Mokyklose stiprinama Lietuvos garbė


Tautiškai pasipuošusiai mokyklos direktorei L. Anužytei-Kilnei, pedagogams, mokiniams ir jų tėveliams gražiausių sveikinimo žodžių negailėjo gausus būrys svečių: 38 metus mokyklai vadovavusi Danutė Svobonienė, Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė, Tarybos nariai Raimondas Simonavičius, Audronė Balnionienė, Slengių parapijos klebonas Viktoras Daujotis.

Penktadienio rytą į Slengių daugiafunkcį centrą-mokyklą nešini gėlėmis skubėjo 79 1–4 klasių mokiniai, 28 priešmokyklinio ir 82 ikimokyklinio amžiaus vaikai. Mokslo pažinimo kelionę pradėjo 20 pirmokų. Slengiškė R. Kazragienė žurnalistei prasitarė, kad pasiruošimas naujiems mokslo metams nesukėlė sumaišties ar labai didelių išlaidų: „Uniforma ir kanceliarinės prekės vienai mergaitei atsiėjo apie 50 Eur. Sąmoningai apsipirkimo nepasilikome paskutinei dienai.“Šiais mokslo metais Lietuvos mokyklose numatyta nemažai permainų. Mokslo ir žinių dieną Slengių mokykla-daugiafunkcis centras pasitiko šventiškai ir kūrybiškai. Čia netrūko šypsenų, spindinčių akių ir prasmingų linkėjimų tiek mokytojams, tiek mokiniams, tiek jų tėveliams. Šventė buvo skirta Tautinio kostiumo metams ir artėjančio Lietuvos šimtmečio sukakčiai paminėti.

Didžiuojasi savo tautiškumu

Penktadienio rytą Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro kiemelis pulsavo tautiškumu. Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo Lietuvos himnu ir vėliavos pakėlimu, renginio vedėja direktorės pavaduotoja Inga Baužienė ir direktorė Laima Anužytė-Kilnė pasipuošė Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais. Kiemelį puošė pačių pedagogų pagamintos devynios tautinės juostos. „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“, – iškilmingai šventę pradėjo direktorė. Ji pabrėžė, kad ši rugsėjo 1-oji kitokia. Mat mokyklos bendruomenė prisideda prie visos Lietuvos nacionalinio savitumo, tautos kūrybinio charakterio, etninio tapatumo puoselėjimo, paminėdami 2017-uosius Tautinio kostiumo metus ir 2018 m. Lietuvos šimtmečio sukaktį. „Renginiais ir ugdomąja veikla sieksime šiais mokslo metais ugdyti tautiškumą, stiprinsime tapatumo jausmą ir skiepysime pasididžiavimą savo tauta. Pradėdami nuo savęs ir įtraukdami visą mokyklos ir kaimo bendruomenę“, – kalbėjo vadovė.

Laukiamiausia diena kalendoriuje

„Bangos“ užkalbinta Slengių gyventoja Renata Kazragienė, į šventę atlydėjusi dvi dukras, Slengių mokyklos bendruomenę prilygino vienai didelei šeimai. „Mergaitės nekantriai laukė mokslo metų pradžios. Net skaičiavo dienas, kuomet baigsis atostogos. Mokslo metų pradžia – laukiamiausia diena kalendoriuje. Mokykloje jos jaučiasi kaip namie. Džiaugiuosi, kad dukros lanko būtent šią ugdymo įstaigą, į kurią kasryt jas galiu išleisti ramia širdimi“, – šypsodamasi kalbėjo mama. Kad rugsėjo 1-oji geriausia diena, žurnalistei liudijo ir 6-metis Faustas, pradėjęs lankyti ikimokyklinę grupę. „Labai pasiilgau draugų. Su jais laikas pats įsimintiniausias“, – nedrąsiai tikino jaunasis ugdytinis.

Daugiau moksleivių

Kaip informavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė, bendrojo ugdymo mokyklas rajone rugsėjo 1-ąją pradėjo lankyti 4 950 mokinių, 556 iš jų – pirmokai. „Į pedagogų gretas įsiliejo 45 specialistai. Bendrojo ugdymo mokyklas turėtų pradėti lankyti 56 daugiau moksleivių negu 2016–2017 m. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir ikimokyklines ar priešmokyklines grupes bendrojo ugdymo mokyklose lankys 2080 vaikų, t. y. apie 30 ugdytinių daugiau negu praėjusiais mokslo metais. Pirmokų skaičius gali padidėti iki 10 ugdytinių. Tikslūs statistiniai duomenys išaiškės rugsėjo 5-ąją. Nauji pradinių klasių komplektai suformuoti Dovilų ir Ketvergių pagrindinėse mokyklose. Atliepiant bendruomenių poreikius, naujos ikimokyklinio ugdymo grupės atidarytos Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje ir šios gimnazijos Pėžaičių skyriuje. Įvyko pokyčiai dviejų švietimo įstaigų struktūroje ir veikloje – Drevernos vaikų darželis pertvarkytas į mokyklą-darželį, o Šiūparių pagrindinė mokykla – į mokyklą-daugiafunkcį centrą. Nauji pradinių klasių komplektai suformuoti Dovilų ir Ketvergių pagrindinėse mokyklose“, – dėstė Švietimo skyriaus atstovė.

Šiais metais – pokyčiai

Moksleivių laukia pokyčiai. Šie mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni. Pradinukams mokslo metai neilgės, tik bus atsisakyta papildomų 10 dienų trukmės atostogų.

Planuojama teikti pagalbą emigrantų vaikams. Bus skiriamos papildomos 3 val. mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų, pavyzdžiui, ruošti namų darbus namuose. Rengiamos ir naujos ugdymo programos – stip­rinamas medijų raštingumas, su Krašto apsaugos ministerija parengta šalies gynybai skirta pasirenkamojo nacionalinio saugumo ir krašto gynybos dalyko programa aukštesniųjų klasių moksleiviams. Į atnaujinamą ugdymo turinį bus įvedamos finansinio raštingumo temos. Permainos neaplenks ir abiturien­tų. Žadama, kad šiais mokslo metais daugiau dėmesio bus skiriama ne tik akademiniams pasiekimams – bus neribojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, pirmą kartą bus įskaitoma ir socialinė-pilietinė mokinių veikla: ji įtraukiama į pagrindinio ugdymo baigimo pažymėjimą. Dvyliktokai jau galės rinktis brandos darbą. Jis – neprivalomas, prilyginamas mokykliniam brandos egzaminui, tačiau tai negalės būti egzamino atitikmuo.

Pasak švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės, greičiausiai stojančiojo portfelis ateityje bus sudarytas atsižvelgiant ir į brandos egzamino rezultatus, ir į metinius pažymius, ir į neformalias kompetencijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių