Priekulėje prakartėlės primena artėjantį stebuklą

Priekulėje šventinę nuotaiką skleidžia ne tik spindinti eglė, bet ir kūdikėlio Jėzaus gimimo įvykį simbolizuojančios prakartėlės. Kelerius metus šią gražią tradiciją puoselėjantys priekuliškiai šiemet sukūrė net dvi. Tačiau dėl karantino suvaržymų Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas kanauninkas Viktoras Ačas jas pašventino nedalyvaujant bendruomenei.

Praėjusį savaitgalį į prakartėlės šventinimo procesą priekuliškiai nesusirinko kaip būdavo anksčiau. Bendruomenei atstovavo Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. Prakartėlę, kuri įrengta erdvėje šalia bažnyčios šventoriaus, palaiminęs klebonas kan. V. Ačas meldėsi už Priekulės miesto ir visos seniūnijos gyvenimą. Jo palinkėjimai ir padrąsinimai šiuo nerimo ir nežinios laikotarpiu labai svarbūs. Pasak kunigo, priekuliškių sukurta prakartėlė, Jėzaus gimimo simbolis, dvelkia autentika. Medinis tvartelis su bibliniais personažais skatina apmąstyti ir išgyventi tai, kas įvyko Betliejuje.

D. Bliūdžiuvienė padėkojo prakartėlę kūrusiai komandai: seniūnijos vyriausiajai specialistei Loretai Dvaržeckienei, Nijolei, Bronislavui, Stasiui, Vaidui, Algiui. Ji pasidžiaugė, kad į šį procesą įsijungė ir Priekulės kultūros centras. Turgaus aikštėje esančiame miesto laikrodyje vietoj sugedusio mechanizmo, demonstravusio istorinę medžiagą apie Priekulę, artėjant šventėms įmontuota miniatiūrinė prakartėlė.

Bendromis pastangomis sukurta kalėdinė istorija, skleidžianti žinią apie artėjančią Jėzaus gimimo iškilmę ir jaukumo pripildanti priekuliškių širdis. „Esame dėkingi klebonui, kuris kasmet pašventinimo maldoje pagerbia seniūnijos gyventojus, įkvepia ir padrąsina“, – kalbėjo seniūnė.

Priekuliškiai turi nemažą prakartėlių kūrimo patirtį. Dažniausiai, kaip ir šiemet, jie naudoja šieną, medį, tačiau prieš 4 metus buvo sukūrę modernią prakartėlę – šviesos ir šešėlių instaliaciją.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Loretos DVARŽECKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių