Politikai ir benamiai atšventė įkurtuves
Šiemet Klaipėdos rajono benamiai pirmą kartą Kūčias ir šv. Kalėdas galės sutikti po jaukių ir šiltų namų stogu. Spalio mėnesį Gargžduose atidaryti nakvynės namai tapo išsigelbėjimu ne vienam namų neturinčiam asmeniui. Jau kelis mėnesius veikiančių nakvynės namų oficialus atidarymas surengtas penktadienį. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpę Klaipėdos rajono vadovai vėliau su nakvynės namų gyventojais susėdo prie šventinio Kūčių stalo. Nakvynės namus palaimino Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas.
Dovanojo Kalėdų jauseną
Oficialiame Gargždų socialinių paslaugų centro padalinio Nakvynės namų atidaryme dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, Tarybos narys Pranas Norvilas, mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktorius Česlovas Banevičius, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis ir Viliaus Gaigalaičio globos namų direktorius Jonas Ramanauskas. Susirinkusius svečius priėmė ir jų nuoširdžius sveikinimus išklausė Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė ir Nakvynės namų padalinio vadovė Danguolė Eringienė. „Džiaugiamės, jog namų neturintys žmonės Klaipėdos rajone pagaliau turi kur apsistoti. Tiek jiems, tiek nakvynės namų darbuotojams linkiu šiltų ir jaukių švenčių“, – kalbėjo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja R. Cirtautaitė. Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Gumuliauskienė dovanojo krepšį mandarinų, kad nakvynės namai kaip ir tikri namai artėjant šventėms kvepėtų Kalėdomis.
Kainavo per milijoną
Spalį pradėję veikti Nakvynės namai įkurti pertvarkius Viliaus Gaigalaičio globos namų garažus ir prie jų pristačius priestatą. Projektui įgyvendinti iš viso buvo skirta 1 mln. 124 tūkst. litų. 955 400 litų skyrė Europos Sąjunga, likusią dalį finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Nakvynės namų patalpos nedidelės, bet jaukios. Iš viso yra 5 triviečiai kambariai, viename iš jų įrengta vieta neįgaliajam. Taip pat yra virtuvėlė, kur gyventojai patys gaminasi maistą, poilsio kambarys su televizoriumi ir kompiuteriu, tualetai ir dušai, pritaikyti ir neįgaliesiems, skalbykla, sandėliavimo patalpos. Virtuvėlėje yra indų, stovi dvi viryklės, dvi kriauklės, du šaldytuvai ir mikrobangų krosnelė. Maisto produktais turi pasirūpinti patys gyventojai.
Nakvynės namuose iš viso sukurti 11 etatų. Čia dirba padalinio vadovė (socialinė darbuotoja), aštuoni socialinės darbuotojos padėjėjai, kurie dirba dviem pamainomis po du, puse etato dirba apskaitininkas, psichologas, valytojas, 0,25 etato – sandėlininkas ir darbininkas. Skaičiuojama, jog per metus nakvynės namų darbuotojų atlyginimai Savivaldybei atsieis 260 tūkst. litų.
Gyvena 9 vyrai
Nakvynės namai vienu metu gali priimti iki 15 gyventojų. Į Gargžduose veikiančius nakvynės namus asmenys priimami gyventi pusmečiui, o dėl tolesnio jų apgyvendinimo sprendimą priima Savivaldybės administracijos Socialinės paramos teikimo komisija. Iš nakvynės namų gyventojų imamas simbolinis 35 Lt per mėnesį mokestis. Nakvynės namų darbuotojų tikslas – siekti, kad gyventojai turėtų pajamų, gautų bent socialinę 350 Lt paramą.
Spalio mėnesį Gargžduose atidaryti penkiolikos vietų nakvynės namai užsipildė gana greitai. Vienu metu juose gyveno net 12 gyventojų. Dažnai apie vietą nakvynės namuose teiraujasi ne patys benamiai, o jų artimieji. Tačiau buvo ir tokių, kurie patys labai laukė nakvynės namų atidarymo ir prašėsi į juos priimami. Pats pirmasis čia apsigyveno namų netekęs buvęs Savivaldybės darbuotojas Stasys. „Bangos“ korespondentei jis sakė esantis be galo laimingas, kad gali turėti namus. „Džiaugiuosi puikiais darbuotojais, kurie čia dirba ir nuostabiomis gyvenimo sąlygomis. Man šie namai prilygsta penkių žvaigždučių viešbučiui“, – kalbėjo Stasys. Šiuo metu nakvynės namuose gyvena 9 asmenys, visi jie vyrai.