Mokinius sudomino Jurginių šventės papročiai

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Visos mokyklos grupę Daukšaičiuose lankantys 1–8 klasių mokiniai kartu su tėveliais dalyvavo edukacinėje programoje „Piemenėlių žaidimai ir pramogos“ Žemaičių krašto etnokultūros centro Degučių bendruomenėje „Rytdiena“.


Programos vadovės Admos Baltutienės vadovaujamas kolektyvas supažindino mokinius su gyvulių ganymo ir išginimo į lauką (Jurginių, Sekminių) švenčių papročiais ir tradicijomis, piemenukų muzikos instrumentais. Mokiniai įgijo žinių apie žodinę lietuvių liaudies kultūrą – paukščių garsų pamėgdžiojimus, piemenukų užkalbėjimus, daineles, ratelius. Moksleiviai pabandė kerdžiaus ragu paraliuoti, t. y. kviesti mažuosius tapti piemenėliais, sužinojo, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai iš medžio žievės ir šiaudų. Programos dalyviai atidžiai klausėsi apie buvusias nelengvas moterų ir merginų pareigas: maisto gaminimą, mėsos sandėliavimo paslaptis, įvairius kasdienius buities darbus. Netrukus vaikai buvo įtraukti į tikrą spektak­lį, nes visi turėjo vaidmenis ir stropiai juos vykdė. Pirmiausia programos organizatoriai pasiūlė vaikams apsirengti piemenėlių ir kitų samdomų darbininkų rūbais, paskirstė jiems darbus ir pareigas ir taip visi tapo „piemenėliais“. Džiugu, kad vaikai noriai įsijungė į tradicinius piemenėlių žaidimus, dainavo piemenėlių dainas, minė mįsles, lauke žaidė smagius žaidimus, lauže kepė bulves su lupenomis ir visi kartu pietavo.
Atrodė, kad piemenėlių vargai nedideli, o jų pramogos – linksmos. Esame labai dėkingi gimnazijai, kuri nuolat suteikia galimybę mokiniams įgyti žinių apie mūsų krašto istoriją, tradicijas, papročius ir praktinių gebėjimų dalyvaujant iš kultūros paso apmokamuose renginiuose. Taip pat esame labai dėkingi edukacinės programos „Piemenėlių žaidimai ir pramogos“ vadovei A. Baltutienei už gebėjimą sudominti visomis programos veiklomis tiek mokinius, tiek jų tėvelius.
Alma VANAGIENĖ
Mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių