Moksleiviai mokomi gyventi sveikiau ir aktyviau

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje gegužę startavo Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų sveikatingumo iniciatyvų rėmimo projektas „Sveikiau ir aktyviau“. Jis įgyvendinamas kartu su Endriejavo pagrindine mokykla. Įvairios veiklos vyko gegužės–birželio ir rugsėjo–gruodžio mėnesiais.

Patys mažiausieji Veiviržėnų slėnyje buvo supažindinti su joga, ten išmėgino Kneipo takelį, žaidė žaidimus, atliko įvairias aktyvias užduotis. Dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pirmokai, Judrėnų skyriaus pirmokai ir Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniai.

Pėsčiųjų žygio pajūriu metu dalyviai ne tik įveikė 5 kilometrus smėlėto kranto, bet ir atliko įvairias komandines užduotis, estafetes.

Dviračių žygiai padėjo vaikams suprasti aktyvaus laisvalaikio naudą. Mokiniai pasikartojo saugaus elgesio kelyje ir važiavimo dviračiu taisykles. Dalyviai įveikė nuo 25 iki 50 kilometrų.

Orientacinės varžybos „Veiviržėnų penkiakovė“ vyko Veiviržėnų miestelio teritorijoje. Šiame renginyje buvo organizuojamos individualios ir komandinės užduotys sveikatos ir fizinio aktyvumo temomis, įtraukiant sveikos mitybos, sveikos gyvensenos klausimynus, viktorinas, taip pat jėgos, ištvermės ir sporto užduotis. Šioje veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: moksleiviai, pedagogai, tėvai, administracijos atstovai, svečių komandos iš Judrėnų skyriaus, Endriejavo pagrindinės mokyklos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir Kretingalės pagrindinės mokyklos.

Šios veiklos padėjo mokiniams įgyti daugiau sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo žinių, išmėginti individualaus ir komandinio darbo gebėjimus.

Rudenį buvo suorganizuoti mokinių sveikos mitybos teoriniai ir praktiniai užsiėmimai„Viršsvorio ir nutukimo kontrolė, prevencija“. Mokymai vyko nuotoliniu būdu Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Endriejavo mokyklos mokiniams kartu. Jie sužinojo daug naudingos informacijos apie tai, kas yra sveika mityba, kokios yra sveikos mitybos rekomendacijos, kaip formuoti sveikos mitybos įgūdžius, fizinio aktyvumo svarbą nutukimo prevencijai.

Praktiniai užsiėmimai vyko Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Mokiniai galėjo susipažinti su čia dėstomomis studijomis ir dalyvauti paskaitose apie maisto technologijas ir žmogaus anatomiją.

Kolegijos technologijų fakulteto laboratorijoje ruošdami maistą mokiniai susipažino su tvarumu virtuvėje ir nematytomis išmaniosiomis maisto gaminimo technologijomis. Padengę stalą, visi kibo ragauti savo ruoštos trintos brokolių sriubos, o desertui skanavo ananasų ledus.

Sveikatos mokslų fakultete sužinojo daug naudingos informacijos apie kineziterapijos studijas, susipažino su studentų naudojama 3D programa žmogaus anatomijai mokytis, sužinojo įdomių faktų apie žmogaus kūną, pasikartojo anatomijos žinias.

Paskutinėje veikloje „Saugus ant bangų“ vaikai įgijo daugiau žinių, kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip apsaugoti save, kitus, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų, sužinojo, kaip elgtis nelaimingo atsitikimo metu ir, žinoma, smagiai leido laiką.

Dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei už mokyklų sveikatinimo iniciatyvų rėmimą ir palaikymą. Be projekto finansavimo sunku būtų kaimiškos vietovės vaikui patirti tiek daug skirtingų, įdomių sveikatinimo veiklų, susipažinti su sveika mityba, pažinti tinkamus būdus palaikyti sveikatą. Naudojant įsigytas priemones organizuojamos veiklos buvo efektingesnės ir patrauklesnės. Džiaugiamės turėdami aktyvią, iniciatyvią Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistę. Ačiū Aivai Petrauskienei už pagalbą rengiant projektą ir organizuojant veiklas. Tikimės dar daug tokių sveikatinimo veiklų.

Kadangi projektas įgyvendinamas kartu su Endriejavo pagrindine mokykla, tikimės, kad šios įvairios sveikatinimo veiklos bus kaip paskata tapti sveika, aktyvia mokykla. Linkime sėkmės.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita RUDIENĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Aiva PETRAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių