Nuoširdus pokalbis – geriausia dovana vienišiems senoliams

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas Lietuvoje nuo 2016 m. vidurio vykdo projektą „Sidabrinė linija“, kuri vienišiems ar tiesiog bendravimo išsiilgusiems vyresnio amžiaus žmonėms ieško pašnekovų telefonu, suteikia galimybę ne tik „čia ir dabar“ gauti svarbią informaciją, pagalbą ar nukreipimą į reikalingas institucijas, bet ir sulaukti tiesiog šilto pokalbio, kurio kartais taip trokštame kiekvienas iš mūsų. Kai kurie senoliai liūdnai pajuokauja, jog ištisas savaites tik su televizoriumi ar paukščiais gali pasikalbėti. Štai 80 metų sulaukusi p. Staselė neslepia, kad senatvė yra baisus dalykas, ypač, kai esi vienišas. „Žmogui reikia žmogaus. Jo akių, balso. Girdėti kitą ir būti išgirstam – didelė laimė, – sako senolė. – Jeigu ne „Sidabrinė linija“, turbūt lig šiol tūnočiau vienumoje.“

Kaip naudotis „Sidabrine linija“?

Prireikus pagalbos, pajutę poreikį būti išklausytam ar tiesiog norėdami susirasti pašnekovą nuolatiniam bendravimui telefonu, nedvejodami skambinkite nemokamu telefonu 8 800 800 20. „Sidabrinės linijos“ konsultantės jus išklausys, suteiks pagalbą, patars ir užregistruos draugystės ir bendravimo telefonu paslaugai. Registruotis į „Sidabrinę liniją“ gali patys senoliai arba juos užregistruoti gali jų artimieji, draugai ir kaimynai, juos prižiūrintys socialiniai darbuotojai, slaugytojai, savanoriai ar kiti geros valios žmonės. Jei ilgainiui paaiškėja, kad bendravimas su vienu ar kitu pašnekovu neteikia malonumo, nes nėra „chemijos“, ar vienam rūpintys dalykai nedomina kito pašnekovo ir pan., pokalbių draugą galima pakeisti. Tereikia dar kartą paskambinti į „Sidabrinę liniją“ telefonu 8 800 800 20 ir paprašyti parinkti kitą pašnekovą. Svarbu atminti, kad „Sidabrinė linija“ – tai draugystė ir bendravimas telefonu, bet ne pažinčių tarnyba.

Ar saugu naudotis „Sidabrine linija“?

Siekdami apsaugoti savo pašnekovų anonimiškumą, „Sidabrinėje linijoje“ naudojame virtualų skambučių centrą; taip užtikriname, kad pašnekovų sujungimas nuolatiniams pokalbiams vyktų anonimiškai. „Sidabrinė linija“ neatskleidžia jokių pašnekovų asmens duomenų, išskyrus vardą, gyvenamos vietovės pavadinimą ir pagrindinius pomėgius ar interesus, o visi „Sidabrinės linijos“ pokalbiai saugumo sumetimais yra įrašomi. Be to, visiems pašnekovams patariame ir rekomenduojame nesikeisti savo asmens duomenimis (telefono numeriais, adresais ir pan.), tad bendrauti „Sidabrinėje linijoje“ yra visiškai saugu, kol pašnekovai šių rekomendacijų laikosi.

Kiek kainuoja pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“?

Pašnekovams pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“ yra NEMOKAMI, tad nei registracija telefonu 8 800 800 20, nei nuolatinis bendravimas nieko nekainuoja. Senoliai gali bendrauti kiek tik jiems norisi!

Ar „Sidabrinė linija“ pasiteisino?

Šiandien jau drąsiai galime pasakyti, kad didžioji dalis pašnekovų tikrai džiaugiasi, dėkoja galintys tiesiog pasikalbėti, išgirsti žmogaus balsą, pažinti naujus bendraminčius. „Sidabrinės linijos“ tikslas yra ilgainiui tapti nacionaline linija vyresnio amžiaus žmonėms, į kurią jie galėtų kreiptis 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę ieškodami pagalbos ar informacijos, kuri pagal poreikį nukreiptų į kitas specializuotą pagalbą teikiančias organizacijas ir, svarbiausia, padėtų užmegzti gyvą kontaktą su žmogumi, kuriam galima bet kada paskambinti ir tiesiog pasišnekučiuoti. Tam reikia ir visų geros valios žmonių pagalbos: M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas kviečia aukoti ir prisidėti prie senolių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo. Tai galima padaryti bet kuriuo iš šių būdų: (i) siųskite SMS tel. 1405 įrašę tekstą „1274“ ir senolių pokalbiams skirkite 2 Eur arba (ii) bet kokią kitą sumą skirkite aukok.lt portale pasirinkę projektą „Sidabrinė linija“.

Marius ČIUŽELIS

„Sidabrinės linijos“ projektą vykdančio M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vadovas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių