Naujos Klaipėdos universiteto studijų programos pristatyme – ir Gargždų abiturientė

Iš kairės – P. Sangavičius, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, prof. dr. A. Razbadauskas, KU rektorius, prof. dr. A. Šarkauskienė, Studijų programos vadovė, Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėja, Tadas Romeika, KU sportinių šokių klubo vadovas ir treneris.

Valdonei Mažeikytei, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientei, kartu su jos šokių partneriu Justinu Adomkumi iš Telšių gegužės 20 dieną nusišypsojo garbė pristatyti visiškai naują Klaipėdos universiteto (KU) studijų programą, kuri stojančiuosius rinks jau nuo šių metų birželio 1 dienos. Jauni šokėjai tapo unikalaus istorinio įvykio liudytojais – Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) ir KU vadovai iškilmingai pasirašė bendradarbiavimo sutartį: Klaipėdos universitete vėl atgimsta sportiniai šokiai, jų dvasia.
Ruoš šokėjus, trenerius ir mokytojus
Gausaus būrio svečių ir susidomėjusių žurnalistų sulaukė KU naujos studijų programos – Laisvalaikio sporto bakalauro – su sportinių šokių specializacija pristatymas ir Lietuvos sportinių šokių federacijos bei Klaipėdos universiteto vadovybės bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Nauja universiteto studijų programa siekiama ruošti profesionalius šokėjus, atlikėjus, trenerius bei šokio mokytojus. Studentai profesionaliai šoks standartinius ir Lotynų Amerikos šokius, taip pat ši programa suteiks reikalingą pedagogo kvalifikaciją, leidžiančią dirbti šokių treneriais ar mokytojais bendrojo ugdymo mokyklose. Klaipėdos universitetas po 10 metų pertraukos siekia susigrąžinti čempionišką sportinių šokių dvasią ir ruošti šios srities profesionalus. Klaipėdos universitetą ilgą laiką visame pasaulyje garsino legendinis šokių kolektyvas „Žuvėdra“, KU Menų akademijoje buvo rengiami šokėjai profesionalai. Nuo 2014 metų neliko legendinio kolektyvo, o po universitetų reformos, KU Menų akademiją prijungus prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, neliko ir studijų. Šiandien jos uostamiestyje atgimsta su džiaugsmu.
Balai už sporto pasiekimus
„Naujos studijų programos atsiranda tuomet, kai atsiranda poreikis. Matėme jaunų žmonių poreikį, jie norėtų tapti sportinių šokių specialistais ir įgyti pedagogo kvalifikaciją, kuri leistų dirbti mokyklose“, – apie naująją specializaciją kalbėjo Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas. Stojimo į sportinių šokių specializaciją reikalavimai išties patrauklūs: nėra stojamojo egzamino, už sporto pasiekimus pridedama 0,4 konkursinio balo. Studijų metu studentams suteikiamos geros sąlygos sportuoti, yra galimybė už studijas mokėti mažiau dėl gerų sportinių pasiekimų. Studentams sudarytas palankus studijų tvarkaraštis ir lankstus konsultacijų grafikas.
„Tai yra ketverių metų laisvalaikio sporto bakalauro programa, o sportinių šokių specializacija prasideda nuo antrų metų, trečio studijų kurso. Sukurdami šią programą, suvienijome ir šokio, ir sporto specialistus. Mes turime stiprius pedagogus, medicinos specialistus. Šioje programoje labai svarbi ir fiziologija, anatomija, traumų prevencija, psichologija, visa tai integruota į studijų programą. Mes, Klaipėdos universiteto dėstytojai, atsakingi už šiuos dalykus, o Sportinių šokių federacija kuruos sportinių šokių dalykus“, – apie naujas studentų karjeros perspektyvas kalbėjo prof. dr. A. Šarkauskienė.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientei V. Mažeikytei kartu su jos šokių partneriu Justinu Adomkumi iš Telšių nusišypsojo garbė pristatyti visiškai naują Klaipėdos universiteto studijų programą.

Suteiks praktiką
Pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, Sportinių šokių federacijos viceprezidentas Paulius Sangavičius akcentavo, kad federacijos ir universiteto bend­radarbiavimas yra labai svarbus, mat studentams atsivers platesnės galimybės. Federacija studentams siūlys praktikos ir tolimesnio tobulinimosi galimybes. „Mes įsipareigojame suteikti praktiką būsimiems studentams. Federaciją vienija apie 80 sportinių šokių klubų, tikrai turim ką pasiūlyti. Federacija organizuoja seminarus, kongresus treneriams ir teisėjams. Juose dalyvauti tikrai įdomu ir naudinga, nes paskaitas dažnai veda ir pedagogai iš užsienio“, – teigia P. Sangavičius.
Ateitį sies su šokiais
Susirinkusiuosius savo šokiu džiugino jaunieji šokėjai, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė Valdonė neslėpė, kad šoka sportinius šokius nuo penkerių metų. Ji su savo partneriu Justinu poroje dar neseniai, vos kelis mėnesius, bet tikisi nenuvilti trenerių ir tėvų. Šokėjai tikrai žino, kad savo ateitį norėtų sieti su šokiais, tačiau dar svarsto, ką rinktis – šokių studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, Lietuvos sporto universitete Kaune ar Klaipėdoje, arčiausiai šokėjų namų.
KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas labai džiaugiasi nuo rugsėjo startuosiančia nauja specializacija ir tikisi, kad naujai paruošti profesionalai garsins universitetą, Klaipėdą ir visą Lietuvą.
Dana LUKAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių