Natūralių muilų gamyba ir naudojimas

Muilas yra gerai žinomas higienos produktas, kuris lydi mus kiekvieną dieną ir padeda palaikyti švarą ir sveikatą. Tūkstančius metų muilas buvo naudojamas kaip skalbimo ir plovimo priemonė. XIX ir XX a. tobulėjant technologijoms, buvo galima sumažinti muilo kainą, todėl jo populiarumas išaugo ir tęsiasi iki šiol.

Kuo natūralus, rankų darbo muilas skiriasi nuo įprasto muilo?

Pastaruoju metu pastebima vis didėjanti tendencija, susijusi su natūralios kosmetikos kūrimu. Natūralaus muilo sudėtis pagrįsta saponifikuotais aliejais, taip pat jo sudėtyje yra natūralių dažiklių, eterinių aliejų ir kitų augalinių priedų, suteikiančių papildomų priežiūros savybių.

Muilo gamybos procesas, kuriuo siekiama gauti kuo natūralesnį vertingų savybių turintį produktą, atliekamas šaltuoju būdu. Jį sudaro riebalų maišymas žemesnėje temperatūroje. Tai paprastas, bet daug darbo reikalaujantis procesas.

Natūralaus muilo gamybos pagrindas – augaliniai arba gyvuliniai riebalai. Šiuo metu populiaresnės yra muilo masės, sukurtos augalinių riebalų pagrindu.

Natūralaus muilo savybės ir naudojimas

Daugelis natūralaus muilo savybių, tokių kaip kietumas, tirpumas vandenyje, putojimas ir plovimo galia, priklauso nuo jo riebalų sudėties. Natūralus muilas ne tik valo odą, bet ir valo ją taip, kad kuo mažiau pakenktų jos apsauginiam hidrolipidinės dangos sluoksniui. Aukštas muilo pH sukelia odos dirginimą ir dehidrataciją, taip pat gali padidinti odos jautrumą alergenams. Ir nors bet koks ploviklis ardo natūralų odos barjerą, muilas gali būti veiksmingesnis šiuo požiūriu. Todėl į muilą pridėjus odai draugiškų aliejų, jis padeda atkurti svarbų odos vandens ir riebalų sluoksnį, apsaugantį odą nuo nepalankių išorės veiksnių.

Alyvuogių aliejus minkština ir drėkina odą, laurų aliejus saugo ją nuo kenksmingų mikroorganizmų, o simondsijų aliejus padeda atkurti odos ląsteles jungiantį „cementą”. Natūralus muilas nesukelia dirginimo, o tai svarbu dažnai naudojant.

Rinkdamiesi natūralų muilą turėtumėte vadovautis sudėtimi, kuri turėtų būti kuo trumpesnė (pageidautina iki 5 punktų), joje neturėtų būti stipriai apdorotų ir cheminių priedų, taip pat tokių kaip palmių aliejus.

Netinkama odos priežiūra yra odos problemų priežastis. Kad oda švytėtų ir būtų sveika, aliejus reikia naudoti tik ant drėgnos odos. Plaukų muilo naudojimas yra patogus būdas plauti plaukus daug keliaujantiems žmonėms, nes jie yra lengvesni už tradicinį skystą muilą. Be to, muilus galima naudoti ir skalbimo mašinoje.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių