Patarimai, kaip susikurti idealią miegamojo erdvę

Kalbant apie miegamąjį, posakis „namai yra ten, kur širdis“, yra labai teisingas. Miegamasis – tai vieta, kurioje užsidarysite nuo pasaulio ir savęs, kad pailsėtumėte ir atgautumėte jėgas. Tai ne tik dar vienas kambarys, bet ir ramybės oazė, kurios jums reikia kasdieniame gyvenime. Taigi, projektuodami ir įrengdami miegamąjį turite nepamiršti, kokia aplinka puikiai tiktų čia praleisti laiką atsipalaidavus po įtemptos darbo ar mokyklos dienos. Taigi, apžvelkime keletą patarimų, kaip susikurti idealią miegamojo erdvę.

Kaip išsirinkti tinkamą miegamojo spalvą?

Jūsų miegamojo spalva turi daug ką bendro su jūsų bendra laime ir sveikata. Pasirinkti tinkamas miegamojo spalvas nereikėtų lengva ranka. Netinkama spalva gali turėti įtakos jūsų miego kokybei ir nuotaikai. Tačiau tinkama spalva gali turėti didžiulę įtaką jūsų sveikatai ir gerovei. Rinkdamiesi tinkamą miegamojo spalvą, turite atsižvelgti į tai, kokį poveikį ji turės jūsų kūrybiškumui, nuotaikai ir energijos lygiui. Jei miegamajame turite ir darbo erdvę, kuriate meną ar rašote knygas naktimis, vertėtų rinktis miegamąjį nudažyti raminančia spalva. Ryški spalva norint susikaupti gali būti per daug stimuliuojanti. Tamsia spalva nudažytas miegamasis gali padėti geriau miegoti. Dar vienas dalykas, kurį reikėtų įsidėmėti, yra tai, kad miegamojo baldų ir aksesuarų spalva yra tokia pat svarbi kaip ir sienų spalva. Pavyzdžiui, jei turite tamsių baldų, galbūt norėsite sienas nudažyti šviesesniu atspalviu, kad subalansuotumėte kambarį. Taip pat pravartu šviesesne spalva nudažyti lubas, nes dėl to kambarys atrodys didesnis.

Derinkite senovinius ir modernius baldus, kad sukurtumėte jaukumo įspūdį

Vienas svarbiausių dalykų, kurių reikia nepamiršti kuriant tobulą miegamąjį, yra tai, kad jame jaustumėtės tarsi savo asmenybės dalis. Tai reiškia, kad miegamasis turi atspindėti tai, kas esate ir kas jums patinka. Tai darydami svarbu įsitikinti, kad miegamasis nebus panašus į muziejų. Štai kodėl vintažiniai baldai puikiai dera su moderniais baldų elementais, nes vintažiniai baldai yra klasikinės išvaizdos, o modernūs baldai – minimalistinės išvaizdos, todėl jų derinys sukuria jaukumo pojūtį jūsų miegamajame. Yra daugybė būdų, kaip senovinius baldus perkelti į savo modernų miegamąjį. Galite panaudoti seną spintą antklodėms ir pagalvėms laikyti. Seną medinį stalą galima naudoti kaip rašomąjį stalą arba ant jo eksponuoti mėgstamas nuotraukas ir smulkmenas. Taip pat galite naudoti vintažinio stiliaus įkvėptus sienų meno kūrinius. Taip sukursite stilingą ir jūsų asmenybę gerai atspindintį miegamąjį.

 Protingas būdas organizuoti miegamąjį

Miegamasis puikiai tinka daiktams laikyti, bet jei viskas tiesiog sumesta į krūvą, tai gali sugadinti kambario išvaizdą ir įspūdį. Labai svarbu, kad jūsų miegamajame būtų tvarkinga ir organizuota. Dėl netvarkingo miegamojo sunku atsipalaiduoti šioje erdvėje. Pabandykite miegamajame sukurti skirtingas sekcijas: sekciją spintai, sekciją lovai ir sekciją knygoms. Daiktams laikyti taip pat galite naudoti baldus: drabužiams laikyti galite naudoti komodą, o knygoms – naktinį staliuką. Daiktams laikyti taip pat galite naudoti įvairius krepšius. Jei daiktą naudojate konkrečiam tikslui, padėkite jį į krepšį arba į konkrečią vietą. Tai padės palaikyti tvarką miegamajame ir suteiks patogumą.

 Kodėl bambukas puikiai tinka miegamajame?

Bambukas yra puikus pasirinkimas miegamajam. Tai labai minkšta ir patvari mediena, kuri natūraliai yra hipoalerginė, todėl puikiai tinka patalpoms, kuriose žmonės yra alergiški. Bambukas taip pat yra ekologiška medžiaga, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie rūpinasi aplinka. Ją taip pat labai lengva valyti ir prižiūrėti. Bambukas yra labai nebrangi ir patvari medžiaga, todėl puikiai tinka miegamajam. Bambuką galite naudoti įvairiems baldams, įskaitant lovos galvūgalį, platformą ar naktinius staliukus. Jis taip pat atsparus puvimui ir vabzdžiams, todėl yra puikus pasirinkimas jūsų grindims. Bambukas yra labai tylus grindų dangos variantas. Jis taip pat labai patvarus, todėl puikiai tinka didelio eismo intensyvumo patalpoms.

Lovos su įmontuota patalynės dėže ir kitomis galimybėmis

Be lovos rėmo dizaino, taip pat turėtumėte atsižvelgti į jos funkcionalumą. Parduotuvėse yra daug įvairių tipų lovų su įmontuota patalynės dėžė. Taip pat galite rasti lovų su stalčiais, lovų komplektų su naktiniais staliukais, lovų su įmontuotomis lentynomis galvugalyje ir kitų. Kalbant apie lovos su įmontuota patalynės dėže tipą, yra daug skirtingų galimybių. Tokių ir įvairių kitų tipų lovų galite rasti el. parduotuvėje Balduperlai.lt

 Vietoj tapetų pabandykite klijuoti plokštes

Tapetai yra puikus būdas miegamajam suteikti spalvų ir stiliaus, tačiau juos klijuoti gali būti sudėtinga ir netvarkinga. Galite išbandyti pigesnį variantą ir vietoj tapetų naudoti plokštes. Plokštės savo dizainu ir spalvomis labai panašūs į tapetus. Yra daug bendrovių, teikiančių plokščių paslaugas, ir jos paprastai siūlo labai nebrangias plokštes. Tai puiki galimybė, jei norite perdažyti savo miegamąjį, bet nenorite išleisti per daug pinigų. Be to, galite patys susikurti savo plokščių dizainą ir sukurti unikalų miegamojo dizainą.

 Kaip svarbu turėti drabužių spintą

Yra daugybė būdų, kaip galite apipavidalinti savo miegamąjį. Galite naudoti minimalistinį požiūrį arba sukurti prabangesnę ir dekoratyvesnę aplinką. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų. Tačiau vienas dalykas, į kurį turite atsižvelgti projektuodami miegamąjį, yra drabužių spinta. Įeinama spinta – puikus būdas palaikyti tvarką ir organizuotumą miegamajame. Taip pat galite naudoti savo spintą, kad sukurtumėte skirtingus skyrius, pavyzdžiui, skyrių batams, skyrių paltams, skyrių rankinėms ir skyrių apatiniam trikotažui. Turėti drabužinę – puiki investicija, padėsianti palaikyti tvarką ir organizuotumą miegamajame.

 Kaip svarbu miegamajame turėti vonios kambarį

Turėti vonios kambarį miegamajame iš pradžių gali atrodyti keista idėja, tačiau reikia prisiminti, kad miegamasis yra vieta, kurioje atsipalaiduojate. Tai vieta, į kurią einate atsigauti, todėl nenorite, kad norint nueiti į vonios kambarį tektų nusileisti laiptais žemyn ir eiti per visą namą. Tai gali pareikalauti daug pastangų ir tikrai sugadinti tą ramią aplinką, kurios norite savo miegamajame. Nepamirškite, kad nenorite skubėti ryte ir vakare prieš darbą ir miegą. Gera idėja įrengti vonios kambarį miegamajame, jei gyvenate vieni arba tik su vienu asmeniu, tačiau tai ne taip praktiška, jei gyvenate su daugiau nei dviem žmonėmis. Nebent turite didelį namą ir svarstote apie kelis vonios kambarius. Vonios kambarys miegamajame gali padėti atsipalaiduoti ir susitelkti į save, o tai labai svarbu.

Miegamasis – tai vieta, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti po ilgos dienos. Svarbu rinktis baldus ir spalvas, skatinančias šį poilsio jausmą. Tačiau taip pat svarbu, kad miegamajame būtų pakankamai vietos drabužiams, rankinėms ir kitiems daiktams laikyti norint palaikyti kambario estetiką.

Tikimės jog padėjome ar bent prisidėjome prie Jūsų miegamojo projektavimo idėjų. 

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių