Mokymasis visą gyvenimą – būtinas įgūdis ateityje

Ministrė Monika Navickienė, E. Kniežausko nuotr.

Praėjusią savaitę vykusios konferencijos „KURSUOK – mokykis visą  gyvenimą!“ metu aptarti nacionalinės suaugusiųjų švietimo platformos KURSUOK rezultatai bei ateities planai, taip pat pristatyta Lietuvos gyventojų apklausa, kas skatina, o kas trukdo mokytis, kokios vyrauja nuostatos, patirtys ir lūkesčiai.

Renginio atidarymo metu ministrė Monika Navickienė pabrėžė, jog KURSUOK projektas suteikia galimybę rinktis kokybiškas mokymų programas ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi darbo rinkoje: „Kryptys, į kurias orientuojasi KURSUOK platforma, nurodo į įgūdžius, kurių mūsų valstybei reikės. Projektą vertinu kaip galimybę Lietuvai turėti ir didesnį dirbančių bei norinčių dirbti žmonių pasitikėjimą savo profesiniais įgūdžiais, ir didesnį priklausomumo bendruomenei jausmą – visi galime jaustis vertingi, sulaukti antrojo šanso, įgyti naujų kompetencijų“.

KURSUOK platformoje, leidžiančioje gilinti norimas kompetencijas ir gauti iki 500 eurų valstybės finansavimą, šiuo metu galima rinktis iš 160 mokymo programų. Įvairius mokymus jau užbaigė 3,5 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Anot Orintos Žvirzdinės, lyderystės trenerės ir mentorės, remiantis Pasaulio ekonomikos forumo prognozėmis, iki 2030 metų labiausiai reikalingi įgūdžiai yra kūrybinis ir analitinis mąstymas, technologinis raštingumas – kaip greitai mes mokysimės technologijų ir prisitaikysime: „Taip pat paminėtas lankstumas ir atsparumas – kaip ugdysime atsparumą stresui ir gebėsime prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, o taip pat labai svarbus smalsumas ir sąmoningas mokymasis visą gyvenimą, tai yra, kaip žmonės gebės augti kaip asmenybės, o ne tik mokytis techninių dalykų. <…> Manoma, kad ateityje žmogus per gyvenimą pakeis 5-6 profesijas“.

Konferencijos dalyviai išgirdo įvairių sričių profesionalų pranešimus apie tai, kodėl svarbu tobulinti kompetencijas ir nuolat mokytis, kaip pasiekti asmeninių tikslų, mokantis sąmoningai, ir kaip mokymuisi gali pasitarnauti žinios apie smegenų ir hormonų veiklą.

Neuromokslininkė dr. Ramunė Grikšienė, E. Kniežausko nuotr.

Anot Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkės dr. R. Grikšienės, mokytis visą gyvenimą yra be galo svarbu, tačiau antrasis svarbus etapas – šią informaciją išsaugoti, perkelti į ilgalaikę atmintį: „Miego metu informacija yra įrašoma į smegenis ir teigiama, kad tam reikia ne mažiau 8 valandų miego. Reiškia, jei šiandien mokotės, o rytoj laikysite egzaminą, jūs turėtumėte pamiegoti aštuonias valandas, kad išmokta informacija įsirašytų ir rytoj galėtumėte ją panaudoti efektyviai“.

Anot dr. R. Grikšienės, jei kažko mokomės lydimi emocijų, nesvarbu, ar gerų, ar blogų, į atmintį informacija įsirašo greičiau, mes mokomės sparčiau.

Konferenciją „KURSUOK – mokykis visą gyvenimą“ užbaigė diskusija, kurioje kalbėta apie ateities įgūdžius: kokių reikia jau dabar, o kokių įgūdžių prireiks ateityje, pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms ir didėjant dirbtinio intelekto sistemų galimybėms. Konferencijos įrašą – pranešimus ir diskusiją – galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=DhRHr6i3YM0&t=1436s

KURSUOK.lt platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas – skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

VšĮ Europos socialinio fondo agentūros pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių