Pasipuošusios nertomis karūnomis giedos himną

Kasmet Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną birželį rajono mezgėjos kviečiamos burtis. Šiemet jos susėdo ant „mezgimo suolelių“ Drevernoje, Žadeikiuose ir Veiviržėnuose. Rankdarbių mėgėjos nėrė geltonas karūnas, kuriomis pasipuošusios giedos Lietuvos himną valstybingumo šventėje.

Rajono Savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos Dovilų filialo bibliotekos bibliotekininkės Eligijos Žukauskienės iniciatyva paminėti Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną tapo tradicija ir renginiai vyksta įvairiose rajono vietose, mezgėjos susėda megzti miestelių centruose, prie bibliotekų ir kitose jaukiose vietose. Įprasta, kad moterys atsiveža savo naujausius rankdarbius, dalijasi patirtimi, idėjomis, šnekasi apie savo pomėgį. Renginiuose eksponuojami žurnalai, knygos, spaudiniai apie mezgimą, veikia rankdarbių parodos.

Šiais metais bendramintės rinkosi Drevernoje, Jono Gižo etnografinėje sodyboje, Žadeikiuose prie bibliotekos, Veiviržėnuose, prie knygų namelio, kur jas pakvietė bibliotekininkės Vilma Klipštienė, Vida Padleckienė ir Valė Krauleidienė.

„Mezgimo suoleliai“ turi savo temą, pagal kurią mezgama arba neriama. Feisbuko platybėse aptikta idėja paskatino nerti geltonas karūnas, kuriomis pasipuošusios nėrėjos liepos 6 d. giedos Lietuvos himną. „Projekto iniciatorė – Londono lituanistinė mokykla „Bitė“, kurios partneris – Valdovų rūmai kvietė plačiai jungtis šeimas, bendruomenes ne tik Lietuvoje ir aktyviai palaikyti akciją, – atskleidė E. Žukauskienė. – Susisiekusi feisbuke su grupe „Giedokim, kaip gieda karaliai“, sulaukiau džiaugsmingos palaikymo žinutės ir malonaus kvietimo jungtis kartu.“

Pasak bibliotekininkės, didelio susidomėjimo sulaukė ir ankstesni renginiai – mezgimo ant grėblio pamokėlė, „Nerti kvadratėliai“, „Nerti sapnai“, „Nerti žiedai“. Beje, šiemet Veiviržėnuose vyko ir vėlimo pamokėlė.

„Tradicija viešumoje susėsti ant „mezgimo suolelių“ populiarėja – kasmet buriasi žmonės, kuriems virbalai ir vąšelis – maloni savirealizacijos priemonė“, – dėstė doviliškė bibliotekininkė. Ji dėkojo kolegėms, kad jos padeda plisti mezgimo virusui, mezgėjoms – už aktyvų dalyvavimą, J. Lankučio bibliotekai – už palaikymą. „Mezgimas prisideda prie tvarumo skatinimo, jis mažina stresą, nuovargį ir atpalaiduoja nuo sunkių minčių“, – įsitikinusi E. Žukauskienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

E. ŽUKAUSKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių