Naujasis Vėžaičių seniūnas siekia populiarinti miestelį

Nuo rugpjūčio mėnesio vidurio naujuoju Vėžaičių seniūnu tapo Alvydas Mockus. Jaunas vyras miestelyje ne naujokas: čia užaugo ir baigė mokyklą. O pastaruosius metus ėjo Vėžaičių seniūno pavaduotojo pareigas. Pasak A. Mockaus, miestelis išsiskiria krašto unikalumu, universalumu bei gyventojų bendruomeniškumu. Naujasis seniūnas siekia dar labiau pabrėžti miestelio pranašumus ir sukurti patrauklią terpę tiek verslui, tiek naujakuriams.

Sieks pritraukti verslą ir naujakurius

– Kokiomis akimis žvelgi į miestelį? Kuo vadovausiesi seniūno pareigose?

– Žvelgiu šiek tiek naiviai. Tikiu, kad žmonės gali tapti vieningesni ir viskas klostysis dar geriau. Vėžaičių seniūnija – išskirtinis kraštas, turintis unikalų kultūros paveldą. Čia yra puikios galimybės vystyti kaimo turizmą bei išnaudoti gamtos teikiamus privalumus.

Eidamas seniūno pareigas ieškosiu būdų  parodyti seniūnijos pranašumus, kurie galbūt pritrauktų verslą ir naujakurius. Juk retai kas susimąsto, kad nuo Vėžaičių iki jūros – vos 20 minučių kelio, kad čia beveik nebūna nemalonių pramonės kvapų, triukšmo, yra daug žaliųjų zonų, tvenkinių ir net upė. Verta atkreipti dėmesį, kad čia taip pat yra darželis, mokykla, medicinos punktas, bažnyčia. Ko daugiau reikia džiaugsmingam gyvenimui?

– Kaip apibūdintum seniūno darbą?

– Vienu žodžiu – įdomus. O jei plačiau  – atsakingos ir atsidavimo reikalaujančios pareigos. Čia turi suprasti gyventojų poreikius, girdėti jų problemas ir rasti kompromisus įvairiose situacijose. Kartais dėl išeities tenka nemenkai paplušėti, kadangi turi išspręsti ir esamą problemą, tikslingai panaudoti biudžeto lėšas. Priimant sprendimą būtina įvertinti, jog seniūnijoje gyvena beveik 5 tūkst. gyventojų, kurių problemos tokios pat svarbios.

Dėmesys – dvaro parkui ir viešosioms erdvėms

– Kokie artimiausi darbai, kuriuos planuoji nuveikti naujose pareigose?

– Man, kaip ir seniūnijos gyventojams, dabar aktualiausias Vėžaičių dvaro parko ir viešųjų erdvių sutvarkymo projektas. Tai bus naujasis miestelio veidas, todėl būtina skirti labai didelį dėmesį projekto vyksmui. Labai džiaugiuosi, kad šiame „mūšio lauke“ esu ne vienas. Džiugu, kad aktyvi Vėžaičių bendruomenė prisideda jau nuo projektinių pasiūlymų stadijos.

– Kokius sunkumus, problemas įžvelgi seniūnijoje? Kaip ketini tai spręsti?

– Seniūnijos sunkumai – nuolatinė „ūkio“ priežiūra. Jos sudėtingumas priklauso nuo daugelio planuotų ir neplanuotų faktorių, investicijų, biudžeto ir gamtos. Pagrindinės problemos yra neasfaltuoti keliai ir nepakankamai apšviestos gatvės. Dėl šių dalykų į seniūniją gyventojai kreipiasi dažniausiai. Deja, išasfaltuoti pageidaujamas gatves ir nutiesti apšvietimo linijas pagal turimą biudžetą seniūnija yra nepajėgi. Lieka viltis, kad apsilankiusio susisiekimo ministro išsakyta pozicija, jog Klaipėdos rajono kelių būklei gerinti numatyta skirti didesnes investicijas, neliks tik pažadai, ir visi pajusime teigiamus pokyčius.

Stiprybė – bendruomeniškumas ir krašto universalumas

– Ar jauti bendruomenės palaikymą? Galbūt jau turi naujų iniciatyvų, projektų idėjų drauge?

– Bendruomenių ir seniūnijos gyventojų palaikymas – didžiulis. Pripažinsiu, tiek jo net nedrįsau tikėtis. Nesijaučiu nusipelnęs. Vėžaitiškių dėmesys ir geras žodis – mano motyvacija pateisinti jų lūkesčius ir viltis.

– Kaip manai, kur slypi Vėžaičių stiprybė ir kurias sritis ir kaip vertėtų tobulinti?

– Stiprybė yra mūsų krašto unikalumas ir universalumas. Manau, kad seniūnija turi potencialo tapti turistų lankomu objektu. Tačiau tam reikia vietos gyventojų palaikymo ir susitelkimo bendram siekiui. Taip pat esame strategiškai palankioje vietoje verslo plėtrai, ypač logistikai ir pramonei. Vėžaičių seniūnija yra strategiškai palankioje vietoje verslo plėtrai. Puikų susisiekimą užtikrina šalia esanti automagistralė ir nedidelis atstumas iki Gargždų bei Klaipėdos.

Jau tariamės su Savivaldybės viešųjų ryšių specialistais dėl priemonių, kurios padėtų kurti mūsų seniūnijos pristatymą ir populiarinimą. Tikiuosi, kad pavyks sukurti produktą, kuris sugebės patraukti potencialių investuotojų dėmesį.

Aistė NOREIKAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių