Pagal pasiekimus olimpiadose rajonas velkasi gale
Nors Klaipėdos rajono savivaldybė švietimui kasmet atseikėja per 50 proc. visų biudžeto asignavimų, mokinių pasiekimais šalies olimpiadose pasigirti negalime. Ar mūsų rajono mokytojų kompetencija neleidžia pastebėti itin gabių vaikų, ugdyti jų kritinį ir analitinį mąstymą, kūrybingumą, skatinti domėtis mokslu, menu, kultūra? – tokius klausimus prieš Rugsėjo 1-ąją trečiadienį vykusiame ugdymo įstaigų vadovų pasitarime uždavė Administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.
Tenka mažiausiai laimėjimų
Jis akcentavo kalbąs apie gabių mokinių pasiekimų stoką olimpiadose, susijusiose su bendruoju ugdymu. 2010–2012 m. šalies rodiklis – 9,7 laimėjimai dešimčiai tūkstančių mokinių. Klaipėdos rajono rodiklis – 1,3. „Mūsų rajono Savivaldybė patenka tarp šešių savivaldybių, kuriose laimėjimų olimpiadose dešimčiai tūkstančių mokinių 2010–2012 metais tenka mažiausiai arba mokiniai laimėjimų nepasiekė. Kiek pamenu, atsiduriame tarp tokių Savivaldybių kaip Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Pagėgių, Neringos, Biržų. Ar mums, neįžeidžiant tų Savivaldybių, vieta tarp tų mažiausių?“ – retoriškai klausdamas mąstyti skatino Švietimo skyriaus vedėjas. Jis užsiminė, kad neformaliojo ugdymo srityje situacija skiriasi, šiuo atveju įvairiose sporto, meno srityse sužibėjusių talentų nestinga.
Pasitarime buvo akcentuota, kad apie 27 proc. mokinių rezultatų priklauso nuo vadovavimo mokyklai. Tad kiekvienos įstaigos vadovo pasikeitimas turi reikšmės mokinių pasiekimams. Deja, ne visos mokyklos turi šeimininkus. Pavyzdžiui, buvo skelbti 3 konkursai Šiūparių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti, tačiau vadovo iki šiol nėra.
Kaltininkas – įstaigų reorganizacija
Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas sakė sutinkąs, jog vadovo sukurta aplinka mokiniams ir mokytojams turi reikšmės jų darbo kokybei. Pasak jo, gabių mokinių rajone ir dabar netrūksta. „Kad stinga pasiekimų olimpiadose, susijusiose su bendruoju ugdymu, manau, kalta švietimo įstaigų reorganizacija. Anksčiau vyresni moksleiviai buvo ruošiami trijose Gargždų mokyklose, dabar – tik „Vaivorykštėje“. Savaime aišku, kad anuomet kiekviena mokykla skyrė didžiulį dėmesį savo gabiausiesiems, tad buvo trigubas dėmesys. Žinoma, galima paklausti, o kodėl kituose rajonuose taip neatsitiko… Beje, būna, kad labai gabūs mokiniai iš mūsų rajono išvyksta mokytis ir į Klaipėdos, pavyzdžiui, „Ąžuolyno“ gimnaziją“, – pastebėjo „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius.
Meras vardijo renovacijas
Artėjančių mokslo metų proga švietimo bendruomenę sveikinęs Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas linkėjo pačių geriausių rezultatų ir pasidžiaugė tvarkomais švietimo objektais. „Renovuota Slengių mokykla-daugiafunkcis centras. Tarybos nario Raimondo Simonavičiaus dėka tikriausiai bus paklotos ir trinkeles iki Rugsėjo 1-osios, nereikės dulkėtame kieme stovėti ir švęsti mokslo metų pradžios. Sutvarkytas Endriejavo darželis. Atnaujinamos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, Dovilų vaikų lopšelio-darželio patalpos. Žinoma, savo eilės laukia ir Dovilų pagrindinė mokykla. O didžiausias galvos skausmas yra Gargždų „Minijos“ progimnazija. Dėl pastato modernizavimo mokykloje ugdymo procesas negalės vykti. Tad mokiniai tęs mokslus kitų Gargždų mokyklų patalpose, o iškylantys nesklandumai bus sprendžiami. Tikimės, kad po metų turėsime puikią, gražią „Minijos“ progimnaziją“, – vylėsi V. Dačkauskas. Jis taip pat informavo, kad du darželiai – Priekulės ir Gargždų „Gintarėlis“ – gavo lėšų tvoroms, tad vaikų saugumas užtikrintas. Dituvos pagrindinė mokykla bei Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras – dar dvi įstaigos, kurias, pasak mero, tikimasi sutvarkyti kitais metais panašiu laiku.