Noras išmokti lietuviškai į KU pritraukė net egzotiškomis vadinamų šalių atstovus

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (KU SHMF) auditorijas ir šią vasarą užpildė Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų užsieniečiams dalyviai. Drauge su jais kone mėnesį besitęsiančias studijas čia pradėjo ir užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokytojai.

Lietuvių kalbos ir kultūros kursai, dar vadinami Vasaros akademija, laukiamas ir ilgametes tradicijas turintis renginys. Žmonės iš viso pasaulio, sumanę tobulinti lietuvių kalbos žinias ar išmokti jos pradmenų, į KU renkasi jau 22-ąjį kartą. Šiemet juose dalyvaus apie 90 kursantų iš 21-os šalies. Daugiau nei pusė dalyvių –  ukrainiečiai, o tolimiausias geografinis taškas, iš kurio šiemet atvyko lietuvių kilmės kursų dalyvė Claudio Deveikis, yra Kuritibos miestas Brazilijoje. Bendrauti lietuviškai Klaipėdoje mokysis Meksikos, Ganos, Indonezijos, Libano, JAV, Skandinavijos bei kitų Europos šalių atstovai.

Pasak Vasaros akademijos koordinatorės Jūratės Derukaitės, nemaža dalis kursų dalyvių yra anksčiau KU lankytų kursųalumnai, siekiantys vis aukštesnio kalbos mokėjimo lygmens.

Renginio atidaryme pasidžiaugta, jog Vasaros akademija į Klaipėdą pritraukia įvairaus amžiaus bei interesų žmones, o į studijas užsienyje esančių lituanistinių mokyklų mokytojams atvykstama net su vaikais. Jiems ir šiemet parengta speciali edukacinė programa. Ši naujovė pirmąkart išbandyta pernai ir sulaukė didelės sėkmės. Iš viso į studijas lituanistinių mokyklų pedagogams užsiregistravo 11 svetur lietuvybę puoselėjančių pedagogų. 

KU SHMF dekanas prof. dr. Rimantas Balsys akademijos atidarymo renginyje šio projekto misiją pavadino ne mažiau svarbia nei Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo tikslas įtvirtinti taiką pasaulyje. „Per kalbas, per kultūrą mes bendraujame, vieni kitus pažįstame ir suprantame. Taip kuriame modernų, taikų pasaulį“,- pabrėžė prof. dr. R. Balsys.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai KU tęsis iki rugpjūčio vidurio.

Daugiau informacijos apie kursus:

Jūratė Derukaitė

Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė

Lietuvių kalbos kursų koordinatorė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių