Pilkas dangus baugina ūkininkus

Nesiliaujantis lietus trukdo įsibėgėti javapjūtei. Rajono ūkininkai nusiminę, negalėdami įvažiuoti į permirkusius javų laukus. Drėgmė pakenkė grūdų kokybei, kai kur žieminiai sudygę varpose.

Ūkininkas Mindaugas Drakšas iš Smilgynų, kaip ir kiti, gaudo giedros valandėles. Šią savaitę jam pasisekė nukulti apie 45 hektarus vasarinių miežių. Ket­virtadienį pjovė žirnius.

Jis deklaravęs 600 ha javų, o nupjovė apie 150 ha. Apie 60 ha – žieminių, pusę jų ploto. Grūdus veža tiesiai į Kretingą, grūdų supirkimo įmonę. Sandėlius turi, bet nėra džiovyklos.

Pasak M. Drakšo, šiuo metu javai dar stati, bet laukai permerkti, sunku įvažiuoti. Dėl drėgmės nukentėjo grūdų kokybė – pirmos klasės nebebus. „Pasitaisius orams, gal tik vasarinių derlius būtų geras“, – kalbėjo ūkininkas.

Jo teigimu, Dauparų–Kvietinių seniūnijoje daugelis ūkininkų negali įvažiuoti į laukus, klimpsta. Visgi jis optimistiškai kalbėjo, jog pasitaisius orams nukultų su mažiausiais nuostoliais.

Medsėdžių kaime ūkininkaujantis Vidmantas Buivydas sakė neprisimenantis tokio lietingo rugpjūčio. Ketvirtadienį pjaudamas avižas įklimpo dirvoje. Pasak jo, ekologiškai užauginti javai gerai byra, bet neįmanoma įvažiuoti į pažliugusias dirvas. Ūkininkas apgailestavo, kad neturi džiovyk­los. „Šiemet patirsime didžiulius nuostolius“, – nelinksmai prognozavo V. Buivydas.

Sergejus Atkočiūnas iš Grumb­lių šią savaitę skubėjo kulti žirnius. „Trečiadienį iki sutemų dirbau, o ketvirtadienį lijo kas valandą“, – apmaudžiai kalbėjo ūkininkas, turintis apie 140 ha javų. Žieminių nepradėjo kulti, tačiau jų nedaug – tik 12 ha išliko po žiemos. „Buvau pasėjęs daugiau nei 100 hektarų – iššalo, – sakė S. Atkočiūnas. – Bet juk gamtos nepakeisi nei ašaromis, nei dūsavimais.“

Rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Genovaitė Valauskienė kalbėjo, jog šiemet javapjūtė sudėtinga: „Laimingi ūkininkai, kurie spėjo nukulti žieminius javus, rapsus. Dabar nebegali įvažiuoti į laukus. Pilkas dangus baugina juos.“

Klaipėdos rajono ūkininkai šiais metais užaugino 3 863 ha žieminių kviečių ir 1 162 ha kviet­rugių, 320 ha žieminių rapsų, 7 454 ha vasarinių kviečių, 3 946 ha žirnių, 868 ha pupų, 1 199 ha grikių, 730 ha vasarinių kvietrugių, 3 486 ha vasarinių miežių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių