Po žaliuoju skliautu Endriejave – šventinis šurmulys
Gegužės 29 d. Endriejavo pagrindinėje mokykloje šurmuliavo bendruomenės šeimų šventė „Po žaliuoju skliautu – mes visi kartu“. Džiaugiamės, kad jaunimo iniciatyvų projektas, finansuotas Klaipėdos rajono savivaldybės Jaunimo politikos plėtros programos lėšomis, buvo sėkmingai įgyvendintas.
Nepaisant lietingo oro, į šventę susirinko daugiau nei pusantro šimto dalyvių – mokinių, jų šeimų narių, mokyklos bendruomenės atstovų bei partnerių.
Renginys prasidėjo koncertu, po kurio dalyviai pasklido po mokyklos teritorijoje įsikūrusius įvairių veiklų kiemelius. Šventės metu dalyviai rinko aplankytų kiemelių spaudukus, o daugiausia jų surinkusios trys komandos buvo apdovanotos Gargždų daugiafunkcio centro čekiais.
Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo gausus partnerių būrys. Įvairias veiklas vedė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro, Endriejavo parapijos socialinės globos dienos centro, Klaipėdos krašto Pamario tunto skautai, Gargždų atviro jaunimo centro bei Gargždų muzikos mokyklos Endriejavo skyriaus atstovai.
Floristikos kiemelyje buvo įgyvendinta kūrybinė idėja – iš augalų ir gamtinių medžiagų sukurti mokyklos inicialai EPM (Endriejavo pagrindinė mokykla). Jie simbolizavo ne tik mokyklos pavadinimą, bet ir Endriejavo apylinkių gamtą – ežerą, pievą ir mišką. Šią idėją padėjo įgyvendinti buvusi mokyklos mokinė Jolanta Jucienė ir Klaipėdos technologijų mokymo centro mokytoja Evelina Vyšniauskaitė.Šventėje pirmą kartą buvo pristatytas ir išbandytas mokytojų, dalyvavusių Erasmus+ mobilumuose, sukurtas tarpdalykinis edukacinis žaidimas, apimantis lietuvių ir anglų kalbų, muzikos, matematikos, geografijos bei psichinės sveikatos temas. Prie šventės veiklų organizavimo prisidėjo ir patys Endriejavo mokyklos mokytojai bei mokiniai, kvietę dalyvius į šeimų futbolo, kryžiukų–nuliukų, veidukų piešimo veiklas ir batuto pramogas.
Šventę vainikavo bendra mankšta, po kurios buvo padėkota organizatoriams, partneriams bei savanoriams mokiniams, prisidėjusiems prie šios šventės įgyvendinimo. Projekto „Po žaliuoju skliautu – mes visi kartu“ veiklos subūrė įvairaus amžiaus bendruomenės narius, skatino bendravimą ir aktyvų laisvalaikį.
Gabija KURBANGALIJEVA
Endriejavo mokyklos nuotr.




















