Mišrioms pamokoms – speciali įranga

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos nuotr.: Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorės pavaduotoja ir pradinukų anglų kalbos mokytoja J. Rudienė teigiamai vertina gautą įrangą ir jau išbandė praktikoje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perka įrangą, kuri leidžia pamokas vesti mišriu būdu, kai dėl izoliacijos ar ligos dalis klasės vaikų negali atvykti į mokyklą. Tokios įrangos jau nupirkta 1 800 komplektų ir išdalinta Lietuvos mokykloms. Artimiausiu metu ketinama pirkti dar ne mažiau nei 1 800 komplektų, tam numatyta skirti per 2 mln. Eur. Domėjomės, kiek tokios įrangos gavo Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklos.


Rajonui – 27 komplektai
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius informuoja, kad yra gauti 27 hibridinėms klasėms skirti komplektai (mobilūs vaizdo įrašymo ir transliavimo įrenginiai), kuriuos sudaro „Swivl“ robotas (sukasi 360 laipsnių kampu), „Samsung“ planšetinis kompiuteris, priedai: trikojis stovas, belaidės ausinės (2 vnt.), kolonėlė, rankinė, instrukcija.


5 tokie komplektai skirti Gargždų „Minijos“ progimnazijai, 4 – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai, po 3 komplektus skirta Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijai ir „Kranto“ pagrindinei mokyklai, 2 komplektai – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai. Endriejavo, Agluonėnų, Dituvos, Dovilų, Kretingalės, Ketvergių, Lapių, Plikių Ievos Labutytės, Vėžaičių pagrindinėms mokykloms bei Slengių mokyklai daugiafunkciam centrui skirta po 1 tokį komplektą.

Naudoja pagal poreikį
Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis „Bangai“ užtikrino, kad įranga gauta. „Kai ji mus pasiekė, iškart pasiteiravome, kurie pedagogai patys pageidauja naudoti. Atsirado penkios mokytojos, tai jos įrangą ir naudoja pagal poreikį. Labai džiaugiamės“, – teigė J. Gindulis. Anot jo, šiuo metu progimnazijoje nėra nė vieno sergančio ugdytinio, tik pavieniai saviizoliacijos atvejai dėl susirgusių tėvų. „Daug mokinių, pedagogų jau persirgo koronavirusu, tad šiuo metu šioks toks atokvėpis. Tad ir specialios įrangos didelio poreikio nėra. Tačiau, aišku, neramu, ar nepadidės sergamumas, kai bus atodrėkis ir vaikai grįš namo peršlapusiais batais“, – kalbėjo „Minijos“ progimnazijos direktorius.


Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis taip pat patikino, kad gauta technika tenkina ir yra išties labai vertinga, kai pamokas reikia vesti mišriu būdu. „Mums buvo skirti 4 komplektai, dabar pakankamai užtenka, nes sergamumas stabilizavosi. Dabar neturime klasių, kurios mokytųsi nuotoliniu būdu“, – pasidžiaugė pašnekovas. Paklaustas, ar visi pedagogai moka naudoti gautą įrangą, atsakė, jog Nacionalinė švietimo agentūra organizuoja mokymus, kuriuose dalis pedagogų jau dalyvavo, o kita dalis dar dalyvaus. „Vesti pamoką mišriu būdu, kai dalis mokinių sėdi klasėje, o dalis – namuose, su šia įranga išties įmanoma, tačiau, žinoma, mokytojo krūvis yra žymiai didesnis“, – teigė A. Alčauskis.

Su robotu susidraugavo
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorės pavaduotoja ir pradinukų anglų kalbos mokytoja Jurgita Rudienė „Bangai“ sakė naująją įrangą jau išbandžiusi darbo praktikoje: „Jau buvo atvejų, kai teko pasinaudoti. Man patiko. Pats naudojimo principas yra nesudėtingas. Perprasti technikos naudojimo niuansus padėjo ir informacinių technologijų specialistas, aptarnaujantis mokyklą. Be to, vyko mokymai. Pats turi siųstuvą, kurį sekioja trikojyje įjungta įranga. Kaip juokauju, tai draugas sekiotojas, visai jaukus. „Swivl“ robotas sukasi 360 laipsnių kampu. Techniką panaudosime ir renginių metu, per susirinkimus, siekdami riboti žmonių srautus ir pan.“


Šiuo metu mokyklose aktuali ne tik įrangos tema, bet ir nuo gruodžio 1 d. įsigaliojęs naujas reikalavimas, pagal kurį pradinukai ir pamokų metu privalo dėvėti vienkartines kaukes. „Vaikai neprieštarauja, po trijų pamokų kaukes keičiame kitomis. Aišku, sunkiau alergiškiems vaikams, sergantiems bronchine astma ir pan.“, – sakė „Minijos“ progimnazijos 2 c klasės auklėtoja Viktorija Dargužienė. Iki šiol kaukės buvo privalomos tik vyresniems mokiniams.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių