Pasaulinės turizmo dienos proga Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras pakvietė į tris unikalius renginius

Rugsėjo 27 d. visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė turizmo diena. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras šiemet pakvietė net į tris renginius, skirtus šiai dienai paminėti.


Saulėtą sekmadienio rytą daugiau nei 30 gamtos ir žygių entuziastų leidosi į pirmąją 14 km pėsčiųjų ekskursiją „Paukščių takai“ pamaryje. Ekskursiją naujai sukurtu ir paženklintu maršrutu vedė Kretingos miškų urėdijos miškininkė, gamtos gidė Gražina Banienė. Paukščių takai – tai unikalus pėsčiųjų maršrutas, kuris padeda keliaujantiems juo pažinti Kliošių kraštovaizdžio draustinyje esančią Tyrų pelkę. Ekskursijos metu žygeiviai ne tik susipažino su pamario krašto augmenija, gamta, bet ir išgirdo šiam kraštui būdingų paukščių giesmes. Prie naujai pastatyto apžvalgos bokštelio Tyrų pelkės pabaigoje ekskursijos dalyvių laukė siurprizas – piknikas gamtoje.
Taip pat sekmadienį vyko ir dviračių žygis „Dingusios istorijos paieškos: Žemaitija–Mažoji Lietuva“. Aktyvaus laisvalaikio entuziastai dalyvavo net 49 km žygyje po Kretingos ir Klaipėdos rajonus. Dalyvius lydėjo žygio vadovė Gintarė Varaniūtė. Rudenėjanti gamta, puiki dalyvių nuotaika ir optimistiškas nusiteikimas neapleido viso ekstremalaus žygio metu. Žygeiviai aplankė vieną iš įspūdingiausių Klaipėdos rajono piliakalnių – Eketės piliakalnį. Dviračių žygyje dalyvavo daugiau nei 50 dviratininkų iš visos Lietuvos.
Pasaulinę turizmo dieną Klaipėdos rajone vainikavo šventinis renginys Drevernos mažųjų laivų uoste. Susirinkusiuosius į šventę sveikino Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Ligita Liutikienė ir mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Už glaudų tarpinstitucinį bendradarbiavimą su Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru, pristatant ir populiarinant Klaipėdos rajono turizmo išteklius įteikti padėkos raštai. Šventės metu turistams ir turizmo sektoriaus darbuotojams pristatytos per pastaruosius metus įgyvendintos naujovės. Naujienų portalo „We Love Lithuania“ įkūrėjas Simonas Rudaminas renginio dalyviams pristatė, kokių objektų dažniausiai ieško turistai. Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova papasakojo apie Klaipėdos regiono kultūrinį maršrutą „Vėtrungių kelias“. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro kolektyvas supažindino su turistinių maršrutų įvairove Klaipėdos rajone. Po sveikinimų ir pranešimų šventės dalyviai buvo pakviesti į vikinginio laikotarpio patiekalų demonstraciją ir degustaciją. Edukacinė programa svečius supažindino su IX−XII a. duonos kepimo ypatumais, to laikotarpio radiniais ir legendomis. Renginio dalyviai turėjo puikią galimybę patys formuoti duonos paplotėlius ir kepti juos ant laužo žaizdro, paskanauti tradicinių to laikotarpio patiekalų.


Klaipėdos rajono turizmo
informacijos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių