Priekulės gimnazijoje rugsėjo 1-ąją lydėjo pastoliai

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė apdovanojo 31 mokinį, nepraleidusį nė vienos pamokos. Šiems mokiniams skirti ne tik padėkos raštai, bet ir bilietai į kino filmą.

Saulėtą Mokslo ir žinių dieną Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija pasitiko šventiškai ir kūrybiškai. Čia netrūko šypsenų, spindinčių akių ir prasmingų linkėjimų tiek mokytojams, tiek mokiniams, tiek jų tėveliams. Tačiau akį rėžė mokyklos pašonėje vis dar stūksantys pastoliai, liudijantys apie daugiau nei 8 metus nesibaigiančius renovacijos darbus.

Budrių šeima į šventę atlydėjo net 5 savo atžalas. Jiems tai viena iš didžiausių švenčių per metus. Aukštų mokymosi rezultatų siekiantys pradines klases lankantys vaikai jau žino, kuo nori tapti užaugę. „Būsiu policininkas, sesė Elizabeta – gydytoja, brolis Herkus Ąžuolas – ūkininkas, o sesutė Laisvė – menininkė“, – išbėrė trečiokas Osamas Martinas.Į mokslą – nuotaikingai ir kryptingai

Ketvirtadienį į Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją nešini gėlėmis skubėjo daugiau nei 700 mokinių. Mokslo pažinimo kelionę pradėjo 74 pirmokai. Pedagogų gretas papildė net 8 specialistai: anglų kalbos mokytojos – Kristina Kontvainytė ir Sandra Grinkovienė, lietuvių kalbos – Skaistė Daukšaitė, pradinių klasių – Liuda Tarleckienė. Taip pat gimnazijoje dirbti pradės socialinė pedagogė Diana Grigienė, psichologė Greta Kauliuvienė, neformalaus ugdymo, teatro vadovė Milginta Palubinskienė ir neformalaus ugdymo, instrumentinės grupės vadovė Jolanta Petraitienė. Šventėje padėkos raštas už ilgametį, kūrybišką darbą gimnazijoje įteiktas mokytojai Danei Kvaukytei.

Daugiau nei 8 metus trunkantys gimnazijos renovacijos darbai turėtų baigtis šį lapkritį.Pedagogams, mokiniams ir jų tėveliams gražiausių linkėjimų negailėjo mokyklos direktorius Antanas Alčauskis, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

„Bangos“ užkalbinta Budrių šeima, į šventę atlydėjusi net 5 savo atžalas, tikino, kad tai jiems viena iš didžiausių švenčių, kuriai jau ruoštasi nuo liepos mėnesio. „O kaip nepasipuoši, o kaip nepasitempsi? Juk tokia diena tik kartą per metus. Siekiame, kad vaikai puikiai mokytųsi ir taptų dorais ir atsakingais Lietuvos piliečiais. Džiaugiamės, kad jau dabar jie žino, kuo nori būti užaugę ir siekia savo svajonių aukštais mokymosi rezultatais“, – kalbėjo rūpestingi tėveliai.

Nepamirštamiems, energingiems, atsakingiems ir smagiems mokslo metams nusiteikę ir tie, kuriems ši rugsėjo 1-oji gimnazijoje paskutinė. „Pirmokėliams – pradžia, mums – pabaiga. Noriu, kad šie paskutinieji metai mokykloje būtų nepamirštami. Tikslų turiu, bet jie dar nekonkretūs. Svarbiausia gerai išlaikyti egzaminus ir smagiai praleisti paskutiniuosius metus mokykloje, mėgautis laiku su klasės draugais ir mokytojais. Nuotaika puiki. Esu kupina energijos ir pasiryžusi žengti pirmyn. Tai savęs ieškojimo ir žinių metai“, – mintimis dalijosi abiturientė Vigilija Strumylaitė. O štai 12-okė Neda Pakalniškytė pritarė klasiokei ir pridūrė, kad bent jau šiuo metu jai artimos kineziterapijos studijos.

Renovacijos pabaiga – lapkritį

Ugdymo įstaiga jau nuo 2008 metų įstrigusi renovacijos spąstuose. Eigoje būta net teisminių ginčų, kurie darbus vilkino dar labiau. Kaip „Bangą“ informavo gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Jonas Lipskas, šiuo metu šiltinamos sienos. Tam Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė 75 tūkst. Eur. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo ir rangovu tapo įmonė „Pilkasis granitas“, atliksianti darbus už 55,5 tūkst. Eur. Tačiau ji mokyklos bendruomenę maitino pažadais, kurių netesėjo. „Birželio pabaigoje pasirašėme sutartį. Liepos 4 d. buvo pradėti darbai, kurie lig šiol nėra baigti. Žadėjo sutvarkyti per porą mėnesių, tačiau delsia. Intensyvūs darbai prasidėjo tik prieš mėnesį. Prieš tai sulaukdavome 4 darbininkų ir meistro, pastarosiomis savaitėmis jau darbuojasi daugiau nei 12. Šiuo metu apšiltintos sporto salės ir vidinio kiemo sienos. Liko nutinkuoti dekoratyviniu tinku. Galutinė renovacijos pabaiga sutartyje numatyta lapkričio 12 d.“, – sakė J. Lipskas ir pridūrė, kad sutaupyti 19 tūkst. Eur bus skirti aplinkai sutvarkyti. Planuojama pastatą aptverti tvora, įrengti paaukštintą sceną, kiemą iškloti trinkelėmis.

Itin vangų rangovų darbą paliudijo ir gimnazijos direktorius A. Alčauskis. Jis tikėjosi, kad mokslo ir žinių dieną vidinis kiemas su fasadu bus sutvarkytas. „Žinoma, akį rėžia, tačiau ugdymo procesui netrukdo. Klasės šiltos. Laukiame nesulaukiame, kada darbai bus baigti“, – pridūrė A. Alčauskis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių