Priekulės erdvės keisis neatpažįstamai

„Viešųjų erdvių atsiradimas Priekulėje – didelis įvykis“, – teigia Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. Anot jos, tai vienas iš strateginių žingsnių, kad Priekulė gražėtų, taptų patraukli vietiniams, atvykstantiems turistams ir būsimiems naujakuriams, kurie dar tik renkasi, kur kurs savo šeimos ateitį.

8-iuose taškuose

Kilus idėjai sukurti reprezentacines zonas, jos pasirinktos iš Klaipėdos ir Šilutės pusių. Šios erdvės iš dalies įveiklintos, seniūnija stengiasi tinkamai prižiūrėti esamus želdinius, įrenginius, treniruoklius. „Dar prieš porą dešimtmečių seniūnijai nereikėjo prižiūrėti kai kurių numatomų tvarkyti plotų, nes ten gyventojai augino naminius gyvulius, todėl reikėjo žolės, šieno, ir gyventojai šeimininkaudavo po tokias neįveiklintas erdves, šienaudavo. Visuomenė pasikeitė, gyvulių neliko, vienas kitas turi vištų pulkelį, tad atsirado poreikis kitaip tvarkyti miestą“, – pasakoja D. Bliūdžiuvienė.

Rengiant šį projektą, kad būtų paraiška patenkinta, reikėjo kurti zonas, kurios būtų pritaikytos aktyvesniam poilsiui, sportui. „Džiaugiuosi, kad tiko mūsų siūlomos treniruoklių, takų, želdinių įrengimo, turgaviečių sutvarkymo idėjos, norėjome surasti ir sutvarkyti kuo daugiau skirtingose miesto vietose esančių erdvių“, – dėstė pašnekovė.

Viešųjų erdvių projekte numatomos tvarkyti net 8 miesto erdvės skirtinguose taškuose.

Vyksta viešieji pirkimai

Priekulės miesto viešųjų erd­vių sutvarkymo projektas yra suskirstytas į dvi dalis – A ir B. Pirmoji dalis jau nupirkta, atplėšti vokai, vyksta viešųjų pirkimų procedūros. Šiuo etapu bus tvarkomos šios teritorijos: Naujojoje g. esančios žaidimų aikštelės bus papildytos treniruokliais, sutvarkyti nebaigti kloti takai, įrengtos automobilių statymo vietos šalia aikštelės. Taip pat Žalgirio g. nuo Vymerio tilto per Miniją iki Geležinkelio tilto per Miniją palei pylimą tvarkoma erdvė su galimybe įrengti „Šeimų parką“, riedlenčių treką, treniruoklius, apšvietimą, želdinius, suoliukus, pastatyti biotualetą, įrengti laužavietę. Žalgirio g. nuo Vymerio tilto per Miniją iki stotelės palei Minijos pakrantę dvi zonos su takais, želdiniais, treniruokliais.

Šiame sąraše ir Turgaus g. turgaus zona, kurioje istorija mena, kad šioje vietoje vyko prekyba ūkininkų auginta produkcija, buvo prekiaujama paršiukais, vietinių žvejų produkcija, amatininkų dirbiniais ir t. t. Bus įrengti turgavietei būdingi elementai, paviljonai, vietos automobiliams, apšvietimas – teritorija apželdinama. Kita turgavietės vieta – Klaipėdos g., dabar šioje vietoje yra paviljonas, vyksta prekyba gėlėmis, vaisiais, daržovėmis. Bus įrengti paviljonai, suolai, želdiniai.

Istorinės alėjos atgimimas

Projekto B etapu (šiuo metu vyksta pirkimai) bus tvarkomos taip pat kelios teritorijos. Pirmiausia – istorinė alėja. „Alėjos pavadinimas dar neturėtų būti konkretinamas, ji turi būti istorinė, ją sutvarkius galėsime priimti sprendimus, bendruomenės siūlymus, kokie istoriniai aspektai turės atsispindėti alėjoje, kiekviena skulptūra, stendais ar kita forma ištransliuota istorija ir pan. Visa tai lauks savo eilės“, – užtik­rino Priekulės seniūnė.

Teritorija prie paminklo – skveras – taip pat svarbi, joje atsiras stiebas vėliavai, šiuo metu jis yra, bet konstrukcija pasenusi, bus įrengtas apšvietimas, suolai, šiukšliadėžės, želdiniai. Buvusios Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios vietoje jau 2016 m. Priekulės evangelikų liuteronų parapijos iniciatyva buvo atlikti žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Tyrimų tikslas buvo nustatyti bažnyčios šventoriaus tvoros vietą, kapų šventoriuje buvimo faktą ir autentiškų bažnyčios pamatų santykį su dabar esančiais atkurtais pamatais. Vadovaujantis šiais tyrimais 2018 metais Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba suteikė teisinę apsaugą Priekulės senosios bažnyčios vietai ir įrašė ją į Kultūros vertybių registrą, suteikiant regioninio reikšmingumo lygmenį.

Trečioji B etapo teritorija – erdvė prie autobusų stotelės. Ten turėtų būti rengiama šunų vedžiojimo aikštelė, suoliukai su šiukšliadėžėmis.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių