Rajono gyventojus sutraukė rudens mugė ir koncertas

J. Kavaliausko organizuojami liaudiški žaidimai skleidė ypatingai linksmą nuotaiką.

Kai sunoksta obuoliai ir dovanomis apipila rudeninis derlius, rajono gyventojai tradiciškai skuba į Obuolių šventę, kur gali ir padainuoti, ir pašokti, ir vaismedžių nusipirkti, ir su kaimynu pabendrauti, ir pašmaikštauti. Šiemet šventė Gargžduose vyko tryliktą kartą.


Simbolis neatsitiktinis
Anksčiau šventė vykdavo prie Gargždų kultūros centro, tačiau prasidėjo pastarojo renovacija, tad nuspręsta burtis Savivaldybės aikštėje. Atėjusiuosius smagiai nuteikė pasirodę kolektyvai: svečiai iš Latvijos „Ká ir, tá ir“, taip pat „Savéjie“; Rietavo kultūros centro Tverų skyriaus folkloro ansamblis „Kermušė“; Gargždų kultūros centro folkloro ansamblis „Kvėitys“. Visi pasirodę kolektyvai dovanų gavo po obelaitę. Už dalyviams padovanotas obelis organizatoriai dėkoja Petravičių ūkiui.
Anot renginį žemaitiškai vedusios Gargždų kultūros centro darbuotojos, režisierės Kristinos Kazlauskaitės-Kažukauskienės, obuolio, obels vaizdinys šiai šventei pasirinktas neatsitiktinai: tai derliaus simbolis. Ši šventė žymi prinokusį rudenį, be to, obuolys – tai laimės, sveikatos simbolis, tad linkėta kiekvienam dalyvavusiam nestokoti šių gėrybių. Šventėje vyko mugė, kurioje buvo gausu vaismedžių, vaiskrūmių, taip pat tautodailininkų darbų, prekiauta ir vaistažolėmis bei kt.


Ir žvejojo, ir skuto
Sveikinimo žodį taręs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas prisipažino pats labai mėgstantis obuolius. Tačiau jo sodyboje obelys dar jaunos, tad žymiai skanesni obuoliai pas mamą, kurią jis dažnai aplankąs. „Šaltuoju sezonu šeima perka obuolius ir prekybos centruose, tačiau aš tokių nemėgstu. Valgau, kol yra sezonas“, – atvirai prisipažino meras. Susirinkusiuosius pasveikino ir prekiautojų gėrybėmis pasidžiaugė ir vicemerė Ligita Liutikienė. Merui tądien teko nelengva užduotis – išbandyti rankos taiklumą obuolių žvejyboje, o vicemerei teko rungtis obuolių skutimo varžytuvėse. Linksmus ir smagius žaidimus tądien organizavo liaudiškų žaidimų žinovas Jonas Kavaliauskas.
K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė atkreipė dėmesį, kad šventės idėja – rudens gėrybių turgus su skambančia muzika, koncertu, šokiais, žaidimais. „Tai tarsi šiltojo sezono uždarymas, atvažiuoja aplinkinių seniūnijų gyventojai. Anksčiau šventėje aktyviai dalyvaudavo bendruomenės, turėdavo savo kiemelius, kurdavo obuolių skulptūras. Tačiau dabar apsiribojama kuk­lesnėmis atrakcijomis. Šiemet šiai šventei nebuvo jokio finansavimo, viskas padaryta iš Gargždų kultūros centro resursų, rėmėjų“, – sakė pašnekovė. Anot jos, ateityje vis dėlto bus bandoma vėl įtraukti bendruomenes, ieškoti renginio finansavimo galimybių.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės ir A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių