Regatoje, įveikiant 15 km, gėrėtasi vaizdinga gamta

Savaitgalį aktyvaus laisvalaikio mėgėjai rinkosi į 19-ąją Minijos žemupio regatą. Šiais metais regatos maršrutas buvo parinktas ne Minijos upe, o nuspręsta plaukti vaizdingu karaliaus Vilhelmo kanalu, Drevernos upe įplaukiant į Kuršių marias. Iš viso dalyvauti tradicinėje regatoje susirinko 70 dalyvių – vandens turizmo mėgėjų šeimų su vaikais – ne tik iš Klaipėdos rajono, bet ir kitų Lietuvos miestų bei rajonų.
Šių metų naujiena – regatoje galima buvo varžytis tik dvivietėmis baidarėmis ir komandoje po dvi baidares.  Taigi, dvivietėmis baidarėmis varžėsi 16 komandų. Regatos atidarymas vyko nuostabiame gamtos ir vėjo kampelyje – Drevernoje. Po regatos atidarymo ceremonijos ir plaukimo instruktažo dalyviai autobusais buvo nuvežti į starto vietą. Regatos startas prasidėjo nuo 3-iosios vandenvietės iki Drevernos apžvalgos bokšto. Tobulas plaukimui oras, nepakartojami gamtos vaizdai, ramybė ir paukščių čiulbesys leido dalyviams nesunkiai įveikti 15 km atkarpą.
Įveikę trasą regatos dalyviai rinkosi J. Gižo etnografinėje sodyboje, kur galėjo išbandyti mini golfą, paskanauti skanios Drevernos žuvienės, o renginį vainikavo Minijos žemupio regatos dalyvių apdovanojimai. Į renginį įteikti Klaipėdos rajono mero taurės ir pasveikinti dalyvių atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.
Susumavus komandų plaukimo rezultatus dviviečių baidarių kategorijoje greičiausiai atplaukė ir Klaipėdos rajono mero taurę iškovojo „Patriotai team 2“ komanda, kurie maršrutą įveikė per 3:46 val. Antrąją vietą iškovojo komanda „Patriotai team 1“, atplaukę per 4:07 val., o trečioji vieta atiteko komandai „JP1“, kurie atplaukė per 4:35 val. Visiems regatos dalyviams buvo įteikti medaliai ir diplomai.
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, Baidarių centrui, Drevernos uostui bei „Go2kite“ akademijai, kurie prisidėjo prie Minijos žemupio regatos organizavimo.


Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių