Šachmatų festivalyje „Baltijos taurė-2021“ – ir gargždiškiai

Birželio 17–20 dienomis Palangoje, viešbučio „Žuvėdra“ konferencijų salėje, vyko tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė-2021“. Tarp 221 dalyvio iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos buvo ir 14 Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centro ugdytinių.

Prie lentos susitinka du C turnyro lyderiai – mūsiškis D. Kušlikis (kairėje) ir vilnietis V. Remeika.

Rinko taškus, kėlė reitingą

A turnyre, kur varžėsi 52 šachmatininkai, buvo žaidžiami 7 ratai po 1,5 val., pridedant po 30 sek. kiekvienam ėjimui. Čia iš mūsiškių geriausiai pasirodė Danielius Antužis, surinkęs 3 taškus. Klasikinių šachmatų reitingą jis pasikėlė net 78 balais. Po 2,5 taško surinko Dovydas Spevak (plius 72 reitingo balai), Jorė Balčiūnaitė (pirmą kartą įvykdė klasikinių šachmatų reitingo reikalavimus) ir Domas Andrijauskas (plius 1 reitingo balas). Domanto Antužio sąskaitoje 1,5 taško.

B turnyre tarp 103 dalyvių (Rtg. iki 1600) buvo 6 mūsiškiai. Čia buvo žaidžiami 9 ratai po 30 min. + 30 sek. už kiekvieną ėjimą. Geriausiai šiame turnyre sekėsi Arvydui Žiūrai, surinkusiam 5,5 taško iš 9 galimų ir iškovojusiam 28-ąją vietą (plius 49 reitingo balai). Klasikinių šachmatų reitingų normas pirmą kartą įvykdė Matas Valaika ir Šarūnas Juknius. Jie surinko po 4 taškus ir finišavo greta vienas kito (63-iojoje bei 64-ojoje vietose). Kovingi buvo ir kiti mūsiškiai. Jogailės Paliulytės sąskaitoje 4 taškai, Vytautės Paliulytės – 2,5 taško, Tado Petruškevičiaus – 2 taškai.

Auksė Zonytė (pirma iš kairės) po C turnyro mergaičių nugalėtojų apdovanojimo.C turnyre kovėsi patys mažiausi (g. 2011 m. ir jaunesni). Čia tarp 66 dalyvių mes turėjome 3 ugdytinius ir tikėjomės aukštų pasiekimų. Nuojauta nenuvylė. Nes nuo pat pirmųjų turų į lyderius išsiveržė mūsiškis Dominykas Kušlikis, kuris iki paskutinio momento pretendavo net į pirmąją vietą. Deja, lygiosios paskutinėje partijoje, ir Dominykas penktas. Tai labai aukštas pasiekimas įvertinus, kad savo reitingą mūsų ugdytinis pasikėlė 48 balais ir turėjo patį aukščiausią viso turnyro koeficientą (vadinasi, žaidė su pačiais stipriausiais turnyro šachmatininkais). Čia iš mūsiškių dėl aukštų vietų dar įnirtingai kovėsi ir Auksė Zonytė. Jos sąskaitoje 5,5 taško, 18-oji bendra vieta ir antroji vieta tarp mergaičių. Šešiamečio Oskaro Kušlikio sąskaitoje 3 taškai. Jis tarp aštuonmečių devintas.

Po 7 turų iš B ir C turnyro geriausiųjų aštuntuko buvo organizuojamos atskiros greitųjų šachmatų atkrentamosios varžybos specialiems prizams laimėti. Tarp C turnyro geriausiųjų buvo ir D. Kušlikis. Jam pirmame etape teko kautis su pirmąjį turnyro reitingą turinčiu šachmatininku Vyteniu Remeika iš Vilniaus. Pirmoje partijoje Dominykas pasiekė puikią pergalę, antroje – lygiąsias, bet pabaigoje pradelsė laiką. Teko žaisti „armagedono“ partiją, kurią mūsiškis pralaimėjo. Iškritęs iš tolimesnių kovų galutinėje įskaitoje pagal papildomus rodiklius buvo penktoje vietoje.

„Žaibo“ turnyrai

Du festivalio vakarus beveik iki vidurnakčių vyko „Žaibo“ turnyrai visiems, nuo tvyrančio karščio turintiems dar jėgų ir noro pasivaržyti. Abu kartus susirinko nemažai aukšto lygio šachmatininkų. Aktyvūs mūsiškiai buvo ir čia. Mūsų šauniąją komandą dar papildė Žygimantas Staponas, kuris pirmame „Žaibe“ ir pasirodė geriausiai (tarp 76 dalyvių buvo 18-ojoje vietoje, 5,5 taško iš 9 galimų, Rtg. +53 balai). Kovingi buvo ir D. Andrijauskas (5 taškai, 33-ioji vieta, Rtg.+29), Danielius Antužis (4,5 taško, 41-oji vieta, Rtg.+17) bei Dovydas Spevak (4 taškai, 49-oji vieta, Rtg.+33). Dar labiau mūsų lyderiai pasikėlė reitingus antrame „Žaibo“ turnyre. Tarp 80 dalyvių D. Andrijauskas buvo 32-ojoje vietoje (5 taškai iš 9 galimų, Rtg.+31 balas), D. Spevak 37-ojoje vietoje (4,5 taško, Rtg.+64 balai), Danielius Antužis 43-čiojoje vietoje (4,5 taško, Rtg.+29 balai), Arvydas Žiūra 45-ojoje vietoje (4,5 taško, Rtg.+17 balų).

Buvo geras vasariškas oras, vyravo puiki atmosfera. Varžybos mūsiškiams buvo naudingos visapusiškai, nes pagrindiniai grupių lyderiai ženkliai pasikėlė savo tarptautinius reitingus. O rekordininku buvo D. Spevak, savo reitingų taupyklę papildęs net 169 balais. Nuo jo nedaug atsiliko Danielius Antužis (+124 balai), kiek daugiau Arvydas Žiūra (+78 balai), D. Andrijauskas (+61 balas). Klasikinių šachmatų reitingus pirmą kartą įvykdė 3 mūsų ugdytiniai.

Ačiū mažųjų ugdytinių tėveliams, kurie valandų valandas praleido užkulisiuose, jaudindamiesi dėl savo vaikų nesėkmių, džiaugdamiesi jų pergalėmis. Kitąkart laiko tarp turų būdavo minimaliai, o reikėdavo vaiką paruošti tolimesnei kovai, todėl be tėvelių pagalbos būtų sunku viską aprėpti.

Anot trenerio Zigmo Bitino, turėjome galimybę dar kartą įsitikinti, kad šachmatais mes mokame žaisti, mus visur gerbia. O tai ir buvo svarbiausia.

Sporto centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių