Naujametė dovana daugiavaikei šeimai – naujas stogas

A. VALAIČIO nuotr.: Almos ir Diterio šeimoje – septynios dukterys. Nuotraukoje nėra tik Svajūnės, kuri tuo metu buvo būrelyje.

Šatrių kaime gyvenanti Almos ir Diterio Rogų šeima augina septynias mergaites! Pačiai mažiausiajai Aistei dar tik pusė metukų. Kai tiek atžalų, sutuoktiniai vos spėja suktis, tačiau nė vienas nesiskundžia ir nedejuoja. Svarbiausia – kad sveiki, o kiek visko turi, tiek ir užtenka. Didžiausia naujametė dovana šiai šeimynai – baigiamas uždengti naujas stogas. Tai Klaipėdos rajono savivaldybės atstovų suburtų rėmėjų geradarystė.


Užsispyrė ir padarė
Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas „Bangai“ pasakojo, kad seniai žinojo apie šią šeimą. Kai gimė septintas vaikas, vyko pasveikinti, vežė dovanų. „Pabuvome, apžiūrėjome namus, kiemo teritoriją. Matėme, kad šeima stengiasi, tvarkosi savo jėgomis, ir priestatas pastatytas. Šeimos galva kaip tik tuomet šienavo teritoriją. Pagrindinio pastato stogas prašėsi atnaujinimo. Grįždami į darbus su Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnu Vytautu aptarėme, kad reikia pabandyti padėti šeimai. Juk septyni vaikai ir visi nepilnamečiai“, – kalbėjo meras. Jis pats paskambino SBA koncerno atstovams. „Jų įmonė, veikianti Dauparų–Kvietinių seniūnijoje, yra socialiai atsakinga, tad sureagavo teigiamai ir sutiko prisidėti prie stogo dangos keitimo. Žinoma, užtruko procedūros. Kol viskas buvo sutvarkyta, reikėjo daug seniūno V. Tamašausko atkaklumo ir pastangų“, – neabejoja rajono vadovas.


Anot Almos, ar gatvėje važiuodama prasilenkia su seniūnu, ar susitinka, jis visada maloniai pasisveikina, pasiteirauja, kaip sekasi, ar viskas gerai. Jo kalbas lydi realūs darbai. „Pamenu, seniūnas net pajuokavo, kad traktuokite stogą kaip savo mažosios dukrytės naujametę dovaną“, – šypsodamasi prisiminė pašnekovė.
Alma ir Diteris džiaugiasi, kad stogas uždengtas tvirtas, kokybiškas, medžiagos geros. „Viską derino, leido ir stogo spalvą pasirinkti. Rinkomės molio, nes namas prie kelio, labai dulka“, – pasakojo Alma. Sutuoktiniai pašmaikštavo, jei dar ateityje palei namą einantis žvyrkelis būtų išasfaltuotas, gyvenimas dar labiau prašviesėtų.


Gerumas gyvas žmonių širdyse
Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnas V. Tamašauskas „Bangai“ pasakojo, jog pažinęs Rogų šeimą davė sau pažadą surasti rėmėjų stogui pakeisti. „Meras Bronius Markauskas taip pat padrąsino, tad ėmiausi darbo. Į kokius rėmėjus kreipiausi – nė vienas nenusisuko. Visi prisidėjo didesne ar mažesne suma“, – džiaugėsi seniūnas.
Stogo keitimą rėmė SBA koncernas, „Vlantana“, „Litimbera“, „Žemaitijos stogai“, „Statauga“, Klaipėdos rajono savivaldybė, taip pat asmeniškai prisidėjo Kristina Galinskaitė-Marčiulevičienė iš Vilniaus. Neabejojama, kad iki Naujųjų metų stogas bus uždengtas.

Stogo klojėjai pasistengė, kad šeima nauju namo stogu pasidžiaugtų dar prieš šventes.

„Džiugu, kad tokiais sunkiais laikais, kai visi susvetimėję, kai visų akys krypsta tik į save, kai aplink daug pasipūtimo, pykčio, arogancijos, galime dar padaryti ir gerų darbų, padėti. Visi rėmėjai tai įrodė. Ir tai ne tik sietina su kalėdiniu laikotarpiu. Viską organizuoti pradėjome dar vasarą. Vadinasi, gerumas dar gyvas žmonių širdyse“, – neabejoja seniūnas V. Tamašauskas.

Aktyvios popamokinėje veikloje
Brangiausias per 17 santuokos metų užgyventas Rogų šeimos turtas – jų dukterys: Samanta (16 m.), Svajūnė (15 m.), Sofija (14 m.), Gustė (10 m.), Viltė (8 m.), Arielė (4 m.), Aistė (6 mėn.). Pati Alma yra kilusi iš Smilgynų, vėliau gyveno Gargžduose pas močiutę. Šatriuose šeima įsikūrė vyro tėvonijoje. Šalia gyvena ir vyro brolis. Alma yra perėjusi į evangelikų liuteronų tikėjimą, kokį puoselėja jos vyras. Mergaitės lanko evangelikų liuteronų bažnyčią Plikiuose, gieda chore.


Visos dukros aktyvios ir užklasinėje veikloje. Pavyzdžiui, Sofija lanko vaikų šokių studiją „Trepsiukas“ Gargždų kultūros centre, Samanta lankė dramos būrelį, tačiau vadovė Reda Paulikienė dabar vaiko priežiūros atostogose, tad dabar užsiėmimų nėra. „Lanko ir muzikos mokyklą, šoka, dainuoja – visos turi mėgstamų veiklų. Arielė darželyje lanko ir futbolą, ir šokius“, – vardijo Alma. Ji juokiasi, kad pati dirba vairuotoja, kol visas atžalas išvežioja į švietimo įstaigas, lankomus būrelius. Didžiosios mergaitės, žinoma, naudojasi mokyklinio autobusiuko paslaugomis.
„Yra daug reikalų, tačiau nesiskundžiu. Mes taip pripratę. Kur reikia, spėju. Visos mūsų mergaitės geros ir atsakingos, jokių bėdų ir dėl paauglystės. Nė vienai knygų į kuprinę nededu, pačios turi pasirūpinti. Aš vertinu informaciją tik iš elektroninio dienyno. Dvi vyriausiosios jau mokosi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, trys – „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, Arielė – „Naminuko“ darželyje, o mažiausioji Aistė vis dar ant mamos rankų“, – kalbėjo Alma.


Diegia vertybes nuomažens
„Visada svajojau ir apie savo didelę šeima, galbūt kad mano šeimoje, kai pati augau, taip pat buvo penki vaikai“, – prisiminė moteris. Ji kasdien keliasi be penkiolikos šešios, rytas prasideda nuo pusryčių ruošos: vieniems – vienokie, kitiems – kitokie. Vyrui suruošiami pietūs, jis dirba vienoje bendrovėje, kuri užsiima komunikacijų tiesimu ir kt. „Kai visus išleidžiu, nuvežu Arielę į darželį, tuomet su mažąja pradedame ruoštis pietums, viską susitvarkome, išsiplauname. Dar važiuojame pas mano močiutę, kuri mane augino, į Gargždus, jai padedame“, – pasakojo savo šeimą branginanti Alma.
Rogų Kūčios taip pat vyksta pas prosenelę Gargžduose. O šv. Kalėdų rytas tradiciškai prasideda dovanų pakavimu prie žaliaskarės. Vėliau visi važiuoja į Plikių evangelikų liuteronų bažnyčią, kur mergaitės gieda kalėdines giesmes. Grįžę pasilepina skanesniu nei įprasta maistu.


Kol „Bangos“ korespondentė kalbėjosi su Alma ir Diteriu, mergaitės savo kambariuose tyliai užsiėmė savais reikalais. „Man nereikia šaukti ar rėkti, to nebūna. Matyt, tai lemia diegiamos vertybės. Svarbu gerbti tėtį ir mamą, jausti ribas. Visus darbus dirbame drauge, didžiosios pačios supranta, kad tiesiog reikia padėti“, – neabejoja namų duris atvėrę Rogai.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių