Šachmatų varžybose „Gargždams-768“ nugalėjo Martynas Taučius iš Klaipėdos rajono ir Šiaulių jaunimo komanda

Lapkričio 21 dieną Gargždų kultūros centro patalpose vyko tradicinės šachmatų varžybos „Gargždams-768“. Pradedant 1993 metais šios varžybos yra tarsi sudėtinė vietinių šachmatininkų gyvenimo dalis. Šįkart jau į 28-ąsias varžybas susirinko rekordinis skaičius dalyvių – net 127. Atvyko svečių iš Kauno, Šiaulių, Radviliškio, Jurbarko, Tauragės, Telšių, Plungės, Kintų, Platelių, Palangos, Šilalės, Klaipėdos, Kretingos, dalyvavo ir gausus būrys mūsų rajono atstovų. Varžybas atidarė Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centras direktorius Vaidas Liutikas.

Buvo žaidžiami 9 ratai šveicariška sistema, skiriant kiekvienam dalyviui po 10 minučių bei po kiekvieno ėjimo pridedant po 5 sekundes. Vyko atkaklios kovos lyderių grupėje. O paskutiniame ture paaiškėjo, kad tik du dalyviai surinko po 7,5 taško ir pagal koeficientą pasiskirstė pirmąsias vietas. Vietinių džiaugsmui nugalėjo rajono atstovas Martynas Taučius (Dovilų seniūnija). Antras buvo jaunasis Klaipėdos komandos talentas Gleb Pidlužnij. Po jų net 5 varžybų dalyviai išsirikiavo surinkę po 7 taškus. Tai Sigitas Kalvaitis (Plungė), Lukas Bagvilas (Šiauliai), Pijus Greičius (Kaunas), Matas Povilaitis (Šiauliai) ir Audrius Bitinas (Tauragė). Tokia tvarka jie atitinkamai ir išsidalijo 3–7 vietas.

Komandinėje įskaitoje pirmavo Šiaulių jaunimas – 26,5 taško. Nugalėtojų komandą sudarė Lukas Bagvilas, Matas Povilaitis, Dangis Bagdanskis ir Tomas Povilaitis. Antroje vietoje Klaipėdos rajono pirmosios komandos šachmatininkai – 25,5 taško. Komandai atstovavo M. Taučius (Dovilų sen.), Daiva Dieninė (Ežaičiai), Arvydas Mickus (Kalotė) ir Arūnas Gincas (Vėžaičiai). Treti buvo Kretingos komandos atstovai – 24 taškai. Tarp kretingiškių buvo Konstantinas Dubinskas, Dalius Jocys, Audrius Jonuševičius ir Giedrius Jankus. Iš viso varžybose kovojo net 33 komandos. Gargždų komanda (Valdas Jonelys, Artūras Daniusevičius, Robertas Mockus ir Darius Alekna) buvo dešimtoje vietoje, Gargždų SC-2 – tryliktoje, Gargždų SC-1 – šešioliktoje, Vėžaičių – 19-oje, Agluonėnų – 27-oje vietoje.

Buvo išaiškintos ir geriausios komandos U18, U14 bei U10 grupėse. U18 nepralenkiamas buvo Šiaulių jaunimas, o štai U14 ir U10 dominavo Klaipėdos rajono BĮ Sporto centras ugdytiniai. U14 komandą sudarė Dovydas Spevak, Domas Andrijauskas, Danielius Antužis ir Arvydas Žiūra. U10 komandą sudarė Šarūnas Juknius, Dominykas Kušlikis, Auksė Zonytė ir Oskaras Kušlikis. Verta pažymėti, kad šešiametis Oskaras buvo jauniausias ne tik šio, bet ir visų 28-erių iki šiol buvusių turnyrų dalyvis.

Tarp moterų nepralenkiama buvo Klaipėdos rajono atstovė D. Dieninė, tarp 75 metų ir vyresnių šachmatininkų – Algirdas Narmontas (Plateliai), tarp 60–74 metų – Raimondas Narmontas (Šiauliai), tarp U18 – Lukas Bagvilas (Šiauliai), tarp U14 – D. Andrijauskas (Gargždai), tarp U10 – Š. Juknius (Gargždai). Vėžaitiškis Steponas Jurgaitis pripažintas vyriausiu visų tradicinių Gargždų šachmatų turnyrų dalyviu. Jam eina jau 92-ieji. Smagu buvo matyti kovojant devintame rate O. Kušlikį su S. Jurgaičiu. Tarp jų nei daug, nei mažai – 85-erių metų skirtumas. Vadinasi, šachmatai vienija visus – nuo mažo, lik didelio…

Visi šio turnyro dalyviai dovanų gavo Klaipėdos rajono šachmatų klubo „Mintis“ narių dėka išleistą brošiūrėlę „Gargždų vardo paminėjimo metinių šachmatų turnyrų kronika“. Jos įžanginiame žodyje klubo pirmininkas Zigmas Bitinas rašė: „Per visus tuos metus keitėsi turnyro sistemos, pravedimo formos, dalyviai, varžybų vietos, tačiau liko viena – noras čia, į Gargždus, grįžti, sutikti draugus, bendrauti, kovoti ir laimėti. Nes visus čia atvykstančius vienija bendras tikslas, tos pačios idėjos ir begalinė meilė šachmatams.“

Norisi padėkoti prisidėjusiems prie šio turnyro rengimo ir vedimo: visų pirma Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centro administracijai, šachmatų klubo „Mintis“ nariams (nė vieno neišskiriant), Kultūros centro administracijai, Sporto centro ugdytinių tėveliams, ypač Alvydai Antužienei. Dėmesį turnyrui parodė Seimo narys Petras Gražulis, klebonas Stanislovas Anužis. Svarbūs yra ir informacijos skleidėjai – rajono laikraštis „Banga“, internetinis portalas „Mano Gargždai“ ir kiti informacijos šaltiniai. Be Jūsų visų pagalbos tokį didžiulį turnyrą surengti vargu ar pavyktų.

A. Jokubaičio. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių