Profesijų savaitėje „matavosi“ specialybes

Pažintis su siuvėjo profesija.

„Būk pirmas pasirinkdamas savo profesiją! – tokiu šūkiu į profesijų savaitę kvietė Klaipėdos technologijų mokymo centras. Į kvietimą atsiliepė Gargždų „Minijos“ progimnazijos aštuntokai, kurie susipažino su čia mokomomis profesijomis.


Praktinė patirtis
Mokiniai Klaipėdos technologijų mokymo centre gali mokytis jau nuo 9 klasės. Profesijos iškart rinktis nereikės, tačiau praktiškai bus galima išbandyti nemažai sričių, kad ateityje būtų lengviau apsispręsti. Gargždų „Minijos“ aštuntokai susipažino su kirpėjo, vizažisto, kosmetiko, floristo, siuvėjo, multimedijos techniko, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, kompiuterių tinklų aptarnavimo techniko, JAVA, PHP programuotojo profesijomis (Puodžių g. 10), vėliau – su fotografo, vizualinės reklamos, interjero apipavidalintojo profesijomis (Janonio g. 15). Inžinerijos skyriuje (Smilties Pylimo g. 14) galima mokytis ir automobilių kėbulų remontininko, transporto priemonių remontininko, suvirintojo specialybių. Progimnazijos mokiniai džiaugėsi, kad vizitas buvo patyriminis, patys galėjo išbandyti nemažai veiklų. Floristikos studijoje kūrė velykinius vainikėlius, vizažo – pasipuošė laikinomis tatuiruotėmis, Menų skyriuje kūrybiškumą išskleidė kurdami atvirukus, išbandė fotografavimo studijas ir pan.

Centro kirpimo klasėje Gargždų aštuntokai įvertino ruošimąsi konkursui Rygoje, stebėjo šukuosenos „Kosminės spurgytės“ kūrimą.


Nepagrįstas mitas
Akcentuota, kad visuomenėje vis dar gajus mitas, jog profesinio pobūdžio švietimo įstaigose esą skiriama mažiau dėmesio bendrojo lavinimo dalykams, tačiau čia dirbantys dėstytojai akcentavo, kad tai neturi nieko bendro su realybe. Jų teigimu, yra priešingai: suformuota stipri pedagogų komanda, dėmesys mokslams – prioritetinis.
Po 10 klasių jau renkamasi specialybė. Šiuo metu yra siūloma rinktis iš 18 specialybių. Stipendija mokama priklausomai nuo pažangumo, lankomumo. Centras aktyviai dalyvauja „Erasmus“ programose, tad yra galimybė išvažiuoti į stažuotes. Šiuo metu Klaipėdos technologijų mokymo centre mokosi apie 1 200 mokinių. Nors centras turi bendrabutį, 9–10 klasių mokiniai jame negyvena – visi važinėja. Nuo 11 klasės jau gali gauti bendrabutį, išlaidos už gyvenimą bendrabutyje labai nedidelės: 8–15 Eur per mėnesį, viename bendrabutyje kaina siekia ir 20 Eur per mėnesį. Kainą lemia, ar bendrabutis renovuotas. Klaipėdos technologijų mokslo centro darbuotojai pabrėžė, kad bendrabučiai yra tvarkingi, yra budėtojai. Iš Klaipėdos rajono taip pat yra mokinių, kurie renkasi būtent šią mokymosi įstaigą.


Tai žinotina
Šiemet į profesinio mokymo įstaigas iš viso numatoma priimti 20,6 tūkst. mokinių – tiek pat, kiek ir pernai. Tai nustatė Vyriausybė, patvirtinusi preliminarų 2023 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą.
Daugiausia valstybės finansuojamų vietų planuojama inžinerijos, prekybos, transporto ir saugojimo, statybos, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo srityse.
„Planuodami priėmimo į profesinio mokymo įstaigas skaičius stengiamės kuo geriau atliepti regionų darbo rinkos poreikius, todėl remiamės regionų plėtros tarybų, socialinių partnerių siūlymais. Vadovaujamės ir Vyriausybės strateginės analizės centro prognostinės analizės duomenimis, kurie rodo, kad 2020–2026 m. augs paklausa didmeninės ir mažmeninės prekybos, autoremonto, apdirbamosios gamybos, kitose srityse“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių