Nuomonės

Ar kieta naujoko kėdė?


Rugsėjis pamažu įsibėgėja. Lietuvoje mokslo metus pradėjo daugiau nei pusė milijono moksleivių. Daliai iš jų teko nemenkas išbandymas – nauja mokykla, kaip greičiau įsilieti į naujų draugų būrį. Ar sunku būti naujoku, nusprendžiau paklausti kelių bendraamžių.


Šiais metais Veiviržėnų gimnazijoje pradėjusi mokytis Živilė sakė: ,,Labai bijojau pakeisti mokyklą. Nauji draugai, nepažįstami mokytojai… Tačiau greit paaiškėjo, kad bijoti nebuvo ko. Veiviržėnų gimnazija išties gera mokykla, ir džiaugiuosi, kad čia mokausi“.


Kitiems, matyt, reikia daugiau laiko priprasti. „Į Veiviržėnus atėjau iš Pašlūžmio. Kol kas čia dar jaučiuosi nejaukiai. Nors klasės draugai malonūs, prie jų pritapti nėra taip lengva. Tikiuosi, kad pavyks“, – sakė gimnazistė Laima.


Gimnazijos 3r klasės mokinys Mantas pasakojo: „Manau, normalu yra bijoti kažko naujo. Ir mane kankino tie patys klausimai: kaip seksis, ar draugiška klasė laukia ir pan. Tačiau viskas po rugsėjo pirmosios pasirodė kur kas paprasčiau“.


Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos mokinė Simona sakė, ar greit naujoje mokykloje pritapsi, labai priklauso nuo paties. O būti naujoke netgi įdomu. ,,Nemažai juokingų situacijų jau nutiko ieškant draugų ir… kabinetų“, – juokėsi vienuoliktokė.


Veiviržėnų gimnazijos matematikos mokytoja L. Dembickienė taip pat pasidalijo mintimis apie naujokus: „Dažnas mokinys, atėjęs į naują mokyklą, pirmiausia stengiasi susirasti draugų. Džiaugiuosi, kad dažniausiai naujų bendraminčių atsiranda labai greit, tačiau pasitaiko ir tokių mokinių, kurie taip ir nepritampa… Gimnazijoje mažesnė namų darbų atlikimo kontrolė – iš gimnazistų laukiama sąmoningumo, sąžiningumo, nuolatinio ir kruopštaus darbo. Mažesnių mokyklų mokiniams kartais pristinga šių dalykų, ir todėl prastėja jų pažymiai“.


Taigi tokia mūsų, naujokų, dalia. Liaudies išmintis sako: „Sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą“. Naujokai, pasistenkim!


Gabrielė PETRAITYTĖ


Veiviržėnų gimnazijos 3r klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių