Namai Klaipėdos rajone – jūsų bilietas į nuolatines atostogas

Norėtumėte atostogauti daugiau nei kartą ar du per metus? Namai Klaipėdos rajone padės susikurti visus metus trunkančią atostogų nuotaiką. Nuostabios Klaipėdos apylinkės traukia ramybe, laukiniais paplūdimiais ir minimaliai žmogaus paliesta gamta.

Turėti galimybę per 15 minučių pasiekti pajūrį ir per tiek pat laiko nuvykti į trečią Lietuvos didmiestį vilioja daugybę žmonių, todėl nuo pat pandemijos pradžios pastebimas namų Klaipėdos rajone pardavimo augimas. Nesvarbu, ar ieškote senos ar naujos statybos namo, nedidelio kotedžo ar erdvios sodybos, tikrai rasite savo lūkesčius atitinkantį variantą Klaipėdos rajone, o gerai pasidomėję rinkos ypatumais gausite progą ir ženkliai sutaupyti. 

Namų darbai prieš pradedant paieškas

Be abejonės, lokacijos pasirinkimą reikėtų pradėti nuo lūkesčių, tikslų ir galimybių išgryninimo. Kokia būsimo namo paskirtis: ar gyvensite jame patys, nuomosite, o gal derinsite priklausomai nuo sezono? Ar gyvensite vaikais, kuriems reikalinga švietimo infrastruktūra? Ar norite būti arčiau miesto, ar kaip tik ieškote atokesnės vietos atitrūkti nuo šurmulio? Galų gale, koks jūsų planuojamas biudžetas ir kiek, reikalui esant, galite jį koreguoti? 

Bendrąja prasme, Klaipėdos rajonas nepasižymi draugiškiausiomis kainomis visoje Lietuvoje, dėl savaime suprantamų priežasčių – juk išskirtinė aplinka kainuoja. Tačiau nereikėtų pamiršti apie jos naudas ir atsiveriančias galimybės, pavyzdžiui, sutaupyti šeimos atostogoms arba papildomai užsidirbti sezoninės nuomos pagalba.

Kad ir kaip bebūtų, čia kainos mažesnės nei Kuršių Nerijoje, Palangoje ar kituose kurortiniuose miestuose, o sukuriama vertė kai kuriais aspektais gali netgi viršyti turistų apkrautus kurortus. Jei prislėgęs karantinas privertė rimtai susimąstyti apie antro būsto galimybę, o šią mintį dar labiau kursto poreikis investuoti infliacijos tirpinamas santaupas, Klaipėdos rajonas yra bene puikiausia vieta investicijai į nekilnojamąjį turtą. 

Kur perkamiausi namai Klaipėdos rajone?

Klaipėdos rajoną sudaro 2 miestai, 7 miesteliai ir daugiau nei 300 kaimų, tad pasirinkti tinkamą lokaciją tikrai yra iš ko. Įdomu, kad rajono centras, priešingai daugelio įsitikinimu, yra visai ne Klaipėda, o Gargždai. Dar sovietmečiu įgavę miesto statusą, Gargždai garsėja kaip regiono statybos pramonės centras, kurį dar labiau savo pasiekimais išpopuliarino futbolo klubas „Banga“. Čia susitelkę formalaus ir neformalaus švietimo įstaigos, taigi gyvenimas Gargžduose ir jų kaimynystėje esančiuose Vėžaičiuose arba Doviliuose patraukliausias šeimoms su mokyklinio amžiaus vaikais.

Vieni populiariausių namų Klaipėdos rajone yra Drevernoje ir Svencelėje. Šios gyvenvietės prie Kuršių marių geriausiai žinomos vandens sporto, ypač jėgos aitvarų mėgėjų tarpe. Ties Dreverna esantis negilus krantas ir palankus buriavimui vėjas sutraukia daug lankytojų sezono metu, todėl ši lokacija itin tinkama įgyvendinti nuomos idėjai. Tokiam tikslui puikiai pasitarnautų ir namai Karklėje – šis etnografinis kaimas Pajūrio regioniniame parke yra garsus ne tik Olandų kepurės ir festivalio dėka. Kaimas išsiskiria unikalia pakrante bei istoriniais kuršių kultūros objektais, taigi nauji projektai Karklėje labai greitai dingsta iš skelbimų portalų.

Kaip sutaupyti perkant namą Klaipėdos rajone?

Daugelis įsitikinę, kad statant arba įrenginėjant namą savarankiškai galima daug sutaupyti, tačiau tai yra labai sąlygiška. Viena yra įrengti namą nuomai, tačiau įsirengti namą pilnaverčiam šeimos gyvenimui su ilgalaike perspektyva, tikrai ne kiekvienam įkandama užduotis. Neturint pakankamai kompetencijos rūpintis interjero dizainu, nekalbant jau apie namo statybas, garantuotai išleisite didesnes sumas taisydami broką arba nepasiteisinusius sprendimus.

Norėdami įsigyti namą pigiau, geriau investuokite laiko į tiesioginių skelbimų paieškas. Pirkdami namą be tarpininkų garantuotai sutaupysite, o perkant pilnai įrengtą namą tiesiogiai iš statytojo gausite garantiją ne tik „sienoms“, bet ir apdailos darbams. Kitas būdas sutaupyti renkantis namus Klaipėdos rajone – rinktis efektyvesnius ir pigesnius energetinius sprendimus. Galbūt namas su geoterminiu šildymu pareikalaus kiek didesnės pradinės investicijos, tačiau šildymo autonomija neabejotinai atsipirks ateityje. Pasikinkykite pajūrio vėją įsirengdami jėgainę arba pasinaudokite valstybės finansavimu saulės baterijoms ir jauskitės užtikrintai pasirinkę tvarią taupymo kryptį.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių