Priekulė švęs ilgiau: stebins nauji renginių akcentai

A. VALAIČIO nuotr.: (iš kairės) R. Steponavičienė, E. Zolotova, seniūnė D. Bliūdžiuvienė, D. Savickis, V. Klimovienė, S. Pocytė, D. Buivydienė, L. Švirinas, R. Lukšas. Spaudos konferencijos dalyviai nustebino kartu nuotaikingai atlikdami muzikinį kūrinį.

Artėjant didžiausiai Priekulės miesto šventei, Kultūros centras antradienį surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstytas renginių, vyksiančių liepos 22–24 dienomis, organizavimas. Be žirginio sporto varžybų Edmundo Klimovo taurei laimėti, šiemet pakvies mokslinė konferencija, stebins įspūdinga šaulių eisena į Vingio parką, nauji akcentai papildys skrybėlėtos damos rinkimus.


Konferencijoje – kitoks žvilgsnis į istoriją
Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė akcentavo, jog šiemet miesto ir žirginio sporto šventė prasidės liepos 22 d. Priekulės kultūros centre moksline konferencija „Kalvystės miniatiūrų ekspozicijos sukūrimas Priekulėje, atskleidžiant ir išryškinant seniūnijos teritorijos istoriją per unikalius architektūrinio ir gamtos paveldo objektus“.
Priekulės seniūnijos seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės teigimu, prieš kelerius metus buvo sujungtos miesto ir žirginio sporto Edmundo Klimovo taurei laimėti šventės. Šiais metais renginiai vyks 3 dienas. „Tvarkant miesto viešąsias erdves dažnai kyla klausimų, kaip tai padaryti jas užpildant interjero detalėmis ar mažosios architektūros kūriniais, kad neiškristų iš krašto istorinio konteksto. Kilo mintis surengti mokslinę konferenciją, kurioje pareikštų minčių istorikai, mokslininkai, taip pat gyventojai“, – kalbėjo seniūnė.
Į konferencijos organizavimą įsijungė Turizmo ir informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto dr. Silva Pocytė kvietė žmones aktyviai dalyvauti šioje konferencijoje. „Malonu, kad bendruomenė domisi miesto ir savo krašto istorija“, – džiaugėsi ji. Konferencijoje perskaityti 5 pranešimai atspindės įdomius miesto istorijos aspektus. Doktorantas Dainius Elertas supažindins su senąja miesto istorija, priekuliškė kraštotyrininkė, rašytoja Edita Barauskienė atskleis, kaip miesto istoriją pažinti per knygos istoriją. Pasak S. Pocytės, Priekulė išskirtinė knygos istorijos, periodikos spausdinimo srityje. Muziejininkė Sabina Vinciūnienė sugalvojo atraktyvų ir įdomų pranešimą „Priekulės mūrai ir kitos smulkmenos“. Priekulės miesto pagrindinėje – Klaipėdos gatvėje daugybė senų pastatų iš XIX a. pabaigos, ir kiekvienas iš jų slepia tam tikras miesto istorijos detales. Su evangelikų liuteronų parapijos istorija sovietmečiu supažindins evangelikų liuteronų kunigas dr. Darius Petkūnas. Konferencijoje dalyvaus Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pedagogai ir moksleiviai, kurie pateiks vaizdo reportažą „Priekulė jaunimo akimis“.

Kuo šauliai gins tėvynę
Antrą šventės dieną, šeštadienį, Priekulės bendruomenė turės galimybę pamatyti įspūdingą Vakarų (Jūros) Šaulių 3-osios rinktinės ir jaunųjų Priekulės šaulių eiseną miesto gatvėmis į Vingio parką. Prieš tai Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Po pamaldų šauliai žygiuos į šventės vietą, kur jie duos priesaiką. Vakarų (Jūros) Šaulių 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas patikslino, jog priesaiką duos šauliai, sulaukę 18 metų, o Priekulės jaunimas nuo 11 metų – pasižadėjimą.
Po šios ceremonijos parko teritorijoje vyks rinktinės žaidynės, daug rungčių. Vadas kvietė bendruomenę pasižiūrėti į uniformuotus šaulius, jų ginklus, kuriais pasiruošę ginti tėvynę. Į konferencijos moderatorės R. Steponavičienės klausimą, ar šioje sudėtingoje geopolitinėje situacijoje didesnis susidomėjimas šaulių organizacija, vadas R. Lukšas atsakė: „Mūsų rinktinė padvigubėjo. Priekulės šaulių irgi daugiau.“
Šventės dalyvius šauliai tradiciškai vaišins savo koše.


Muzikinė naujovė su ukulele
Šeštadienį Priekulės miesto ir žirginio sporto šventėje kvies ir kiti tradiciniai renginiai. Vaikai mėgausis čirvinių blynų pievoje. Pasak Priekulės kultūros centro renginių režisieriaus Donato Savickio, visos šeimos čia laukia daug gražių atrakcijų: etnopramogos, pantomimos teatro spektaklis, edukacinis užsiėmimas apie Baltijos švyturius.
Šiemet laukia muzikinė naujovė – mokomoji repeticija „Priekulelė ukulelė“. Šio festivalio, truksiančio porą valandų, sumanytojas – klaipėdiškis muzikos pedagogas Linas Švirinas. „Priekulėje jaučiuosi savas, nes puoselėju kūrybinius santykius su Ievos Simonaitytės gimnazija, – kalbėjo jis. – Išmėginsime ukulelės stygų skambesį ir šioje šventėje pamatysime, ar susiformuos nauja tradicija.“
R. Steponavičienė kvietė užsiregistruoti į šią edukaciją iki liepos 21 d. tel. 8 601 66270. Registruotis gali ir muzikuojantys, ir norintys pabandyti. Žmonėms, neturintiems ukulelės, ji bus parūpinta.


Ne tik damos, bet ir džentelmenai
Dešimtą kartą Priekulėje vyks gražiausios skrybėlėtos damos rinkimai. Pasak renginių organizatorės Ernestos Zolotovos, nugalėtojų laukia piniginiai apdovanojimai, bet prizus įsteigia ir verslininkai.
Naujovė – į konkursą kviečiami ir džentelmenai – bus renkama gražiausiai pasipuošusi pora. Dalyviai bus vaišinami kafija ir pyragu, jiems koncertuos svečias iš Vokietijos – gitaristas Lukas Issak’o.
Vingio parke muzika skambės ir vakare. Čia koncertuos Egidijus Sipavičius, Leon Somov ir Dileta, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, o prie didžėjaus pulto stos Grizz Laimonas.


Žirgų konkūrų žavesys
Vingio parke šeštadienį ir sekmadienį vyks žirgų konkūrų varžybos Edmundo Klimovo taurei laimėti. Čia susirinks raiteliai iš įvairių šalies regionų. Varžybose gali dalyvauti nuo mažiausio, žirginį sportą tik pradėjusio vaiko, iki garbaus amžiaus senjoro.
Priekuliškiai kasmet laukia šių varžybų, jie žino taisykles, todėl ne tik stebi, bet ir vertina raitelius.
Sporto klubo „Priekulės žirgai“ atstovė, varžybų organizatorė Vanda Klimovienė akcentavo, jog varžybų dalyviams patinka ši vieta – po rungtynių jie savo žirgus gaivina Minijos vandenyje.
Šiemet rajono Savivaldybei pasirūpinus, bus pagerinta varžybų aikštė – atvežta smėlio, kuris čia bus paskleistas.
Sekmadienį paskelbus Edmundo Klimovo taurės laimėtoją ir kitus nugalėtojus bus vainikuota šventė.


Virginija LAPIENĖ
A.VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių