Pašaukimą suradusi bibliotekininkė

Bibliotekininkė J. Butkė (ketvirta iš dešinės) su aktyviausiais skaitytojais.

Į Savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos skyrių skaitytojus traukia ne tik knygų pasaulis, bet ir jaukūs, turiningi renginiai, įdomios edukacijos, įvairios parodos. Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Dituvos filialas rajone pripažintas bendruomeniškiausiu ir iniciatyviausiu.


Nominacija, skirta už meilę knygai ir žmogui, aktyvų bendradarbiavimą su bendruomene bei visuomeninėmis organizacijomis, pakylėjo bibliotekininkę Jurgitą Butkę. „Visi eina į darbą, o aš – į biblioteką: sėdžiu savo rogėse“, – šypsojosi ji.
Sukvietusi į šventinį vakarą padėkojo savo skaitytojams už nuoširdžią bendrystę. Nuotaiką skaidrino savi muzikantai ir dainininkai – prieš porą metų įsikūrusi Dituvos sodininkų bendrijos kapela „Soduva“, vadovaujama Kazimiero Ramono.
Jau 22-ą kartą minimos Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis – „Tvari biblioteka“. Atsižvelgdama į tai, J. Butkė renginiuose stengiasi skatinti tvarumą, ekologiją. Antai prieš Velykas vyko edukacija – kiaušinius dažė be jokios chemijos. „Pritaikėme dekupažą – labai įdomu ir gražu, – sakė bibliotekininkė. – Nustebau, kad tiek vaikų ir suaugusiųjų į renginį susirinko – vos tilpo mūsų ankštose patalpose.“
Dėmesio netrūko ir edukacijai, kurioje patys pasigaminę ekologišką moduliną iš jo kūrė interjero detalę – pelėdą, mokslo, žinių ir bibliotekos simbolį.
Šiuo metu bibliotekoje veikia priekuliškės tautodailininkės Jūratės Mierkienės odinių skirtukų paroda, klaipėdiškės menininkės Ingos Šmitienės grafikos darbų „Šnabždesiai“ ekspozicija.
Bibliotekininkė J. Butkė inicijavo projektą „Dituvos sodų bibliotekos pramogų ir sporto erdvė“, kuriam pritarė ir parengė Dituvos sodininkų bendrijos bendruomenė. Konkurse „Tavo idėja“ jis laimėjo finansavimą.
Jurgita labai laukia, kada bus įgyvendintas projektas – šalia bibliotekos esanti erdvė pritaikyta poilsiui, sportui, pramogoms. „Čia bus įrengta lauko bibliotekėlė, kad atėję žmonės pasikeistų knygas, bus lauko teniso įrenginys, suoliukai, sūpynės – smagi susibūrimų vieta.“ J. Butkė svajoja, kad šiltuoju metų laiku čia galės skaitytojams organizuoti renginius.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Dituvos filialo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių