Rajono laukuose – sėjos įkarštis

Nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro laukuose burzgia ūkininkų technika – vyksta sėja. Palankios oro sąlygos ūkininkus nuteikia optimistiškai – tikisi gero derliaus.

Darbus baigė anksčiau

Dauparuose gyvenantis ūkininkas Petras Montvydas iki šeštadienio vasarinėmis grūdinėmis kultūromis apsėjo 372 ha. Pasak jo, liko pasėti vasarinius rapsus, jiems yra palikti 28 ha. „Laukiu lietaus, nes rapsus reikia iškart nupurkšti herbicidu nuo piktžolių. Purškimo efektyviam veikimui svarbi drėgmė“, – dar pirmadienį aiškino ūkininkas. Jo prašymą Dangus išgirdo ir žemę lietumi palaistė dar antradienį. Ūkininkas džiaugiasi, kad orai, nors ir vėjuoti, šiemet palankūs. „Visi dirbome išsijuosę, pasėti miežius, kvietrugius, žirnius, kviečius padėjo trys darbininkai ir talkon grįžęs sūnus. Pernai sėją pradėjome balandžio 16 d. ir baigėme 28 d., o šiemet pradėjome vėliau – balandžio 20 d., tačiau baigėme anksčiau – balandžio 25 d.

Kapstatų kaime ūkininkaujanti Irena Lachaj teigia, jog Endriejavo seniūnijoje šiek tiek vėliau žemės pradžiūsta nei aplink Gargždus. Tad dabar pats sėjos įkarštis. Jau pasėti vasariniai kviečiai, avižos, pirmadienį sėjo miežius. „Taip pat sėsime kukurūzus, žirnius, vikius. Iš viso apie 150 ha. Auginsime viską savo gyvuliukų reikmėms. Turime 10 darbininkų, tad sėja vyksta pagal planą. 8 val. išeinama į laukus, o grįžtama 20 val.“, – pasakojo I. Lachaj.

Žiemkenčiai nebuvo iššalę“, – sakė P. Montvydas.

Jo žodžius patvirtino ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Genovaitė Valauskienė, pastebėjusi, jog po žiemos žiemkenčiai yra gražūs, anksčiau tai retai pasitaikydavo. Mat šią žiemą nebuvo didelių oro permainų, šalnos nepakenkė. „Praėjusią savaitę važinėjome po rajoną, kai kur žemė jau net dulkėjo. Lietus po sėjos – tikra dovana“, – kalbėjo specialistė.

P. Montvydas, nors ir baigė sėją, teigia, jog nėra kada ilsėtis: „Sekmadienį atgavome jėgas, ir viskas. Trys traktoriai sugedo, tai tvarkomės“, – sakė jis.

Buivydų ūkyje pluša sūnūs

Pirmadienį sėją įpusėjęs buvo ir Medsėdžių kaime ūkininkaujantis Vidmantas Buivydas. Dar visai neseniai jis ėjo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, tačiau po praėjusių rinkimų šio darbo neteko. Paklaustas, ar džiaugiasi, kad dabar gali ramiai užsiimti sėja, atsakė: „Ūkyje yra kam dirbti ir be manęs: sūnui Aurelijui, studijuojantis sūnus Julius taip pat padeda. Todėl man nėra būtina nuolat būti ūkyje. Ateitis parodys, kuo dar užsiimsiu.“ Jo šeima jau apsėjo 60 ha kviečiais ir kvietrugiais, liko apsėti 60 ha avižomis. 23 metus ūkininkaujantis V. Buivydas pasakojo, jog visi likę laukai – pievos, ganyklos, skirtos auginamiems mėsiniams galvijams.

Kretingalės seniūnijoje gyvenantis ūkininkas Romas Liaudanskas pirmadienį jau baigė pagrindinius sėjos darbus: „Apie 300 ha apsėti kviečiais, žirniais, miežiais ir avižomis. Dar liko 50 ha kukurūzams, jiems reikia šiltesnių orų, tačiau jau galima sėti.“ Per sėjos įkarštį darbą laukuose ūkininko šeima ir samdomi darbininkai pradeda 7 val., baigia 20 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių