Naujos pramogos Utriuose laukimas

Utrių kaime, Vėžaičių seniūnijoje, plečiamas žiemos pramogų kompleksas – šalia slidinėjimo trasų įrengtos nusileidimo specialiomis pripučiamomis padangomis trasos. Lapių bendruomenės centras pasiryžęs įveiklinti Utrių kalną žiemą ir vasarą. Naująsias trasas lankytojai galės išbandyti atėjus žiemai, slidinėjimo sezono pradžioje.


Kol kas ryškiomis spalvomis švytinčiose nusileidimo pripučiamomis padangomis trasose čiuožia rudeniniai lapai, bet jau išbandė ir žmonės. Dvi skirtingų formų trasos, kurių ilgis – po 175 metrus, suteiks malonumo ir vaikams, ir suaugusiesiems. Jos išklotos specialia sintetine danga, o šalia įrengtas pakilimo takelis pripučiamoms padangoms užsinešti: judėjimo, fizinio aktyvumo nebus perdaug.
„Atvyksta slidinėti šeimos, bet ne visi jos nariai tuo mėgaujasi – dabar galės papramogauti alternatyvioje čiuožykloje“, – kalbėjo Lapių bendruomenės centro vadovė Laima Karbauskienė.
Šio projekto sąmatinė vertė – 100 tūkst. eurų: 95 tūkst. Eur skirta pagal Europos Sąjungos finansuojamą LEADER programą, o 5 proc. pridėjo partnerė Klaipėdos rajono savivaldybė.
„Trasos pabaigtos, bet dar reikia sutvarkyti aplinką. Atidarymą planuojame prasidėjus slidinėjimo sezonui, o jeigu žiemos su sniegu nesulauksime, tai naują pramogą lankytojai galės išbandyti pavasarį“, – dėstė L. Karbauskienė.
Paskutinysis slidinėjimo sezonas buvo sudėtingas, neilgas, pareikalavęs daug išlaidų. „Visgi pavyko šiek tiek užsidirbti – pinigų liko bendruomenės poreikiams. Šiemet aktyviausi nariai važiavo į ekskursiją – aplankė Biržų kraštą“, – sakė bendruomenės centro pirmininkė.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių