• 14 rugpjūčio, 2022
|

Pavojingiems šunims būtina registracija

Kadangi kaimynų konfliktai neretai įsiplieskia dėl vienokių ar kitokių augintinių laikymo, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Liepinis informuoja, kada pavojingus šunis reikia registruoti.

Pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą Lietuvoje yra draudžiami koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai. Iki šio įstatymo įsigaliojimo laikomiems koviniams šunims, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnams, kuriems Savivaldybės administracija yra išdavusi leidimą, draudimas negalioja. Tokie koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai turi būti kastruoti ir negali būti toliau veisiami, įsigyjami ir parduodami. Koviniams yra priskiriama vienintelė veislė – amerikiečių pitbulterjeras.

O registruoti yra privaloma pavojingų veislių šunis: amerikiečių Stafordšyro terjerus, Stafordšyro bulterjerus, amerikiečių buldogus, Argentinos dogus, Fila Brasileiro (brazilų mastifus), Kangalus (turkų aviganius), Kaukazo aviganius, pietų Rusijos aviganius. Dėl pavojingų šunų registracijos reikia kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyrių.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių