Moderniausioje baldų gamykloje – rūpestis darbuotojais

„Darbuotojams esame numatę patrauklų atlyginimą, įvairių skatinimo priemonių paketą ir galimybes vidinei karjerai, mokymus. Tačiau noriu akcentuoti, kad labai svarbi yra paties darbuotojo motyvacija, siekis tobulėti“, – sako „Inno Line“ vadovas R. Baltuonis (dešinėje). Jis su „SBA Home“ projektų vadovu Ramūnu Marozu (kairėje) naujoje gamykloje vertina bandomųjų gaminių kokybę.

SBA Industrinių inovacijų parke šalia Klaipėdos jau maždaug po mėnesio prasidės gamyba naujame komplekse „Inno Line“. Tai bus labiausiai robotizuota ir automatizuota baldų gamykla Baltijos šalyse. Pasiekti dideles gamybos apimtis, dirbti naudojant inovatyvius robotikos ir automatikos sprendimus reikalingi šimtai kvalifikuotų darbuotojų. Apie tai, ar sklandžiai vyksta pasirengimas startui ir kaip pavyksta formuoti profesionalų komandą, kalbamės su „Inno Line“ vadovu Rolandu BALTUONIU.


– Kaip sekasi naujos gamyklos statybos, kiek sumontuota gamybos linijų, kokie svarbiausi darbai dar laukia?
– Statybos ir įrengimo montavimas vyksta laikantis numatyto grafiko. Sėkmingai įsiliejame į SBA Industrinių inovacijų slėnyje vystomą kompleksą, kuriame jau veikia logistikos centras „Innovo logistika“. Esminiai gamybinių patalpų statybos darbai atlikti, į pabaigą ir administracinių patalpų statybos. Pats darbų įkarštis šiuo metu pastato viduje – montuojami automatizuoti įrengimai, robotai, šiuolaikiškos inžinerinės, ventiliacijos ir kitos sistemos. Prie įrangos dirba apie 50 specialistų iš įvairių šalių – Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, atstovaujančių įrangos gamintojams ir technologijų kūrėjams. Iš keturiolikos gamybos linijų šešios jau sumontuotos. Jos šiuo metu testuojamos, apmokomi darbuotojai. Naujausia gamyklos įranga atgabenta iš Vakarų Europos, kurią tiekia geriausi gamintojai iš Vokietijos ir Italijos. Automatizuota detalių transportavimo sistema įsigyta Lenkijoje.
Kai kurie gamybos įrengimai bus bene greičiausi ir moderniausi rinkoje. Pavyzdžiui, pirmą kartą Europoje bus įgyvendintas sprendimas, kai pakavimo linijoje robotai vienu metu komplektuos baldų detales į dvi skirtingas pakuotes. Iš viso „Inno Line“ numatyta įdiegti apie 30 gamybos robotų.
Šiuolaikiškos gamyklos startas planuojamas kovo pradžioje. Įsibėgėjimo laikotarpiu planuojame pasiekti pusę planuojamų gamybos apimčių. O pabaigus komplektuoti įrangą, per metus planuojame pagaminti produkcijos maždaug už 120 milijonų eurų.
– Kokius baldus gaminsite, kokia jų pardavimo geografija?
– Naudodami vilktų baldų technologiją gaminsime korpusinius miegamojo baldus. Šių gaminių galima rasti ir Lietuvoje, tačiau beveik visi jie išvažiuoja į užsienį. Mūsų klientas yra IKEA, tad tieksime produkciją į parduotuves Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Švedijoje, kitose Europos šalyse, taip pat ir į Azijos šalis.
– Kaip šiuo metu ganėtinai įtemptoje darbo rinkoje sekasi formuoti „Inno Line“ darbuotojų komandą?
– Nėra lengva suburti kelių šimtų žmonių kvalifikuotą komandą. Vyksta daug pokalbių su kandidatais. Žmonių lūkesčiai yra labai įvairūs. Tačiau apibendrinant galima sakyti, kad atrankos procesas vyksta sėkmingai. Darbuotojams esame numatę patrauklų atlyginimą, įvairių skatinimo priemonių paketą ir galimybes vidinei karjerai, mokymus. Tačiau noriu akcentuoti, kad labai svarbi yra paties darbuotojo motyvacija, siekis tobulėti.
– Taigi, kokias darbo, poilsio sąlygas, kitas naudas siūlote „Inno Line“ darbuotojams?
– Be abejonės, darbuotojams labiausiai rūpi atlyginimas. Pavyzdžiui, kvalifikuotiems operatoriams ir technikos specialistams, kuriuos labiausiai kviečiame prisijungti prie komandos, siūlome nuo 1 000 iki 1 400 eurų atlyginimą atskaičius mokesčius. Šalia to už pasiektus gerus įmonės rezultatus esame numatę ketvirtines premijas. SBA grupės darbuotojams taikomos kitos naudingos sąlygos taip pat galios ir pas mus: t. y. papildomas sveikatos, taip pat nelaimingų atsitikimų draudimai. Žinodami, kad darbuotojai bus iš įvairių Klaipėdos regiono vietovių, organizuojame jų pavėžėjimą už įmonės lėšas. Planuojame maršrutus iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Šilutės rajonų. Manome, kad šia paslauga galės pasinaudoti apie 80 proc. darbuotojų. Statydami gamyklą atidžiai įvertiname, kad ne tik darbo, bet ir poilsio sąlygos darbuotojams būtų geros. Tam bus įrengtos patogios tiek aktyvaus, tiek ramaus poilsio erdvės. Naujausias technologijas pasitelkėme ne tik gamyboje. Pietus maitinimo įstaigoje taip pat bus galima užsisakyti išmaniosiomis technologijomis ir taip sutaupyti laiko. Darbuotojams kompensuosime dalį maisto kainos, todėl pas mus skaniai ir sočiai pavalgyti kainuos iki 2 eurų.
Vystydami kompleksą svarstome ir kitas priemones darbuotojų gerovei – galbūt ateityje būtų prasminga įsteigti vaikų darželį.
– Kokių specialybių, kompetencijų darbuotojų šiuo metu jums labiausiai reikia?
– Gamykla yra moderni, robotizuota, bus įdiegta daug automatinių sprendimų, tad svarbu, kad darbuotojai sugebėtų šią įrangą valdyti. Labiausiai kviečiame prisijungti gamybos įrengimų operatorius bei techninius darbuotojus: automatikus, elektrikus, šaltkalvius ir kitus aukštesnės kompetencijos specialistus.
– Kaip kuriate kolektyvo dvasią, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi svarbiu komandos nariu?
– Visa SBA grupė turi ypatingą vidinę energiją, kultūrą. Grupės mastu puoselėjame daugybę iniciatyvų, tradicijų, kurias dėl COVID pandemijos buvome atidėję, bet, tikiuosi, netrukus grįšime prie įprasto gyvenimo. Organizuojame azartiškas vasaros šventes, dalyvaujame sporto renginiuose, darbuotojų mokymų konferencijas, pramogas. Noriai dalyvaujame „SBA savanorystės bangos“ iniciatyvose: štai pernai Doviluose sutvarkėme bendruomenės parką, susibičiuliavome su Viliaus Gaigalaičio globos namais, bendravome su jų gyventojais, klausėmės jų koncerto, patys juos nustebinome, padėjome papuošti eglutę, įrengti naujas patalpas. Tai labai įdomi ir prasminga patirtis mums visiems.
– Kol kas gyvenate gamyk­los statybų rūpesčiais, o kaip pavyksta įsilieti į Klaipėdos rajono bendruomeninį gyvenimą?
– Kelias iniciatyvas jau minėjau. Žvelgdami į ateitį planuojame su bendruomenėmis puoselėti kaimyniškus santykius, inicijuoti bendras veiklas ar projektus. Visos SBA grupės įmonės mato prasmę tokiuose santykiuose. Pernai jau dalyvavome Gargždų miesto šventėje, joje premijomis paskatinome rajono abiturientus, egzaminus išlaikiusius šimtukais. Konkrečius planus, kokias tvarias iniciatyvas remsime ar imsimės, kol kas svarstome. Tačiau įsibėgėjus gamybai tikrai rasime galimybių vieni kitiems padėti įgyvendinti įdomias, pridėtinę vertę kuriančias idėjas.


„Inno Line“ nuotr.

gamybos valdymas

1 Komentaras

  • Kaip smagu kaimynystėje turėti tokį darbdavį, o jei dar pasiūlo ir darbą, tai visai gerai.Šaunuoliai, sėkmės plečiantis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content