Priekuliškiai ruošiasi ne tik tituliniams atlaidams

Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios prieigose ir šventoriuje šeštadienį į talką susirinkę parapijiečiai prieš artėjančias šventes atliko nemažai darbų. Jie norėjo gražioje aplinkoje sutikti pirmadienį Sutvirtinimo sakramentą teikusį Telšių vyskupą Algirdą Jurevičių. Sekmadienį čia bus švenčiami tituliniai atlaidai. Ši talka nebe pirma – anksčiau parapijiečiai į būsimo lurdo vietą sunešė akmenis.

Klebonas V. Ačas: „Šeštadienį į talką susirinkę parapijiečiai atliko daug darbų.“

Saulėtą šeštadienį priekuliškiai nuo ryto rinkosi prie Šv. Antano Paduviečio bažnyčios nudirbti įvairių darbų. Erdviame bažnyčios šventoriuje rankine žoliapjove, mini traktoriuku vyrai pjovė žolę, moterys rinko šiukšles, šlavė takus, valė bažnyčios langus. Net vaikai turėjo ką veikti – rūšiavo sudegusias žvakes, kad galėtų atiduoti perdirbti. „Naudos nėra, bet mums svarbu neteršti aplinkos“, – sakė parapijos klebonas kanauninkas Viktoras Ačas.

Šeštadienį Priekulės bažnyčioje vakaro Mišiomis prasidės tituliniai šv. Antano atlaidai. Pasak klebono, po to šventoriuje bus atidaryta paroda, liudijanti šios bažnyčios istoriją. Ją parengs muziejininkė Sabina Vinciūnienė. Vyks jaunimo šlovinimo vakaras, naktinė adoracija. Sekmadienį 12 val. – pagrindinės Mišios su procesija, o po pamaldų nuotaiką skaidrins skrabalų muzika. Parapijiečiai ir svečiai bendraus prie suneštinių vaišių stalo. „Anksčiau būdavo gražios šventės, nežinia, kaip pandemija bus paveikusi žmones. Kviečiame ateiti, juk tai šeimos šventė, – kalbėjo kunigas Viktoras. – Stengsimės laikytis saugumo reikalavimų.“

Neseniai parapijiečiai buvo susirinkę į talką – sugabeno akmenis į būsimo lurdo, dedikuoto Švč. Mergelei Marijai, vietą kitapus bažnyčios paradinio įėjimo. Jis planuojamas statyti už šventoriaus tvoros, bažnyčiai priklausiančiame sklype. Žmonių entuziazmą, pritarimą šiai statybai liudijo didelė krūva akmenų. „Štai šis – iš Austrijos, uolienų luitai – iš Norvegijos. Akmenų atgabeno šeimos iš Klaipėdos, Telšių ir kitur – žmonės nori įprasminti savo meilę nuoširdžiu prisidėjimu. Užteks ne tik lurdui – ir suoliukus iš akmenų bus galima suformuoti“, – atskleidė klebonas kan. V. Ačas.

Anksčiau šiuo sklypu naudojosi gyventojai, kurie pasodino išskirtinių medžių. Tarp jų sklypo pakraštyje bus įkomponuotas lurdas – nebereikės rūpintis augalais. „Šiame sklype turėtų iškilti parapijos namai, tai jų vidiniame kieme būtų gražus kampelis – lurdas, – dėstė klebonas. – Kreipėmės į rajono Savivaldybę dėl šio statinio ir jeigu greitai gausime atsakymą, šiemet pradėsime statyti.“

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių