome mokinių norus bei pateikėme projektinius pasiūlymus. Būtent jie ir atsispindi projekte „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“, – pasakojo projekto idėjos autorės Roma Litvinaitė ir Birutė Ratkuvienė. „Buvo suburta grupė progimnazijoje, ieškota įgyvendinimo galimybių. O Klaipėdos rajono savivaldybei paskelbus konkursą „Tavo idėja“ nuspręsta dalyvauti. Pirmaisiais metais nelaimėjome, tačiau jau 2023 m. sulaukėme daug daugiau balsuojančių gyventojų ir buvome tarp lyderių, gavome finansavimą didelės apimties projektų kategorijoje“, – džiaugiasi mokytojos Roma ir Birutė bei dėkoja visiems balsavusiems, palaikiusiems.
Projekto sąmata – 99 984,84 Eur. Jį įgyvendino jau progimnazijos administ­racija, bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono savivaldybe. „Kaip vadovas noriu nuoširdžiai padėkoti pavaduotojai ūkio reikalams Daivai Lažinskienei, kuri įdėjo labai daug darbo, paaukojo savo laiko, kad šis projektas būtų realizuotas. Reikėjo įsigilinti į visus reikalavimus, statybų niuansus“, – akcentavo progimnazijos direktorius Julius Gindulis, kuris taip pat pabrėžė dėkojąs daug talkinusiai mero patarėjai Tomai Tuzovaitei-Markūnienei ir, žinoma, Sporto centro direktoriui Vaidui Liutikui.


Laiko atėmė dokumentų sutvarkymas
Projektavimo darbus atliko architektūros studija MB „Studio altitudes“ su architekte Gerda Antanaityte. Pavaduotoja ūkio reikalams D. Lažinskienė teigė, kad didelių projektų įgyvendinimas nėra lengvas: iš pradžių tų idėjų daug. Statybos projektas buvo derinamas bemaž pusmetį. Teko kai kurių idėjų atsisakyti, nes projekto idėjos sąmatoje nebuvo įskaičiuoti žemės kasimo, pagrindų paruošimo darbai. „Dėkojame, kad V. Liutiko vadovaujamas Sporto centras sutiko prisidėti ir įrengti sporto aikštyną. O visą kitą infrastruktūrą mes jau įgyvendinome projekto lėšomis“, – kalbėjo pavaduotoja ūkio reikalams D. Lažinskienė.
Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius J. Gindulis apibendrino, kad per mažiau nei dvejus metus buvo įgyvendintas šis projektas „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“. Tiek direktorius, tiek pavaduotoja ūkio reikalams džiaugiasi, kad pasisekė su rangovu. Didžiąją skvero įrengimo darbų dalį atliko ir visapusišką pagalbą teikė UAB „Grantana“. Dėkojama vadovui Antanui Grikšui ir jo komandai.


Už aplinką atsakingas kiekvienas
Vesti pamokas kupoluose, praeiti sveikatingumo takeliu, susipažinti su vabzdžių nameliais, patyrinėti slieko namus norinčiųjų netrūksta. „Mokytojai iš anksto registruojasi, rašosi, kas ves pamokas kupoluose“, – šypsodamasis kalbėjo J. Gindulis. Anot jo, smagu, kad Savivaldybė skelbia „Tavo idėja“ konkursą, kad galima puoselėti savo aplinką, pritaikyti ją poilsiui, tikslinei gamtos pažinimo veiklai.
Rezultatais džiaugiasi tiek mokiniai, tiek jų tėvai, tiek visa bendruomenė. „Minijos“ skvere apsilankiusi Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė pastebėjo, kad dalyvaujamasis biudžetas ir pagal jį įgyvendinami projektai visiems primena, kad kiekvienas esame atsakingi už savo aplinką. Kiekvienas gali padaryti ženklų pokytį, svarbu dalyvauti, siūlyti savo idėjas. Šiemet tai galima padaryti iki rugsėjo 30 dienos. Tad dar yra laiko.


Ant suolų – visa klasė!
Dar vienas Gargždų „Minijos“ progimnazijos aplinkoje įgyvendintas projektas – susivienijusių neformalaus Metų mokytojų klubo iniciatyvos rezultatas. Tai pasisėdėjimo erdvė: įrengti du ilgi suolai, ant kurių gali susėsti visa klasė! Metų mokytojų klubui atstovaujanti iniciatorė Stefanija Piaulokienė sakė, kad idėją dėl suolų ir šviestuvų pateikė 2023 m. Klaipėdos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto konkurse „Tavo idėja“ mažos vertės projektų kategorijoje ir laimėjo.
Du suolai įrengti šalia takelio prie Gargždų „Minijos“ progimnazijos, taip pat yra lauko šviestuvas, želdinių. „Pirminis suolelių dizainas buvo visiškai kitoks, orientavomės į kalvių darbus. Tačiau pabendravę su Klaipėdos rajono savivaldybės vyr. architektu Gyčiu Kasperavičiumi, taip pat kartu su Gargždų seniūnės patarėju Valdemaru Žigu pavaikščioję po visą kvartalą įsitikinome, kad reikia išlaikyti vientisą stilistiką“, – sakė S. Piaulokienė. Pasisėdėjimo erdvės įrengimo kaina – apie 9 000 Eur. Idėją įgyvendino Gargždų seniūnija.
Priminsime, kad tai jau ne pirmasis susivienijusių neformalaus Metų mokytojų klubo narių projektas. Praėjusiais metais kartu su Veiklių moterų sambūriu buvo pastatytas šviestuvas skvere prie Gargždų knygyno. Žibintą, pildant Metų mokytojų klubo svajonę, padovanojo būtent Veiklių moterų sambūris. Iniciatyvos nestokojanti S. Piaulokienė užsiminė, kad šių metų dalyvaujamajam biudžetui „Tavo idėja“ taip pat brandina keletą idėjų.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių