Oninių šventės akcentą įkvėpė Žemaitė

Oninės Girkaliuose praėjusį sekmadienį subūrė tūkstantinę žiūrovų minią. Šių metų šventės tema – skarelė, todėl tarp susirinkusiųjų buvo ne viena moteris, kurios aprangoje vyravo šis akcentas. „Tai drąsos ir tvirtybės simbolis. Mus inspiravo rašytoja Žemaitė“, – patikino Kretingalės kultūros centro direktorė Violeta Lisovaitė.
Oninių šventės dalyvius iš karto gerai nuteikė juos pasitikusi Girkalių bendruomenės pagaminta šmaikštuolė šiaudinė Ona. Tradicinis renginys nenuvylė susirinkusiųjų – visiems buvo ką veikti. Vaikams džiaugsmo suteikė Kretingalės kultūros centro animatorės-drugeliai, o visus žiūrovus linksmino aktorė – šventės vedėja Nijolė Narmontaitė. Savo veiklą pristatė Girkalių kultūros namuose gyvuojantys 3 mėgėjų meno kolektyvai: folkloro ansamblis ,,Žiogupis“, linijinių šokių kolektyvas ,,Vyšnaitės“, estradinis ansamblis ,,Draugai“, programą pastiprino ir Kretingalės kultūros centro vyrų muzikos grupė ,,Grajus“, o vėliau visi šėlo su grupėmis ,,Patruliai“, ,,Sandra ir Viktoru“. Pabaigoje žiūrovus nustebino dar neregėtas šviesų šou ,,Blizzga“, kuriame ryškūs kostiumai bei choreografija persipynė su įvairiais scenos efektais bei pirotechnikos elementais. Neapsieita ir be duonos pagerbimo akcentų. Šventės metu tautiniu kostiumu vilkėjusios Vidos Viskontienės prekiaujama duonelė sulaukė dėmesio dėl skonių įvairovės.
Pasak renginio sumanytojos Kretingalės KC direktorės V. Lisovaitės, šios tradicinės Oninės girkališkiams svarbios. „Visi jaučia pareigą prisidėti ir siūlo savo pagalbą: kas užkandžiais, kas darbu ar finansais. Tokią šventę galima laikyti puikiu bendruomeniškumo pavyzdžiu“, – patikino V. Lisovaitė.
Oninės jau penktą kartą sukvietė gerbėjus iš Palangos, Klaipėdos, Kretingos, Plikių, Kretingalės, Kartenos, Telšių ir kitų miestelių bei kaimų. Penktus metus Girkaliuose švenčiamos Oninės vis kitokios ­– organizatoriams išmonės netrūksta. „Vienais metais Oninės raudonos – „prinokusios“, vėliau buvo su žirneliais ir retro taškeliais, trečią kartą sukvietėme visus bateliais raudonais, prieš metus, per Girkalių 770 metų jubiliejų, vilkėjome sijonus „kvalbonuotus“ ir sukneles „kvarkliuotas“, o šiemet turėjome skarelę. Tai drąsos ir tvirtybės simbolis – vertybių saugojimo simbolis. Mus inspiravo rašytoja Žemaitė. Ir ši šventė mums yra vertybė, – atskleidė KC vadovė. – Kasmet sugalvoti naują režisūrinį ,,kampą“ yra sudėtinga, tikrai reikia išmonės. Betgi kultūrinio darbo esmė – kurti, ieškoti, sudominti. Kelias nebuvo lengvas, bet sumanymą išauginome per atkaklumą ir neketiname sustoti. Beje, šventėje debiutavo mūsų kultūros centro scena, apšvietimas ir garso įranga.“
Oninių šventės dalyvius pasveikino ir kartu džiaugėsi gražiu renginiu Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerai Vytautas Butkus, Violeta Riaukienė, Seimo narys Mindaugas Skritulskas ir kiti svečiai. Šventėje apsilankė iki 2 000 žmonių, o Girkaliuose gyvena apie 500. Organizatoriai dėkingi visiems rėmėjams, ypač Girkalių bendruomenei, savitarnos restoranui ,,Stasio kampas“, UAB ,,Eritėja“.
Kretingalės KC renginių sezonas pasibaigė. Aplodismentai ištvermingai ir nedidelei kultūros darbuotojų komandai.

Asta GUSTIENĖ
Arūno BALSIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių