Sandarumo testas arba kiek vertas Jūsų būstas?

Statote namą ar ruošiatės namo pridavimui? Norite sužinoti kiek iš tikro vertas Jūsų būstas? Tuomet kviečiame atidžiai perskaityti šį straipsnį. Jei galvojate, kad rašysime apie nekilnojamo turto rinkos kainas, skubame pasakyti, kad informacija bus tikrai ne apie tai.

Ne paslaptis, kad pastatų sandarumas vis plačiau aptarinėjamas ir svarbus rodiklis ne tik perkant ar statant būstą. Vis daugiau tiek privačių namų, tiek butų savininkų atlieka sandarumo testą. Nes tai padeda tiek įvertinti būsto kokybę, tiek sumažinti šildymo išlaidas. Pastebima, kad pro nesandarias sienas, lubas, langus prarandama daug šilumos. O juk nėra jokio malonumo apmokėti dideles šildymo išlaidas ir jausti šalto vėjelio dvelksmą savo būste.

Būsimiems namų savininkams, kurie stato ar planuoja naujo namo statybas turime pabrėžti, kad be sandarumo testo neįmanoma gauti energetinio naudingumo sertifikato. Jis būtinas  A, A+ ir A++ energetinės klasės naujiems pastatytiems namams. O jei neturėsite naudingumo sertifikato namas negali būti priduotas valstybinei komisijai, Be abejo, sandarumo testo rezultatai turi būti teigiami.

Sandarumo testas, tai tyrimas, kurio metu nustatomas pastato sandarumo lygis ir surandamos nesandarios vietos. Sandarumo testo metu pastato viduje dirbtiniai sukuriamas slėgis ir po to matuojama kiek oro išeina į išorę. Šį testą rekomenduojama atlikti dar neužbaigus apdailos darbų, nes tuomet daug paprasčiau užsandarinti reikiamas vietas.

Sandarumo testas – tai tyrimas iš ties vertas Jūsų dėmesio ir investicijų. Jei prieš pirkdami namą atliksite šį testą, sužinosite ar neteks permokėti už planuojamą pirkti būstą. O jei patys statote namą, tai padės įvertinti ar statybos kompanija tinkamai atliko darbus. Sandarumo testas padės pamatyti tai ko „plika akimi“ negalėsite įvertinti Atlikę jį sužinosite ar visi darbai atlikti pagal sutartį ir tuomet galėsite atsikaityti su kompanija.

Jei planuojate parduoti savo būstą, gali būti, kad pirkėjai gali paklausti ar atliktas toks tyrimas. Jei pirkėjas rinksis tarp keleto variantų, o jei Jūsų būsto tyrimo rodikliai yra geri, turėsite nenurungiamą pranašumą. Juk niekas nenori gyventi, kiaurame name ir šildyti aplinkos orą.

UAB Klaipėdos Statybos Kompanijos direktorius Ričardas Petrikauskas rekomenduoja sandarumo testą atlikti kartu su termovizijos tyrimu. Termovizinis tyrimas parodo objektų paviršiaus įvairių vietų skirtingą temperatūrą,  o tuo pačiu – ir vizualiai akivaizdžius temperatūrų skirtumus. Tad atlikus šiuos abu tyrimus Jūs turėsite visa informacija apie būstą.

Raginame pasirūpinti savo būsto šiluma. Galime atsakingai pasakyti, kad sandarumo testo kaina daug mažesnė, nei kasmet nesandariam būstui reikalingos šildymo išlaidos.

Žymos: sandarumo testas, sandarumo matavimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių