Namo pridavimas – teisė į nuosavybę

Primename, kad iki 2015 m. lapkričio 01 d. pastatyti nuosavi namai privalėjo būti įregistruoti Registrų centre iki 2016 m. lapkričio 01 d. Kitu atveju namas ar kitas statinys laikomas neteisėtu su visomis iš šio neįregistruoto statinio statuso kylančiomis pasekmėmis.

Norint užregistruoti naujai pastatytą namą, privalu turėti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) išduotą statybos užbaigimo aktą arba patvirtintą statybos užbaigimo deklaraciją. Tokia deklaracija rodo, kad statinys yra pripažintas tinkamu eksploatavimui, atitinka patvirtintą projektą, esminius reikalavimus ir jį galima saugiai naudoti pagal paskirtį. Ši namo pridavimo ir įregistravimo procedūra gali užtrukti apie du – tris mėnesius, jei namas pastatytas pagal projektą ir atitinka visų kitų institucijų reikalavimus. Jei statinys neatitinka savo projekto, jo pridavimo procesas gali vykti kelis metus.

Priduoti namą gali ir patys jo savininkai, turintys šiam procesui energijos, laiko ir tinkamai parengtus dokumentus, – neatmeta galimybės patyręs namų pridavimo specialistas, UAB „Klaipėdos Statybos kompanija“ įmonės direktorius Ričardas Petrikauskas, – ir išvardija keliolika būtinų dokumentų, pvz.,

  • pastato energinio naudingumo sertifikatas,
  • akustiniai tyrimai,
  • sandarumo testas,
  • įvairūs kadastro dokumentai,
  • požeminių inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų kopijos,
  • pabaigto statinio atitikimo projektui patvirtinimas
  • ir daugelis kitų pažymų, patvirtinančių statybų teisėtumą ir atitikimą visiems saugos, priešgaisriniams, higienos ir kitiems reikalavimams.

Dalį namo pridavimui būtinų testų, klientų patogumui, atlieka pati KSK įmonė.

Pabrėžtina, kad kiekvienas atvejis yra unikalus, ir reikalingi dokumentai gali skirtis, priklausomai, kiek realūs pastato sprendiniai nutolę nuo projekto. Jei projekto neatitinkantys namo sprendiniai nėra esminiai ir ženkliai neviršija Statybos techninio reglamento (STR ) numatytų leistinų normų, tuomet galima šiek tiek pakoreguoti projektą, ir didesnių problemų nekils.

Tačiau dažnesni namo sprendinių nukrypimai nuo projekto yra esminiai, reikalaujantys papildomų ekspertizių ir susietų dokumentų, kurių tvarkymas užima nemažai laiko.

Profesionalūs, įgudę šios srities specialistai gali ne tik ženkliai paspartinti namo pridavimą, bet ir sutaupyti Jūsų laiką. UAB „Klaipėdos statybos kompanija“ (www.kskompanija.lt) yra pridavusi dešimtis statinių, turi darbo su valstybinėmis komisijomis patirties, gali už Jus atlikti visas reikalingas biurokratines procedūras ir įvertinti, kokių dokumentų gali prireikti kiekvienu konkrečiu atveju, kad pastatas būtų patvirtintas kaip galima greičiau ir sklandžiau. Patyrę įmonės specialistai pasirūpina visais reikalingais Valstybinei komisijai namo pridavimui dokumentais, o prireikus, – parengia juos patys.

Pridavus namą, užsakovas gauna statybos užbaigimo deklaraciją. Kliento pageidavimu, pabaigtą pastatą galime įregistruoti Registrų centre.

KSK ilgametę patirtį turinti įmonė, – konstatuoja jos vadovas Ričardas Petrikauskas, – teikia namo pridavimo paslaugas ir fiziniams, ir juridiniams asmenims.

Kilus klausimų, prašome kreiptis tel. 8 686 53020 arba el. paštu info@kskompanija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių