Nacionaliniame „Tramtatulio“ rate – trys rajono laureatai

Paaiškėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2023“ laureatai, puikiai pasirodę Mažosios Lietuvos regiono rate ir atstovausiantys Klaipėdos rajonui nacionaliniame rate.


X Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ yra skirtas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti. Konkursas skatina vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdo pavienius jaunuosius liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus.
Klaipėdos rajono laureatais Mažosios Lietuvos rate tapo 6-erių dainininkė Milda Virbauskaitė (Gargždų lopšelis-darželis „Saulutė“, mokytoja Greta Karnickė), 14-metis pasakotojas Augustas Mažonas (Priekulės kultūros centro Drevernos skyrius, mokytoja Virgina Asnauskienė) ir 10-metė dainininkė Noja Valaikaitė iš Gargždų „Kranto“ progimnazijos (mokytoja Vitalija Valaikė).
„Net nežinau, kokio dydžio mano džiaugsmas… Nuoširdžiausia padėka ne tik jiems, bet ir visam Klaipėdos rajono dalyvių dešimtukui, taip pat 19-ai rajono rato dalyvių ir jų mokytojams“, – sakė Irena Barbšienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Klaipėdos rajono rato vertinimo komisijos narė. Talentingi konkurso dalyviai džiugino gyvai atliekamomis skirtingų Lietuvos regionų lietuvių liaudies dainomis, tradicine instrumentine muzika, sakmėmis, pasakomis, pasakojimais.
Į konkurso nacionalinį ratą pateko 237 vaikai ir moksleiviai, kuriuos paruošė 135 mokytojai, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių vadovai, tėveliai, seneliai.
Nacionalinis ratas vyks balandžio 29–30 d. Kaune.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių