Mokytojai į darbą važinėja milijonus kilometrų

Žinia, prieš kurį laiką politikai susirūpino, jog galbūt reikėtų kompensuoti pedagogų kelionės į darbą išlaidas. Mat rajono mokyklose stinga kai kurių specialybių mokytojų, tad jie dėsto ne vienoje mokykloje ir daug važinėja. Kelionės išlaidos ir taip sumažina nedideles jaunų mokytojų gaunamas pajamas.

Tokiomis mintimis dalintasi dar rugsėjį įvykusiame Tarybos neeiliniame Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Jame nutarta pavesti Švietimo skyriui surinkti informaciją apie šiais mokslo metais į mokyklas ir darželius atvykstančius pedagogus „migrantus“.

Pagal pateiktus duomenis važinėjančių į darbą toliau nei 3 km iš viso rajone yra 454 pedagogai. Iš jų 30 dirba keliose mokyklose. Daugiausia važinėjančių mokytojų turi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija – 41, Gargždų muzikos mokykla – 29 ir Dituvos bei Ketvergių pagrindinės mokyklos – po 26. Tarp darželių daugiausia atvažiuojančių pedagogų turi Kvietinių mokykla-darželis – 7, Vėžaičių, Priekulės, Dovilų lopšeliai-darželiai ir Gargždų „Naminukas“ – po 6.

Švietimo skyriaus specialistai suskaičiavo, jog vidutiniškai per vieną mėnesį važiuodami į darbą ir namus pedagogai nuvažiuoja 240,3 tūkst. km. Mokslo metai trunka 10 mėnesių, tad iš viso nuriedama darbo reikalais 2,4 mln. km. Švietimo skyriaus duomenimis, jei pedagogams būtų kompensuojama po 10 centų už 1 km, tai per vieną mėnesį reikėtų apie 24,3 tūkst. eurų, o per 10 mėnesių – 240 tūkst. eurų biudžeto lėšų kelionėms kompensuoti.

Pedagogų važiavimo į darbą išlaidų sumokėjimo klausimas greičiausiai bus aptariamas svarstant kitų metų rajono biudžetą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių