Naudotos automobilių dalys internetu: UŽ ir PRIEŠ

Vairuotojai supranta – automobilis turi veikti patikimai, būti saugus, tarnauti ilgą laiką. Kad taip nutiktų, reikalingos kokybiškos automobilių dalys, kai šis ima ir sugenda. Dažniausiai, nei iš šio, nei iš to… Su gedimais čia viskas aišku. Kai tūkstančius kartų metalą patrini į metalą, jis nudyla, deformuojasi, lūžta. Tai fizikos dėsnis, su kuriuo susipažinome dar mokykloje. Svarbu yra tai, kad automobilių dalys turi būti tinkamos.

Lietuvoje važinėja daug senų automobilių. Reiškia ir dalys yra gana senoviškos, kai kurių jų automobilių gamintojai jau nebeišleidžia. Tada tenka rinktis iš naudotų dalių. Naudotos autodalys internetu parduodamos paprastai ir greitai – suvedi automobilio markę, modelį, modifikaciją, metus, dar kuro tipą ir prašom – keliasdešimt variantų.

Atskleisime paslaptį – šios dalys yra iš laužynų. Retas kuris pavienis savininkas ištrauks mažai naudotą dalį, ją pakeis nauja, o senąją parduos internetinėje parduotuvėje. Naudotos dalys parduodamos masiškai, tai didelis autolaužynų verslas.

Jei turite galimybę, greičiausiai sumokėsite didelius pinigus už naują dalį ir nesuksite sau galvos. Bet kodėl verta pirkti naudotas dalis? Štai keli argumentai:

Už:

  • Kaina: Naudotos dalys žymiai pigesnės nei naujos. Galite sutaupyti iki 80% ar daugiau.
  • Platus pasirinkimas: Internetu galite rasti dalių, kurių nebėra rinkoje arba sunku rasti fizinėse parduotuvėse.
  • Patogumas: Galite apsipirkti neišeidami iš namų, bet kuriuo paros metu.
  • Greitas pristatymas: Daugelyje parduotuvių dalys pristatomos per 2-3 darbo dienas.
  • Aplinkosauga: Naudojant naudotas dalis mažinamas atliekų kiekis ir tausojami gamtos ištekliai.

Prieš:

  • Dalies būklė: Naudotos dalys gali būti susidėvėjusios, sugadintos ar netinkamos naudoti. Mikroskopinių įtrūkimų nuotraukoje nesimato, tad galite gauti ir nelabai tinkamą detalę.
  • Garantija: Naudotoms dalims paprastai nėra garantijos, todėl rizikuojate likti be prekės ir pinigų, jei ji pasirodys brokuota.
  • Sudėtingas grąžinimas: Grąžinti naudotas dalis gali būti sudėtingiau nei naujas, nes nėra pakuočių ir sudėtinga bus įrodyti, kad grąžinate būtent tą prekę.
  • Suderinamumas: Reikia tiksliai žinoti, kokia dalis tinka jūsų automobiliui, o tai gali būti sudėtinga.

Ar pirkti naudotas automobilių dalis internetu, priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir situacijos. Jei ieškote pigesnio varianto ir esate pasiruošę rizikuoti, naudotos dalys gali būti geras pasirinkimas. Tačiau jei norite patikimos prekės su garantija, geriau rinktis naują dalį numojus ranka į finansinę pusę. Akivaizdu tik tai, kad į seną automobilį naujų dalių kišti ne visada verta. Suprantama, kad važiuoklė turi būti tvarkinga ir tvirta, tačiau kai kalba pasisuka apie išorinius elementus, žibintus ir salono apdailas, klausimų čia nekyla – tik naudotos dalys išgelbės situaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių