Pirmasis išbandymas abiturientams – lietuvių kalbos egzaminas

„Vaivorykštės“ gimnazijoje abiturientai laukė egzamino temų paskelbimo.

 

Pirmadienio ryto nerimastingai laukė 248 Gargždų „Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų abiturientai. Tądien jie laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Valstybinį lietuvių kalbos egzaminą laikė 207 moksleiviai, mokyklinį – 41. Kaip „Bangą“ informavo Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė, nesklandumų išvengta. „Jokių nusižengimų neužfiksavome. Niekas nepramiegojo, nebandė nusirašinėti ar naudotis mobiliuoju telefonu“, – džiaugėsi ji ir pridūrė, kad prie egzamino dėl nepatenkinamų mokymosi rezultatų neprileistas tik vienas rajono moksleivis.

Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine abiturientai turėjo atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Brandos egzaminui buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio temos. Taigi moksleiviai galėjo rinktis 1 iš 4 temų. Taip pat abiejų tipų egzaminuose prie kiekvienos temos buvo pateikti trys privalomi lietuvių literatūros autoriai: valstybiniame brandos egzamine – iš Bendrosios programos išplėstinio kurso, mokykliniame – iš Bendrosios programos bendrojo kurso.

Kad išlaikytų valstybinį brandos egzaminą, kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 30 proc. galimų surinkti taškų. Valstybinio brandos egzamino vertinimas prasidės birželio 12 d. Kandidatų darbus dvi savaites vertins beveik keturi šimtai vertintojų. Šio egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 3 d. Mokyklinio brandos egzamino rezultatai bus skelbiami birželio 16 d.


  • Samprotavimo rašinį valstybinio egzamino metu buvo siūloma rašyti tema „Kas žmogui teikia ramybę?“ (nurodomi autoriai – Antanas Baranauskas, Juozas Tumas-Vaižgantas, Jonas Aistis) arba „Kodėl žmogui svarbi jo kilmė?“ (nurodomi autoriai – Jonas Radvanas, Česlovas Milošas, Šatrijos Ragana). Literatūrinį rašinį buvo galima rašyti tema „Požiūris į visuomenės paribio žmogų lietuvių literatūroje“ (autoriai – Jonas Biliūnas, Jurgis Savickis, Marcelijus Martinaitis) arba „Vilnius lietuvių literatūroje“ (autoriai – Judita Vaičiūnaitė, Maironis, Jurgis Kunčinas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių