Moksleiviai žvelgė į karjeros galimybes

Sėkmingai ir drąsiai žengti karjeros keliu jauni žmonės turėtų pradėti ruoštis dar mokyklos suole. Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenė įsitikinusi, kad svarbu pažinti įvairias profesijas, įvertinti, kokie įgūdžiai joms reikalingi ir teisingai pasirinkti studijų kryptį. Tad Karjeros diena čia jau tapo neatsiejama ugdymo dalimi. Penktąjį kartą vykusiame renginyje 5–10 klasių mokiniai buvo kviečiami susipažinti su kaniterapeuto, naro-gelbėtojo, policininko ir kinologo profesijomis.

Penktąjį kartą vykusiame renginyje 5–10 klasių mokiniai buvo kviečiami susipažinti su kaniterapeutės, naro-gelbėtojo, policininko ir kinologo profesijomis.„Galbūt jūs kosmetologė?“ – pravėrus Dovilų pagrindinės mokyklos duris „Bangos” žurnalistę klausimu entuziastingai pasitiko būrys mergaičių. Mat turėjusios atvykti grožio industrijos atstovės moksleivės taip ir nesulaukė, o apie pasikeitusius planus ji informavo kone paskutinę minutę.

Pasak Karjeros dienos organizatorės, mokyklos psichologės Vaidos Varnelytės, mokiniai ypač domėjosi policininko ir kaniterapeuto (darbas su šunimis) profesijomis. „Ypač sunku prisikviesti specialistus iš privataus sektoriaus. Karjeros dieną rengiu jau penktąjį kartą. Šiemet svarbiausia buvo tai, kad profesijų atstovai galėtų mokiniams skirti dvi valandas. Taip vaikai galėjo susipažinti ne su viena, o dviem specia­lybėmis“, – akcentavo organizatorė ir užsiminė, kad kitais metais pasidalinti savo istorijomis ir profesinėmis įžvalgomis bus kviečiami mokyklos duris užvėrę bei sėkmingai karjeros laiptais kylantys doviliškiai.

„Banga“ teiravosi, kokią renginio naudą įžvelgia patys mokiniai. Vieni džiaugėsi turėję progą susipažinti su specialybėmis iš arčiau. Štai 8-okė tądien sužinojo, kaip atliekami tyrimai. „Noriu būti policininke – tai mano pašaukimas“, – kalbėjo ji ir tikino, kad jau nekantriai laukia, kada galės pradėti lankyti Policijos mokyklą. 9-okas Rokas pripažino, kad Karjeros diena dvejonių dėl būsimų studijų krypties neišsklaidė, ir jis vis dar blaškosi pasirinkimų kryžkelėje. Tačiau, susipažinęs su kinologo profesija, jis nedvejojo, kad šiam darbui pritrūktų kantrybės.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių