• 13 rugpjūčio, 2022
|

Odontologė Vega Rudgalvienė: „Esu ištikima Gargždams“

„Klinikoje turime viską, ko reikia kokybiškam dantų gydymui. Turime šiuolaikišką panoraminį dantų nuotraukų aparatą bei specialią kompiuterinę sistemą, kurios pagalba visos dantų problemos matosi lyg ant delno. Ši įranga praverčia ir implantuojant dantis“, – sakė klinikos „Vegadenta“ įkūrėja ir direktorė V. Rudgalvienė.

 

„Yra toks sparnuotas posakis: problemas kramtome dantimis. Todėl dantys turi būti tvarkingi“, – ir juokais, ir rimtai sakė klinikos „Vegadenta“ įkūrėja ir direktorė Vega Rudgalvienė. Pirmoji Gargžduose pradėjusi privačią odontologijos veiklą, ji su savo komanda teikia paslaugas gargždiškiams jau tris dešimt­mečius. Šią kliniką yra pamėgę ne tik Gargždų, bet ir aplinkinių miestų, rajonų gyventojai.

„Vegadentos“ klinikoje (Kastyčio g. 4, Gargždai, tel. 45 14 84, darbo laikas I–V 9–19 val.) darbuojasi darbštus moteriškas kolektyvas: (iš kairės) asistentė Simona Butkutė, klinikos direktorė, gydytoja odontologė Vega Rudgalvienė, asistentė Ilona Kaselienė ir gydytoja odontologė Karolina Prunskutė. Nuotraukoje trūksta tik gydytojos odontologės Sabinos Pakalniškytės.Teikia visas odontologijos paslaugas

Su Vega Rudgalviene pokalbį pradedame nuo jos šilto pasveikinimo visiems kolegoms gydytojams odontologams, mat šią savaitę, vasario 9-ąją, buvo švenčiama šv. Apolonijos, odontologijos globėjos, diena, o kartu ir visų odontologų profesinė šventė. „Telydi visus sėkmė! Anksčiau mus, gargždiškius gydytojus odontologus, tą dieną suburdavo gydytojas Julius Vyšniauskas, bet ilgainiui paskendome savo darbuose, nebesusitinkame. O būdavo labai smagu pabendrauti su kolegomis, reikia tikėtis, kad ši tradicija kada nors atgims“, – vylėsi V. Rudgalvienė.

Regis, šviesmečiai praėjo nuo tų laikų, kai kūrėsi pirmieji privatūs odontologijos kabinetai Lietuvoje. Tarp tų drąsuolių buvo ir jaunutė gydytoja V. Rudgalvienė, atidariusi pirmąjį kabinetą Gargžduose viename iš mamos buto kambarių penktajame daugiabučio aukšte. Sekėsi gerai, klientų netrūko, gargždiškiai bėgant metams gydytis dantų čia ėjo šeimomis.

Stengdamasi kuo labiau padėti įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems skirtingų burnos ertmės problemų, V. Rudgalvienė visą laiką mokėsi, tobulinosi, domėjosi naujovėmis. Todėl šiandien jos klinika gali pasiūlyti visas reikalingas odontologijos paslaugas vienoje vietoje – nuo dantų higieninio valymo, karieso gydymo ir plombavimo iki danties protezavimo, ištraukimo ir implantavimo. „Aš tuo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mes su komanda galime pasiūlyti viską, ko žmogui reikia, vienoje vietoje: ir gydymą, ir protezavimą, ir implantuos, ir gražios šypsenos procedūras – kokybišką dantų balinimą“, – sakė klinikos „Vegadenta“ vadovė.

Implantų nori daugelis

Klinika „Vegadenta“ įkurta Gargžduose, Kastyčio gatvėje, tarp Kultūros centro ir banko. Čia darbuojasi darbštus moteriškas kolektyvas: vadovė ir dar dvi jaunos gydytojos odontologės Karolina Prunskutė ir Sabina Pakalniškytė, taip pat kruopščiosios gydytojų asistentės Ilona Kaselienė ir Simona Butkutė. „Gydytoja Karolina nuo 7 klasės visas vasaras praleisdavo klinikoje, ruošdamasi šiai profesijai. Abi su Sabina jos yra gydytojos iš pašaukimo, labai atidžios, profesionalios, kantrios ir pačios geriausios pasaulyje dantų krapštukės“, – juokavo klinikos direktorė V. Rudgalvienė. Ji džiaugiasi atnaujintu vienu iš odontologijos kabinetų, aprūpintų itin kokybiška įranga. „Klinikoje turime viską, ko reikia kokybiškam dantų gydymui. Turime šiuolaikišką panoraminį dantų nuotraukų aparatą bei specialią kompiuterinę sistemą, kurios pagalba visos dantų problemos matosi lyg ant delno. Ši įranga praverčia ir implantuojant dantis“, – sakė V. Rudgalvienė.

Klinikos vadovė papasakojo, jog implantacijos gudrybių net penkerius metus mokėsi pas geriausius Lietuvos gydytojus implantologus, taip pat profesinių įgūdžių sėmėsi Prancūzijoje, Tulūzos mieste.

„Gamtos taip sukurta, kad atėjus laikui ima kristi dantys, kaip mes juos gerai beprižiūrėtume. Ypač šis procesas paspartėja, jei nėra pilnos eilės dantų, nes likusieji gauna didesnį krūvį. Tad jei neturite vieno danties, reikėtų įsidėti implantą, kuris pailgins ir kitų dantų „tarnavimo“ laiką. Vienas implantas, įdėtas anksčiau, kainuos pigiau negu, tarkime, jau keturi implantai su tilteliu, kuriuos reikės įsriegti vėliau, vietoje pirma laiko iškritusių dantų“, – kalbėjo gydytoja odontologė.

Pasak V. Rudgalvienės, daugelis žmonių norėtų turėti implantus, deja, jie ne kiekvienam dar pagal kišenę. Bet norint pasitarnauti savo sveikatai ir vietoj netekto danties gauti implantą, galima sutaupyti tą 1 000 eurų. „Implantai yra naujausia dantų atkūrimo technologija – juos įdėjus, žmogus nejaučia nei skausmo, nei kokio nors nepatogumo, jam viskas yra gerai. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai organizmas išstumia svetimkūnį, bet taip atsitinka retai. Beje, implantai yra geriau negu protezavimas, kai dėl tiltelio tenka nušlifuoti ir šalia defekto esančių sveikų dantų emalį. Įsukti implantą lengviau negu dantį išrauti“, – teigė gydytoja.

Protezuoja meistriškai

Seniai praėjo tie laikai, kai baimindavomės skausmų gydytojo odontologo kėdėje, o burzgiantis dantų gręžimo aparatas kėlė tikrą siaubą. Dabar, anot gydytojos odontologės V. Rudgalvienės, jei tik pacientas pageidauja, nuskausminama kiekviena procedūra ir net leidžiant vaistus nebeskauda. Tačiau visai be dantų skausmo gyventi neįmanoma, nes mūsų nervų sistema, organizmas yra toks sudėtingas, kad kartais net gydytojai sunkiai randa, iš kur kyla skausmas, nors dantys, regis, tvarkingi. Ir dantų išrauti tenka ne vieną – tuo užsiima pati klinikos vadovė, nes raunant dantį nebūtinai reikia vyriškos jėgos. „Aišku, sudėtingesniais atvejais siunčiame pacientą pas chirurgus“, – sakė V. Rudgalvienė. Ji pastebėjo, kad keičiasi žmonių įpročiai: anksčiau per dieną ateidavo 1–2 pacientai, kurie skųsdavosi ūmiu danties skausmu, dabar jų tiek neliko. Galbūt žmonės įprato labiau rūpintis savo burnos higiena, dantų būkle arba skausmą mažina medikamentais.

Klinikos kasdienybė – tai burnos higienos procedūros, dantų gydymas, plombavimas bei protezavimas. Pagal dantų būklę protezus galima pasirinkti iš kelių variantų. V. Rudgalvienė pasidžiaugė šauniais dantų technikais gargždiškiais, su kuriais bendradarbiauja jau daugybę metų, – Ramūnu Kaseliu, Jurgita Valteriene. „Jų dėka galime pasidžiaugti itin gražiomis estetiškomis savo pacientų šypsenomis. Sulaukus maždaug 60 metų, jau ne vienam žmogui tenka protezuoti dantis. Bėgant laikui dantys gelsta, tamsėja ir net mažėja, keičiasi žmogaus šypsena – ji nebėra tokia pat, kaip jaunystėje. Tačiau gerai pritaikyti protezai grąžina žmogui gražią šypseną ir atkuria tinkamą kramtymo funkciją, kas yra labai svarbu sveikatai“, – sakė gydytoja odontologė, klinikos „Vegadenta“ vadovė.

Balti dantys – kiekvieno svajonė

O jaunimui ir visiems kitiems, kas nori akinti aplinkinius gražia baltadante šypsena, klinikoje teikiamos dantų balinimo paslaugos. Galima pasirinkti įvairias balinimo procedūras – turime ir pačias naujausias, baliname su specialia lempa. Visos medžiagos ir įranga – aukščiausios kokybės. Balinimo tikslas – gražius sveikus dantis padaryti dar gražesnius. Klinikos „Vegadenta“ vadovė mano, kad profesionalus dantų balinimas nekenkia dantų emaliui. Žinoma, kaip ir kiekvienoje srityje, čia taip pat reikalingas saikas, piktnaudžiauti nevertėtų.

„Graži šypsena, sveiki dantys puošia žmogų, jį jaunina, taigi, nedelskite ir nieko nebijokite – ateikite pas mus į kliniką, kurioje laukia profesionalūs odontologai ir jų asistentai, pasirengę padėti visais klausimais“, – maloniai kviečia „Vegadenta“ direktorė, gydytoja odontologė V. Rudgalvienė.

Janina TILVIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių