• 5 gruodžio, 2021
|

Paskolos be užstato: svarbūs žingsniai

Vartojamoji paskola be užstato gali būti puikus būdas gauti papildomų lėšų, kurių reikia būsto vidaus remontui atlikti, naujiems baldams įsigyti ar sumokėti už kitus didesnės vertės pirkinius ar paslaugas. Nesvarbu, ar norite skolintis iš banko, kredito unijos, ar kredito bendrovės, procesas dažniausiai yra toks pat.

Yra daugybė priežasčių, kodėl jūs galite norėti kreiptis dėl paskolos be užstato – pradedant netikėtai atsiradusiomis medicininėmis išlaidomis ir baigiant būtinu automobilio remontu. Jei nusprendėte, kad vartojamoji paskola jūsų situacijoje yra tinkamiausias pasirinkimas, turėtumėte vadovautis šiais žingsniais.

Įsigilinkite į skaičius

Mažiausia, ko norite jūs ar kreditoriai, yra tai, jog imtumėte vartojamąją paskolą ir negalėtumėte jos grąžinti. Nors kreditoriai paprastai atlieka kruopštų mokumo vertinimą, kad įsitikintų, jog esate pajėgūs grąžinti skolą, išmintinga ir patiems atlikti skaičiavimus, tokiu būdu įsitikinant, jog toks sprendimas pasiteisins.

Pradėkite nuo to, kad nustatytumėte, kiek jums reikės grynųjų pinigų, nepamiršdami, kad kai kurie kreditoriai taiko papildomus mokesčius už paskolos administravimą ir kt. Todėl būkite tikri, kad skolinatės tiek, kad atskaičius visus mokesčius gautumėte jums reikalingą pinigų sumą. Tam galite pasinaudoti ir vartojamosios paskolos skaičiuokle, sužinodami, kokia galėtų būti preliminari mėnesio įmoka. Ir nors tai padaryti gali būti sudėtinga, jei nežinote, kokias palūkanų normas ir grąžinimo sąlygas pasiūlys kreditoriai, tačiau galite išbandyti įvairius variantus, kad jums taptų lengviau įsivaizduoti, kiek jums kainuos vienokio ar kitokio dydžio paskola be užstato.

Patikrinkite savo kredito reitingą

Kiekvieni kreditoriai atlieka vartotojo mokumo vertinimą, kad nustatytų, koks yra jo mokumas ir galimybės padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Ir šiame procese visais atvejais be išimties yra vertinamas kredito reitingas.

Jei jūsų asmeninis kredito reitingas bus žemas, galite susidurti su viena iš dviejų situacijų – jums bus pasiūlytos gerokai didesnės palūkanos ir mažiau palankios paskolos sąlygos arba jūsų paskolos paraiška gali būti atmesta. Tuo tarpu, jei jūsų kredito reitingas bus aukštas, galite tikėtis žemesnių palūkanų ir teigiamo kreditorių atsakymo. Dėl šios priežasties labai svarbu išsiaiškinti, koks yra jūsų kredito reitingas. Jei jis bus mažesnis, turėtumėte imtis priemonių, kurios padėtų jūsų kredito reitingą padidinti.

Paieškokite paskolos be užstato žemiausiomis palūkanomis

Nesutikite su pirmu gautu pasiūlymu, o skirkite šiek tiek laiko ir ieškokite geriausios įmanomos palūkanų normos. Palyginkite kelis kreditorius ir paskolų tipus, kad sužinotumėte, ką galite gauti.

Paprastai vartojamąsias paskolas suteikia komerciniai bankai, kredito unijos, kredito bendrovės ir tarpusavio skolinimo platformos. Jei jau seniai turite sąskaitą savo banke ar kredito unijoje, apsvarstykite galimybę pirmiausia kreiptis į tokią finansinę įstaigą. Be to, galite susisiekti su asmeninių finansų konsultantu, kuris atsižvelgęs į jūsų kredito istoriją, kredito reitingą, gaunamas pajamas ir kitus finansinius veiksnius, galėtų įvardinti kreditorius (ir paskolų dydį), kurie galėtų suteikti paskolą be užstato. Tokiu būdu nė nepateikę paskolos paraiškos jūs galėtumėte preliminariai numatyti, ko būtų galima tikėtis iš vienų ar kitų kreditorių.

Pasirinkite kreditorių ir pateikite paskolos paraišką

Atlikę išsamią paiešką, pasirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį kreditorių ir pradėkite paskolos be užstato paraiškos teikimo procesą.

Priklausomai nuo kreditoriaus, visą paraiškos teikimo procesą galite atlikti internetu arba dalį jo gali tekti atlikti banko ar kredito unijos padalinyje.

Kiekvienas kreditorius skirtingai nurodo, kokios informacijos jam reikės paskolos paraiškoje, tačiau paprastai turėsite nurodyti savo vardą, pavardę, adresą ir kontaktinius duomenis, informaciją apie pajamas ir darbą bei paskolos priežastį. Taip pat nurodysite, kiek norite pasiskolinti, o tuomet, kai bus atliktas jūsų mokumo vertinimas, jums bus pateikti atitinkami paskolų pasiūlymai. Turėsite galimybę susipažinti ir su visomis paskolos sąlygomis, įskaitant mokesčius ir grąžinimo laikotarpį.

1 Komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių